Bezpečnost aukcí na Aukro.cz

01.01. 2011 • Zajímavosti 1064x

Vzhledem k tomu, že denně prodá nebo koupí zboží přes Aukro.cz velké množství lidí, je žádoucí, aby byl takovýto systém bezpečný a budil důvěru svých klientů. Aukro.cz má několik systému bezpečnosti.

Jedním z nich je psaní komentářů, které vyjadřují důvěryhodnost uživatele. Uživateli může být dán pozitivní, neutrální nebo negativní komentář. Za pozitivní komentář dostává uživatel jeden bod, za negativní komentář o jeden bod naopak přichází a v případě neutrálního komentáře se nijak stav konta počtu bodů nemění. Jestliže uživatel dosáhne loga s označením super prodejce, stává se opravdu již spolehlivým a u takového člověka je vyšší míra jistoty než u jiných.

Velmi pozitivně lze vnímat krok k bezpečnosti, a to prostřednictvím Programu ochrany kupujících, na základě kterého je možno kupujícímu přiznat finanční náhradu v maximální výši 20 000 Kč. Tuto náhradu lze poskytnout v případě, že kupující již uhradil cenu, ale zboží mu nepřišlo, a dále pokud kupujícímu dorazilo zboží, které se ale značně liší od nabízeného v aukční síni. Tento program má samozřejmě podmínky, které je nutno přesně dodržet. Jednou z nich je například oznámení pro případ spáchání trestného činu nebo přestupku a kopii zaslat na Aukro.cz. Veškeré další podmínky je možné získat na internetových stránkách Aukro.cz.

Dále Aukro.cz vyžaduje ověření prodávajících. Ti musí nejprve vyplnit registrační formulář, a poté je mu zaslán do 14 dní dopis s aktivačním kódem, který je nutný pro plnou aktivaci účtu. Poté může prodávající neomezeně využívat všech služeb nabízených v aukčním systému. Je doporučeno, aby si i kupující plně aktivoval svůj účet, jelikož až poté bude mít přístup na všechny aukce, jelikož prodejce může u své dražby zvolit podmínku, že přihazovat mohou pouze uživatelé s plně aktivujícím účtem.

Aukro.cz se také zaštiťuje společností svých uživatelů, se kterými je neustále v kontaktu. V případě, že má uživatel pocit, že aukce nebo prodejce porušuje daná pravidla, může na toto upozornit správce prostřednictvím formuláře nebo pomocí tlačítka „ověření aukce“.

Je taktéž dbát několik základních pravidel. V případě prodeje je nutné důkladně popsat předmět prodeje, přiložit kvalitní fotografie a popsat možnost dopravy a platby. Zboží je bezpečné posílat vždy doporučeně, nikoliv pouhou obyčejnou poštovní zásilku. Při bezpečném nákupu  je nutno dbát na kontrolu hodnocení prodejce, pečlivé pročtení popisu předmětu prodeje a na kontrolu fotografií. Je nevhodné reagovat na prodeje mimo systém Aukro.cz.

Je také nutno dbát na bezpečnost samotného účtu, tudíž uživatel si musí zvolit silné heslo a nikomu ho nesdělovat. Důležité je rovněž mít zabezpečený počítač, ze kterého se transakce provádějí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra