10 věcí, které Vám nesmí chybět v první kuchyni

01.10. 2013 • Zajímavosti 1259x

Jednou to muselo potkat každou z nás, stěhování se do vlastního. Konečně se Vám vyplnilo přání bydlet ve svém vlastním bytě, najednou o všem rozhodujete sama, všechno je jen a jen na Vás. Najednou ale zjišťujete, že to vlastně vůbec není tak jednoduché, jak jste si původně myslela.

Jednou z nejdůležitějších místností v bytě je kuchyň. Vaše království, kde byste se měla cítit dobře, protože čas, který zde strávíte, zdaleka není zanedbatelný. Možná se Vám právě v téhle situaci bude hodit takový menší tahák s věcmi, které Vám v kuchyni nesmí chybět.

1) Sada příborů

Základní sada příborů obvykle obsahuje šest kusů vidliček, nožů, lžic a čajových lžiček. Nebojte se připlatit si, jedná se o dlouhodobou investici, která se Vám vyplatí. Myslete také na prostor, kam příbory uložíte. Příborníků se prodává velké množství, takže je jen na Vás, jaký design si zvolíte.

2) Nože na krájení

Zažeňte myšlenku, že si vystačíte s jedním nebo dvěma. Pro začátek si jich zakupte alespoň pět, přičemž na ovoce a zeleninu byste měla vlastnit keramický nůž, který při krájení nezničí vitamíny a živiny. Nezapomeňte také na nůž na chléb a pečivo.

3) Nádobí na servírování

Talíře a talířky, misky a mističky, tácy a tácky. V tomhle směru se můžete opravdu vyřádit, na trhu je k dostání téměř vše, co si jen dokážete představit. Dbejte na kvalitu a také na to, zda jsou Vámi vybrané kousky vhodné i do myčky. Není nic horšího, než doma po koupení zjistit, že se budete se všemi těmi krásnými talířky muset mýt ručně, abyste je nepoškodila.

4) Rychlovarná konvice

V dnešní době poměrně levná záležitost, ale mnoho lidí na ní při zařizování bytu zapomene. Jste-li milovníkem ranního čaje nebo kávy, rozhodně na ní nezapomeňte.

5) Sklenky a hrnečky

Zde Vám odpadne starost ohledně množství, protože sklenky a hrnky se obvykle prodávají v sadách po šesti nebo po osmi. Opět dbejte na to, aby Vámi vybrané kousky mohly být myté i v myčce a také pozor na kvalitní materiál. Pokud se Vám ty skleničky zdají už v obchodě příliš křehké, raději si vyberte jiné. Nezapomeňte také na sklenky na víno.

6) Pánev

Když vezmeme v potaz, že ze začátku rozhodně ještě nebudete mít náladu vařit složitá jídla, která zaberou hodiny příprav, bude se Vám pánev rozhodně hodit. Na čem jiném usmažíte za pár minut vajíčka nebo topinku? Vyberte si k pánvi nejlépe i pokličku. Bude se Vám hodit v případě, že budete chtít v pánvi něco podusit.

7) Krájecí prkénko

Není horší představa, než že omylem nožem poškrábáte tu novou kuchyňskou desku, na kterou padla celá Vaše výplata. Proto se vyplatí neotálet s koupí krájecího prkénka, které Vás stejně bude stát maximálně pár stovek korun.

8) Hrnce

Pro začátek bude stačit menší a větší, samozřejmě oba s pokličkou. Vyberte si nejlépe nějakou známější značku, se kterou má zkušenosti i někdo z Vašich známých. Hrnce si nebudete kupovat každý rok, opět je to dlouhodobější investice.

9) Mixér

Bez mixéru by to v kuchyni nešlo. Vlastně šlo, ale asi byste časem přišla o ruku, vlivem neustálého předlouhého míchání. Klasický má sice více možností, tyčový ale zase snadněji umyjete a uskladníte. Volba je na Vás.

10) Naběračky, obracečky, vařečky

To už jsou samozřejmě spíše kuchyňské doplňky, přesto je ale dobré mít některé z nich po ruce hned. Přece si nepoškrábáte tu novou teflonovou pánev tím, že na ní budete míchat vajíčka vidličkou z důvodu nedostatku měchaček. Časem si pak můžete dokoupit i struhadlo, škrabku na brambory nebo třeba váleček na těsto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra