Rozkódujte DRESS CODE

19.09. 2013 • Zajímavosti 1482x

Možná se vám to ještě nestalo, ale co když jednoho dne otevřete pozvánku na společenskou akci s předepsaným dress codem? Nepanikařte. Sepsali jsme pro vás malou nápovědu, abyste věděla, co si vlastně máte obléci a neudělat si módní trapas.

Dress code představuje kodex oblékání, módní etiketu pro danou příležitost.

WHITE TIE

Jedná se o prestižní, velice formální společenskou událost – návštěva opery, velkolepé bály. Dámy večer stráví v honosné róbě. Délka nad kotníky je naprosto nevhodná. Vaším doplňkem se mohou stát rukavičky vytažené nad lokty. Gentlemani se „zahalí“ do fraku bez zapínání. Oblečou si bílou košili, bílou vestu a bílého motýlka. Jedinou přípustnou obuví jsou lakýrky. Do chladného počasí se hodí plášť. White tie se nenosí před šestou hodinou večerní nebo před soumrakem.

BLACK TIE

Vhodné na galavečery, divadelní představení. Ženy ošatí dlouhé šaty. Pozor na výrazné doplňky. Vhodná je malá kabelka. Pány ozdobí smoking s bílou košilí a černým motýlkem. Vhodnou obuví jsou i zde lakýrky. Dovoleny jsou decentní hodinky.

BLACK TIE CREATIVE

Formální akce, kde můžete projevit svou osobnost a cit pro módu. Originalita je vítaná. Dejte si pozor, abyste si pod nátlakem volnosti neudělala módní faux pas. Pořád musíte brát na vědomí, že se jedná o formální akci. Pohrajte si s trendy, vsaďte na výrazný prvek. Řiďte se hesly: „Všeho moc škodí.“ a „V jednoduchosti je krása.“. Muži si do smokingu mohou vzít černou košili bez motýlka.

SEMI FORMAL

Akce jako jsou běžné plesy, taneční, formální schůzky. Událost ovlivněna časem konání. Odpoledne, do šesti hodin, jsou ideální pouzdrové šaty nebo šmrncovní kostýmek. Partner volí uvolněnější oblek. Může mít i rozhalenku. Po šesté hodině je nutno si obléct nestárnoucí „malé černé“ nebo upoutejte pozornost v neobyčejných koktejlkách. Neobyčejné v netradičních vzorech, materiálech, střihu. Délka by měla být v rozsahu od půli lýtek ke kolenům. Maximálně kousek nad kolena. Ke koktejlkám noste vždy jen malou kabelku nebo psaníčko. Pánové si oblečou klasický oblek s kravatou. Oblek může být černý nebo tmavě modrý. V tropičtějších oblastech je dovolené bílé sako, ale kalhoty s kravatou zůstávají v černé nebo v tmavě modré. Pozor na přílišné kontrasty.

CASUAL DRESS

Jedná se o méně formální akce, kde je dovolena velká volnost. Casual dress se překládá jako nedbalá elegance. Proto i na akcích s tímto dress codem byste měla být oblečena elegantně, ale ne zas až tak honosně, slavnostně. V žádném případě si neoblékejte džíny. Vhodné jsou zajímavé letní šatičky, kalhoty s lehkých materiálů, krátké sukně, luxusní overaly, sexy topy. Muži nic nezkazí černými kalhotami, košilí a svetříkem nebo sakem. Košile může mít rozhalenku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra