Jak se zbavit mravenců

16.12. 2013 • Zajímavosti 1812x

Věčný problém rodin, bydlících na domě. V bytě se s mravenci sice můžete také setkat, ale již ne tak často a v takovém množství. Ať se snažíte jakkoliv, mravenci si cestičku k Vám najdou sami. Objevují se nenadále, nepozváni a trápí Vaše životy. Řeč je o mravenčí armádě, jejíž cestičky často vedou Vašimi domovy přímo k potravinám.

Většinou se mravenci vyskytují na chatách, chalupách, prostě tam, kde se lidé moc nevyskytují. Ale výjimkou nejsou ani venkovská obydlí, kde lidé jsou sžiti s přírodou natolik, že se dostává až k nim domů. Mravenečci si udělají cestičky skrz zdivo, a tak se v domech objevují pravidelně. Do domů se stahují za teplem. Z čehož vyplývá, že se častěji objevují v zimních měsících, kdy je venku chladno.

Pokud se rozhodnete rekonstruovat dům nebo koupíte nějaký starší a chcete z něj udělat nový, krásný domeček, může Vás nemile překvapit, jaké hnízdo mravenců při rekonstrukci objevíte. Mravenci se nezaleknou téměř ničeho. Vy ale musíte být silní a do boje vytáhnout s těma nejlepšími zbraněmi, které se na trhu objevují, jinak počítejte s invazí mravenců do vašich domovů a dále do potravin.

Mravenců se bohužel nezbavíte pouhým zašlápnutím jedince, který se zrovna promenáduje po Vaší kuchyni. Zabijete jen jednoho z celé armády dalších. Rozhodně tyto malinké tvorečky nepodceňujte. Jsou sice několikrát menší než vy, ale v poměru své velikosti jsou nadmíru inteligentní. Dokážou se schovávat před útočníkem, systematicky vyhledávat potraviny. Mrštnost a vynalézavost musí být Vašimi hlavními schopnostmi.

Ač jsou tito malí tvorové velmi nepříjemní, lidé k nim nemají odpor, jako třeba k jiné, možná i méně otravné, havěti. Je to dáno i medializací mravence v podobě kreslené pohádky O Ferdu Mravencovi, kde je naopak dobrým kamarádem všech. Pokud ne vy, tak alespoň Vaše děti si kamaráda Ferdu a věrného přítele Brouka Pytlíka rozhodně zamilovali. Mravenci ve skutečnosti nikomu nechtějí škodit. Je to jejich přirozená reakce na vůni jídla. Jsou prostě po čuchu.

Mravenci nejsou všichni stejní. A tak je nutné je malinko prozkoumat, a vědět, proti komu jste se rozhodli vlastně bojovat. Dělnice, ty jsou asi nejpilnější. Nosí drobečky do hnízda, kde se s nimi krmí ostatní. A že toho unesou. Dospělí jedinci pak prozkoumávají a budují cesty, kudy se již další nebudou muset prodírat. K likvidaci mravenců je vhodné použít nějaký účinný jed. Tento jed ale nesmí účinkovat okamžitě, neboť by neměl ten správný účinek. Dělnice přinesou jed do hnízda v domnění, že se jedná o potravu, kterou následně všichni sní. Proto je žádoucí, aby jed působil až za delší dobu a dělnice by neměly možnost rozeznat, že se skutečně jedná o jed.

Potraviny nenechávejte otevřené na kuchyňské lince. Všechny drobky, které omylem spadnou na zem, ihned smeťte, abyste nezadali možnost pro mravence, aby se právě tam vydali. Doporučuje se skladovat potraviny v uzavřených, nejlépe skleněných, nádobách, kam se mravenci nebudou mít šanci dostat.

A jak je možné, že každý drobeček najdou? Mají totiž velmi dokonale vyvinutý čich, díky němuž cítí potravu na skutečně velké vzdálenosti. A díky jedné odrobince, máte v domácnosti celou armádu mravenců. Stihli si mravenci již vytvořit cestičku? Zkuste jim do cesty postavit něco, co jim zrovna moc nechutná. Na výběr máte například důl, chilli, skořici, hřebíček nebo třeba majoránku, či bazalku.

Osvědčeným receptem je sladké droždí. Kupte obyčejné kvasnice a posypte je dostatečně cukrem. Cukr mravence přiláká i z velké dálky. Jenže droždí, které i s cukrem sní, jim v břiše kvasí. Mravenec má velmi křehké tělo, které tuto reakci nevydrží a prostě pukne.

Dalším osvědčeným typem je chlórové aroma. Snažte se doma alespoň jednou za čas vytřít podlahu chlórem, mravenci se u Vás na dlouhou dobu neobjeví. Další, pro lidi samozřejmých hygienických návyků, je čištění zubů zubní pastou. Lidem mnohdy i pasta chutná, ale mravencům rozhodně ne. Pokud natřete jejich vstupní místa pastou, mravenci se odtud přestěhují.

Nezoufejte, pokud se Vám některá z výše uvedených rad neosvědčila jako účinná. Zkoušejte dále a kombinujte i více možností, jak se mravenců zbavit. Uvidíte, že časem nad nimi vyhrajete vy a ne oni nad Vámi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra