Dokonalé a krásné vertikální zahrady

08.06. 2020 • Zajímavosti 546x

Touha po originalitě vždy vede k novým kreativním trendům, které se brzy stanou módními, takový vývojový vývoj je také charakteristický pro krajinářský design. Do popředí se tak dostávají tzv.vertikální zahrady, které zaujímají stále častěji svá přední místa na žebříčku popularity. Vertikální zahrada je velká plocha osázená rostlinami na jednom povrchu. Tento design je namontován na zdi a vytváří vertikální instalaci živých rostlin.

Charakteristika vertikální zahrady

Každý projekt na vytvoření vertikální zahrady vyžaduje individuální přístup, a to jak kreativně, tak z hlediska mikroklimatických charakteristik regionu. Stěny rostlin jsou tak luxusním zeleným kobercem v každém ročním období. Technologie byla vytvořena pro veřejné prostory s přihlédnutím k jejich vlastnostem a na rozdíl od hydroponických systémů je zaměřena na zlepšení mikroprostředí člověka. Variace rozmístění je spojena s geometrií bloku a přítomností plochých ploch, horizontální umísťování na stěny, zavěšení na řetězy, jako zavěšený koš. Modularita umožňuje nejen vytvářet nové objekty přeskupováním modulů s rostlinami, ale také výrazně zjednodušuje údržbu velkých panelů, systém byl vytvořen s ohledem na ruské podmínky a ruskou mentalitu.

Umístění vertikální zahrady

Vertikální zahrady zdobí interiéry i exteriéry veřejných a obytných budov. Na uměleckých výstavách jsou vystaveny vertikální fytokompozice, které doplnují budovy muzeí, veřejných oblastí, hotelů a restaurací, komerčních budov a soukromých bytů. Ovšem vertikální zahrady mohou být realizovány také v interiéru domu. Pokojové rostliny v bytě zaujímají důležité místo, protože pomáhají zdobit interiér a čistit vzduch. Moderní doba si i v této oblasti vyžaduje inovaci a tak se v současné době může stát, že pouhý květináč na parapetu okna už stačit nebude. Vertikální zahrada je skutečným průlomem, který si získává stále větší oblibu. Takže stojí to za úsilí vytvořit takovou zelenou krásu.

Původ vertikálních zahrad

Tvůrce fantastických vertikálních zahrad, slavný francouzský botanik Patrick Blanc, zahájil experimenty na vývoji vertikální zahradní techniky v dětství. Nejprve tedy  výsadba rostlin na plotech a podél zdí, poté, přenesený myšlenkou, přenesl experimenty do pokojových podmínek a omezil množství půdy pro výsadbu. Vášeň se změnila ve vážný zájem, pak na vědecké experimenty a nakonec se stala věcí života. Jeho dokonalé projektky na bázi vertikálních zahrad jsou přínosem pro každé prostředí. Dokonalost takových zahrad pak vyniká krásnou zelení a originalitou. Teplý a vlhký vzduch v domě a ptáci létající místnostmi, jako lesem, byli také spojeni s atmosférou džungle.

Jak si takovou vertikální zahradu pořídit

Jestliže člověk někdo projeví zájem o dokonalé zeleni v interiéru budovy nebo také na venkovní stěně domu, jistě ví, že taková vertikální zahrada nejenže vypadá skvělě, ale také ochlazuje a osvěžuje přehráté prostory, absorbuje hluk, zlepšuje mikroklima v místnosti, pohlcuje prach, ale také klesá únava lidí zhruba až o 20%. Údržba je také velmi snadná a s její realizací so poradí odborníci, kteří mají v portfoliu svých služeb právě výstavbu vertikálních zahrad. Firmy, které se specializují na realizaci vertikálních zahrad, mají k dispozici vše, co je potřeba. Jejich projekty jsou moderní, přínosné a velmi originální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra