Tipy jak správně jíst a hubnout zdravě

06.09. 2013 • Zajímavosti 1735x

Patříte k těm ženám, které touží po dokonalé postavě, ale pořád „to nějak nejde“? Možná po přečtení tohoto článku přijdete na to, kde je zakopaný pes.

Znáte to, přijdete z práce domů - hladová. Pustíte si televizi, naservírujete si první, co uvidíte v ledničce a odpolední svačinu do sebe doslova naházíte, protože vás čeká vaření večeře, praní, návštěva kamarádky, žehlení či úkoly s dětmi. Děti najednou přijdou s tím, že mají taky hlad. Odskočíte od stolu a něco jim připravíte. Možná ještě při tom všem pročítáte denní tisk. Dojedla jste, ale děti ne - už nechtějí, tak to dojíte vy - přece se to nevyhodí. Troufám si tvrdit, že takhle vypadá příchod z práce u většiny z vás, a to je velice špatně. S těmito zlozvyky při jídle byste se měla jednou provždy skoncovat.

Za „5“ se netrestá!

Slyšíte to ze všech stran, že jíst se má pětkrát denně. Jestli máte pocit, že tolik dávek nestíháte nebo dokonce nesníte, jídelníček si naplánujte. Určete si hodiny a dávky, kdy co sníte.

Nicnedělání není váš kamarád!

Určitě to každá zná na vlastní kůži. Když se dlouhodobě nudíte a už nevíte, co by, tak si zkrátka dáte nějakou dobrotu jenom proto, abyste něco dělala. Nebo další příklad - v televizi dávají váš oblíbený seriál a vy si ho neužijete jinak, než s miskou arašídů v ruce. Zkuste arašídy nahradit okurkou, paprikou, mrkví či jinou zeleninou.

Proměňte se v labužníky…

Líbí se vám, jak jste skvostně naservírovala nedělní oběd? Tak si ho také náležitě vychutnejte. Odpoutejte se od všeho, co ještě musíte udělat a vychutnejte si každé sousto. Při pomalé konzumaci totiž poznáte, kdy už jste skutečně syti.

Zákaz vstupu televizi a novinám!

Čtení u jídla je zlozvyk spíše našich silnějších poloviček, ale i mezi zástupkyněmi něžného pohlaví se dá tento návyk zpozorovat. Čtení, stejně tak i koukání na televizi, vás odpoutá od jídla a vy tak nevíte, nebo spíše nevnímáte, že už jste vlastně deset minut syti, ale jíte pořád dál, dokud nedočtete stránku, druhou, třetí…

Nejste žádný „dojížděč“

Rozčiluje vás, když uvaříte nějakou dobrotu a manžel nebo děti jídlo nedojí? Většinou zbytky jídla sama sníte, protože hlavou se vám honí propočty a kalkulace nedojezeného jídla? V tu chvíli si ale už neuvědomíte, že hlad vlastně vůbec nemáte. Takhle jen těžko zhubnete do těch džínů, které vám ještě před půl rokem byly. Pro inspiraci si můžete po bytě a hlavně na lednici vystavit fotky, kde vám přijde, že vaše postava je nejideálnější. Potom se nutnost po dojídání možná zmírní.

Ukončete noční schůzky s ledničkou!

Stává se vám, že vás v noci budí hlad a vy neodoláte a ve dvě ráno si vychutnáváte chleba s máslem a šunkou? Zlozvyk, který upozorňuje na to, že jste přes den tělu nedopřála dostatek vitamínů. Zítra zkuste sníst o jeden pomeranč víc.

Když zvládnete ovládnout tyto návyky a do denního režimu zařadíte pravidelný pohyb. Vaše křivky to jistě ocení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra