Dokáže elektrokolo ulehčit každodenní život?

02.09. 2014 • Zajímavosti 1593x

Nemusíte být zrovna profesionálními cyklisty, abyste dokázali ocenit přínos elektrokol do domácnosti. Stačí jen, abyste třeba kolo využívali pro pravidelné dojíždění do práce a z práce. Při jízdě na kole do práce jsme ještě rozespalí a nohy nejedou. Při odjezdu z práce jsme naopak unavení a šlapat se nechce. Právě tady přináší elektrokola velkou výhodu. O jízdu se téměř postarají za vás.

Šlapání usnadní elektromotor

Součástí každého elektrokola je elektromotor a akumulátor (baterie), který zásobuje elektromotor potřebnou energií. Samotný elektromotor pak má za úkol usnadnit jízdu na kole a hlavně šlapání. Obecně můžeme přínos elektromotoru popsat tak, že při jízdě na rovině, si připadáte, jako byste jeli z mírného kopečka. Nejvíce oceníte asi pomoc do kopce, která se rázem stane stejně namáhavá, jako jízda po rovině na klasickém kole. Elektrokolo dokáže jízdu usnadnit opravdu výrazně.

Elektrokola se využívají i v některých profesích

Elektrokola využívají k usnadnění práce i pracovníci v určitých profesích, kteří by jinak byly ze své služby mnohem více unaveni. Jedná se například o kurýry nebo poštovní doručovatelky. Tyto profese využívají elektrokola již běžně. Není zapotřebí žádné řidičské oprávnění, od 18 let ani přilba a jezdit můžete po všech cyklostezkách. Raritou by se dalo označit využívání elektrokol u Pražské záchranné služby, která využívá elektrokolo pro zajištění rychlejší zdravotní pomoci při úrazech právě na cyklostezkách, kde se automobil nedostane. Více na toto téma najdete zde.

Minimální provozní náklady

Nijak draze vás nevyjde ani provoz elektrokola. Náklady na 100km jízdy mohou u některých modelů být pouze 6Kč. Takovými parametry disponují například elektrokola Kentoya. Pokud vás ale šlapání nadobro omrzelo. Je ideální volbou pořídit si skútr 50 ccm. Skútr 50ccm je také malý dopravní prostředek ideální pro menší vzdálenosti. Pro svůj provoz ale potřebuje benzín a jeho řidič musí mít řidičský průkaz a helmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra