Prodáváme zboží na Aukro.cz

01.01. 2011 • Zajímavosti 1158x

Prvotním krokem, aby se vůbec mohl člověk stát prodejcem prostřednictvím aukční síně Aukro.cz, je povinná registrace, která je zcela zdarma. V registračním formuláři je nutno zvolit mezi soukromým a podnikatelským účtem. Fyzická osoba musí vyplnit své jméno, příjmení, adresu bydliště, e-mail, telefon a prohlásit, že se jedná o osobu starší osmnácti let.

Ovšem ani po vyplnění registračního formuláře není plně aktivován účet. Zaregistrovanému zájemci je na adresu, kterou ve formuláři uvedl, je zaslán dopis se speciálním aktivačním kódem, který se pak musí zadat do speciálního formuláře pro plnou aktivaci účtu.

Nyní může již prodávající vložit své zboží do aukčního systému. Ovšem je velmi důležité určit správně cenu takového zboží. Dokonce sám portál Aukro.cz doporučuje prodávajícím, aby si prošli aukce podobného zboží a porovnali ceny, za které bylo toto prodáno. Je pravdou, že pokud prodávající určí cenu v nižší výši, přiláká aukce více potencionálních kupujících.

Prodávají musí zvolit jeden z možných formátů prodeje, a to buď dražbu, neboli aukci, nebo stálou cenu, tzv. Kup teď. Dále je nutno určit dobu trvání aukce. Někdy je výhodnější zvolit kratší období, jelikož to mezi kupujícími vyvolává pocit, že nesmí něco prošvihnout. Aukro.cz samo odrazuje od aukcí trvajících déle než 7 dní. Je nutné rovněž potencionálním kupujícím sdělit jaké jsem dodací a platební podmínky.

Pomocí prodejního formuláře prodávající popíše svůj předmět prodeje. Je nutné zvolit takové označení, které přiláká více potencionálních kupujících, ovšem mnohem důležitější je správně zboží zařadit do správné kategorie, kterých je na Aukro.cz opravdu dost k výběru. Je vhodné sdělit zájemcům co nejvíce informací o nabízeném zboží, je zde prostor v titulku padesáti znaků. Lidé často dělají chybu, že zvolí slova nebo termíny, které zájemcům nic neříkají nebo jsou příliš složitá, a proto pak nemají o nabízenou věc zájem. Dále má prodejce možnost věc blíže specifikovat, důležité je sdělení stručných a výstižných informací.

Při prodeji je dobré, pokud prodejce vloží k psanému textu i obrázek nebo fotografii předmětu prodeje. Dnes lidé jen ztěžka kupující věci, které nejsou vizuálně zobrazené.

Díky dynamičnosti aukční síně, prodejci je zaslán e-mail o tom, že někdo zboží koupil nebo přihodil vyšší cenu. I kupující občas zašlou dotaz přímo prodejci, je proto namístě rychle na takové otázky odpovídat, aby zbytečně nepřišel o možný úspěšný obchod.

Prodávající o vítězi dražby získá informace až po jejím skončení, a pak může dojít k předání předmětu prodeje. Aukro.cz doporučuje, aby bylo dbáno na rychlé zaslání vydraženého zboží a také kvalitní obal při zasílání zboží prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb.

Prodejce je dobře chráněn a jeho výhodou je, že podmínky prodeje, dodání a stanovení ceny si určuje jen on sám, kupující pouze na ně přistupuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra