Nový román SEX V PRAZE 2 přináší příběhy 3 žen v roz-korona-vířené Evropě

29.12. 2020 • Zajímavosti 314x

Pokud máte všeho už dost a třeba vás štve, co se kole děje, nebo máte deprese, může vám pomoci přečíst si zajímavou knížku. Nový erotický román o životě, lásce a sexu vám svým nadhledem dodá dobrou náladu i optimismus. Nechybí v něm vášeň, vztahy plné lásky, magická Praha a její kouzelná zákoutí, ale na druhou stranu i mrazivé úvahy o současné společnosti. A pochopitelně i šarmantní muži. 

Česká autorka píšící pod pseudonymem Jana Collins vydala nový román SEX V PRAZE 2 aneb O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy. Představuje nám osudy tří kamarádek, které jsou podnikatelky, žijí v magické Praze a do života jim vstoupil nouzový stav, vyhlášený vládou na jaře kvůli tzv. "koronavirové pandemii." Román je psán střídavě vážně, ale i s vtipnou nadsázkou. Dává nám naději, že je možné konstruktivním způsobem pokračovat v dosavadní existenci a nese poselství, že tvůrčí přístup k životu překoná každou krizi. 

Víte, jak dlouho trval nouzový stav na jaře? Devět a půl týdne neboli 66 dní. Co stojí na pozadí? Je to snaha o celoplanetární rituál, takový, jaký byl ukázán na zahájení Olympijských her v Londýně v roce 2012? 

SEX V PRAZE 2 (TOO) vypráví o tom, jak se dění od letošního jara 2020 promítá do životů hlavních hrdinek. Hana je majitelkou továren na výrobu křišťálových lustrů a přichází doslova přes noc o významné zakázky. Lucie, majitelka divadla s barem, je čerstvě zamilovaná do svého pana "Božského," amerického scénáristy žijícího v Paříži, takže když se zavřou hranice, milenci jsou od sebe odtrženi. Měli by se snad spokojit se vztahem virtuálním? Betty má eventovou agenturu pro zahraniční klienty. V nouzovém stavu je její podnikatelská aktivita úplně zastavená, a tak se vrací do náruče rodiny na Moravě, kde se také setkává se svou dětskou láskou. I když Hana, Lucie a Betty čelí náročným životním situacím, do řešení problémů zapojují energii i nadšení. Prostě je hned tak něco nezlomí.

Třicet tři kapitol, tři dějové linie, příběhy tří žen jsou protkány hovory o lásce i sexu. Humor v nich střídá zamyšlení nad důvody nouzového stavu v širším kontextu.

Spisovatelka Jana Collins, vlastním jménem Zuzana Adamson je žena mnoha tváří. Do jejích postav se promítá i její situace, pozice ženy mezinárodně úspěšné v oblasti kongresové a incentivní turistky. V září letošního roku EVENTEX, mezinárodní společnost působící v oblasti MICE, již podruhé ocenila v anketě, které se účastnilo 4200 odborníků z celého světa, Zuzaniny aktivity v této oblasti. „Mezi TOP 100 osobností na světě jsem ve svém oboru byla zvolena podruhé od roku 2007. Mám z toho velkou radost.“ říká Dr. Zuzana Adamson a dodává: „Nutno říct, že tento zdravý a prosperující obor, který přináší miliardy do veřejných rozpočtů, byl v březnu 2020 následkem vládních nařízení téměř po celém světě de facto zlikvidován.“

Kromě oborových časopisů se Zuzana věnuje vydávání knih, jejich překladům z francouzského jazyka i vlastní tvorbě. Prožila velkou část života v Paříži, kde na Sorbonně obhájila doktorskou práci v oblasti srovnávací literatury. Založila si na knižní aktivity v roce 2012 vydavatelství 48 Gam. Můžete se podívat na www.48gam.cz. Její nakladatelství vydává knížky, které se týkají témat jako Svoboda, Spiritualita, Sexualita, Smích a Systémy. Mimo jiné přeložila a vydala v roce 2019 román francouzského spisovatele Jeana Raspaila Tábor Svatých.

O své literární tvorbě Dr. Zuzana Adamson říká: „Psaní je pro mne nutností, prostředkem, kterým jsem se v tomto případě vyrovnávala s nouzovým stavem, ale taky velkou zábavou.“ A pokračuje: „Pro člověka, který je zvyklý létat po světě a propojovat podnikání a radost, bylo uzavření hranic opravdu velkou změnou životního stylu. Zůstala jsem jaksi zaseknutá v Praze, veškeré akce, business i cesty zrušené. Ve skříni mi visela nové garderoba pořízená na všechna jednání, cesty a akce. Tak jsem na ni jen tak koukala a říkala si, kde a kdy ji uplatním? Začala jsem psát, abych se z toho uzavření nezbláznila, a vlastně jsem si ve své knize vytvářela svět, do kterého jsem se s radostí na pár měsíců nastěhovala." 

Na otázku, proč píše pod pseudonymem, Zuzana odpovídá: "Vymyslela jsem si fiktivní spisovatelku, jméno je trošku narážka na hollywoodskou autorku červené knihovny. Velice mě baví při psaní hrát si s tím, že tato autorka občas zasahuje do děje, snaží se ho organizovat, snaží se posunovat postavy do situací, které si pro ně vymyslela, a někdy se setká s tím, že si postavy samy začnou dělat, co chtějí a vyskakují ze zadání. Sama jsem se při psaní smála a bavila a věřím, že některé čtenářky nebo čtenáře (kniha není jen pro ženy) také pobavím." 

Nečetli jste SEX V PRAZE? Není to nutné, tento druhý díl navazuje na bestseller z roku 2012 jen volně. Knihy se od sebe liší jak náplní, tak tematicky. Zuzana Adamson alias Jana Collins má originálníní způsob vyjadřování, psaní i myšlení, který někteří hodnotí jako magický realismus, jiní jako proudy automatického psaní; na druhou stranu při objasňování společenských procesů směřuje k jádru věci natolik rentgenově, že vás při čtení až mrazí. Knihu bych doporučila těm, kdo hledají něco víc, než co považujeme za běžné romány…

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra