Masáže, které lákají k vyzkoušení

29.09. 2013 • Zajímavosti 1507x

Ty tolik příjemné promyšlené masážní doteky způsobují, že vaše svaly, šlachy a klouby budou uvolněnější, pokožka prokrvenější a psychické napětí bude také „fuč“.

Není nad klasiku

V dnešní době si můžeme vybírat z nabídky více než 100 druhů masáží. Ty pocházejí převážně z orientálních končin a navzájem se prolínají. Jak se dostala klasická neboli švédská masáž do Evropy? Mazaný švédský misionář, Petr Henrik Ling, při svém pobytu v Asii často a rád navštěvoval tamější lázně, kde od masérů odkoukal základní hmaty. Získané poznatky přizpůsobil odlišné stavbě těla a mentalitě Evropanů. Po návratu do Stockholmu v roce 1813, pan Henrik Ling založil první masérskou školu. Švédská masáž, i přes širokou konkurenci, zůstává stále nejvyhledávanější, protože spojuje rehabilitaci s relaxací, uvolňuje svalstvo, odbourává projevy migrény, únavu a stres. Podporuje činnost imunitního a lymfatického systému.

Když chcete něco víc, než klasiku…

Lávové kameny

Kameny sopečného původu se nejprve nahřejí ve vodní lázni na 37 až 40°C a poté se přikládají na energetické dráhy prostupující celým organismem, které bývají často zablokované kvůli nezdravému životnímu stylu. Díky jejich teplotě a vibracím dochází k přesunu tepla to celého organismu a tím se tělo uvolňuje, energetické dráhy se zprůchodní, a tak dochází k rozproudění energie. Obklad z lávových kamenů ovlivňuje i poruchy spánku a koncentrace, podporuje krevní a lymfatický oběh a vy se cítíte jako znovuzrozená.

Olejová Abhyanga

Tato prastará masáž celého těla má své kořeny v Indii. Koluje kolem ní pověst zdraví a dlouhověkosti. Při masáži Abhyanga budete masírovaná teplým sezamovým, kokosovým nebo mandlovým olejem. Olejové rozmazlování rozproudí ve vašem těle energii, regeneruje buňky, zpomaluje stárnutí, pomáhá vylučovat toxické látky, zklidňuje nervovou soustavu. Kouzlo této masáže oceníte, když trpíte akné, ekzémy, máte jizvy nebo poúrazové rány. Olejová masáž podporuje hojení těchto kožních neduhů.

Havajská Lomi masáž

Relaxační, harmonizační a terapeutická masáž pocházející z Havajských ostrovů navozuje příjemný pocit uvolnění a odpočinku po těžkém dni. Lomi masáž se provádí za pomoci rytmických pohybů prstů, dlaní, předloktí a loktů.

Proklepání v podobě Pantai Luar

Masážní metoda původem z Indonésie. Při zahájení „relaxačního obřadu“ se tělo nejprve natře olejem a pak vás masérka poklepává vlhkými zahřátými voňavými pytlíčky. Pytlíčky jsou nejčastěji naplněné kousky limetek, nastrouhaným kokosem, aromatickými bylinami a kořením. Pantai Luar upřednostňují ženy před muži.

Lymfodrenáž

Pokud chcete absolvovat skutečně vydařenou lymfatickou masáž, navštivte odborníka z praxí. Lymfodrenáž se vyznačuje skutečně jemnou masážní technikou, která napomáhá rozproudit mízní oběh a podporuje tak tok lymfy. Tím dochází k vylučování toxických látek z těla a k regeneraci organismu. Lymfodrenáž je vynikajícím pomocníkem při boji s celulitidou.

Amma masáž

Jedná se o japonskou aktivační tlakovou masáž vsedě. Amma masáž se nechala inspirovat akupunkturou, působí na akupresurní a energetické body v energetických drahách těla. Při této masáži jste zcela oblečená a sedíte na velice pohodlné židli. Masér pak dělá přesné, rytmické a rychlé hmaty za pomoci palců, dlaní, předloktí a loktů. Po Amma masáži budete mít krásně uvolněné svaly, prohřáté tkáně, nastartovaný krevní a energetický oběh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra