Český trh s plenkami a jejich výrobci

29.03. 2014 • Zajímavosti 2249x

Každé narození miminka s sebou nese kromě nepopsatelné radosti také šílený kolotoč starostí. Zodpovědní rodičové se snaží již během těhotenství získat veškeré dostupné informace o tom, co jejich maličký tvoreček bude všechno potřebovat, následně nakoupit výbavičku pro miminko. Ženy si s kamarádkami vyměňují zkušenosti týkající se nejenom porodu, ale také o potřebách miminek, jako je kočárek, oblečení, plenka a tak dále. V knihách a časopisech se mohou dočíst, jaká je pro děti nejvhodnější výživa a kosmetika, o zdraví si popovídají s doktorem a to, kde mají nejlevnější plenky, jim zase prozradí reklamní letáky.

Nejdůležitější součástí miminek jsou plenky. Provázejí je každý den průměrně do dvou let věku a to ve dne v noci. Dlouhou řadu let se děti balily pouze do plenek látkových, ale v posledním desetiletí nabývají na významu plenky na jedno použití. Na straně látkových plenek stojí tradice, plenky na jedno použití propaguje reklama. Výrobci se předhánějí, čí reklama bude působivější, nabízejí slevy a vychvalují své zboží, aby prodali co největší počet plenek.

Na náš trh se dostali výrobci z celého světa. Největší kus si urvali ti, kteří vyrábí a propagují takzvaně jednorázové plenky. Na trhu existují dva základní typy plen: pleny jednorázové (papírové) a pleny látkové. Jedině tyto jsou opravdu šetrné k našemu životnímu prostředí. Bohužel v dnešní době zvítězily pleny jednorázové a to z důvodu pohodlnosti. Co na tom, že našim dětem je lépe v látkových plenkách. Reklamy na nás útočí ze všech stran a my jsme jejich vděční konzumenti.

V poslední době ale začínají prosakovat na trh s tímto sortimentem naštěstí i látkové plenky. Už to nejsou ty kusy látky, které se musely pracně prát, vyvařovat a žehlit. Dnešní výrobci se snaží maminkám jejich práci ušetřit, aby měly více času na výchovu svých potomků. Jejich výhody oproti jednorázovým plenkám jsou prostě neoddiskutovatelné. Jsou čím dál tím méně náročné na čas a péči, spotřebovávají celkově méně energie a vody než jednorázovky. Na samotnou výrobu je menší spotřeba surovin, přičemž mnohé suroviny jsou obnovitelné a nevytvářejí žádný tuhý domovní odpad. Ekologicky a ekonomicky šetrná maminka může ušetřit (dle druhu plen) až 20 000 Kč. Přebalovací věk je kratší a není zderiziko přestupu chemických látek z pleny do kůže.

A jaké že najdeme na našem trhu výrobce plenek a veškerých potřeb pro naše nejmenší?

Začneme výrobci, kteří se zabývají výhradní výrobou látkových plenek. Většina bavlny používané ve výrobcích Imse Vimse je pěstována ekologicky. Imse Vimse se neustále snaží používat materiály co nejšetrnější k životnímu prostředí a nebude používat nic, co nesplňuje certifikát Öko-Tex 100 Standard. Výrobky vyrobené z ekologicky pěstované bavlny jsou označeny symbolem Organic Cotton. Jedna z hlavních idejí Imse Vimse je stanout na pomyslném stupni vítězů co se týká ekologického uvažování a jejich snahou je stát se v oboru látkových plen a potřeb pro maminky a malé děti jednou z firem nejpřátelštějších k životnímu prostředí.

Bavlněné plenky značky Bambinomio, jsou ideální pro první zkušební test užívání látkových plenek. Pro tuto příležitost je vyrobena mini sada. V jejich nabídce je vícero výrobků, směřujících pro každodenní potřebu dítěte a maminek. Plenkové kalhotky s veselým potiskem se snadno a rychle zapínají, díky suchému zipu, který se přizpůsobí každému dítěti.

Libštátské pleny jsou rozděleny na startovací sadu pro holčičky a chlapečky. Ve všech jsou krásné motivy buď „holčičí“ anebo „klučičí“. K tomu je možno zakoupit tetra osušky, které jsou krásně měkoučké a hlavně výborně savé.

Výrobců jednorázových plenek je poněkud více a tak je nasnadě začít tím nejznámějším a to je značka Pampers. V jejich široké škále výrobků najdou konzumenti tohoto výrobce kromě jednorázových plenek i spoustu dalších výrobků, které jsou určeny pro naše nejmenší. Připomeňme různé dětské čistící ubrousky, které jsou určené pro citlivou pokožku. Plenkové kalhotky se vyrábějí v několika velikostech a jsou odstupňovány podle věku a váhy dítěte. Vybírat je možné od váhy jednoho až do dvacetipěti kilogramů.

Další, velice známou značkou jsou plenky Huggies. Tyto jsou určeny pro děti od jednoho až do osmnácti kilogramů. Tento výrobce má ve své nabídce i kalhotky na plavání, které jsou určeny pro bazény. Jsou vyrobeny ze savého materiálu, zadrží to, co mají a k tomu nenasáknou vodu jako klasická plenka. V jejich repertoáru naleznete také natahovací plenkové kalhotky, které umí být savé stejně jako plenka. Jednoduše se natahují a boční strany jdou rozepnout. Jejich novorozenecká sada je docela dobrý dárek pro nastávající maminky. K nalezení jsou v ní první plenky, vlhčené ubrousky a navíc je tam umístěn i dárek od této firmy.

Jak je vidět, výrobců dětských plenek a jejich potřeb je na našem trhu dostatek a tak je jen zcela na maminkách, které výrobky bude pro svoje miminko nakupovat. Chce to jen vyzkoušet všechny možnosti a podle toho, ve kterém se bude miminko cítit lépe, se rozhodnout pro tu správnou značku výrobku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra