O herečce Lindsay Lohan

03.01. 2013 • Zajímavosti 1397x

Její křestní jméno je Lindsay Morgan, přímení pak Lohan. Pokud by jste patřili k americkému publiku, určitě by jste ji znali už ob jejího dětství. Záčínala v dětských operách a její kariéra je dnes na vrchilu. Je krásná mladá a úspěšná. Její povolání není jenom herectví, ale i modeling a hudba.

Narodila se druhého července roku 1986 v Cold Spring Harbor ve městě a státě New York, USA. Její matka Dina Lohan je obchodní analytička, dnes však zastává funkci manažerky své dcery. Otec Lindsay Michael je úspěšný obchodník z Wall Streetu. V současné době už její rodiče spolu nežijí. Má tři sourozence: Michael, Aliana a Dakota

Podle fotek se nedá odhadnou co je tato holka zač. i když ji můžete vidět na různých fotkách z jinou barvou vlasů, její pravá barva je zrzavá. K té ladí modrozelená barvá jejích očí. Měří 165cm, což není moc na modelku, proto se radši věnuje herectví a zpěvu.

LL nebo také Li se dostala před kameru už ve svých třech letech díky učinkování v reklamách (Pizza Hut, Calvin Klein Kids...). Na televizní obrazovce se objevila v seriálech Another World, který se začal vysílat v roce 64. Její tvář se však stala známou díky své dvojroli ve filmu z produkce studia Walt Disney Pictures Past na rodiče. Ve filmu si zahrála s Dennisem Quaidem a Natashou Richardson. Lindsay zde hrála obě dvojčata, které se navzájem neznají díky rozvodu rodičů. Film měl velký úspěch, kasovní trhák vydělal společnosti Disney přes 66 miliů dolarů. Po tomto úspěchu se společnost rozhodla malou LL obsadit do dalšíh třech filmu.

Celovečerní film z roku 2000 se jménem Life-Size měl opět úspech. Zde hraje osiřelou dívku, která se pokusí vrátit k životu svou mrtvou matku, ale místo ní ožíví panenku.Tento stejný rok, kdy se točil celovečerní film se stihla LL ještě objevit v pilotním díle show Bette.

Natáčení pro televizi pokračovalo o dva roky později v Najděte stopu. Tento příběh je o novinářce školních novin, jenž objeví nesrovnalosti kolem odchodu jejího učitele.

O necelý rok později ji můžou fanoušci opět vidět ve filmu Mezi námi děvčaty. Tentokrát si v komedii zahrála s Jamie Lee Curtis. Hraje její dceru, kde si se svou matkou vymění těla. Film byl oceněn celou řadou cen a sklidil velký úspěch. K filmu Mezi námi děvčaty Li naspívala singl Ultimate. Písnička pak odstartovala její hudební kariéru.

Po filmu v roce 2004 tedy vychází debutové album Speak. Lindsay se stěhuje do L.A. a natáčí Zpověď královny střední školy. Ve filmu se její hrdinka Lola musí smířit se ztrátou kulturní nabídky velkoměsta, kvůli stěhování rodiny na předměstí. Do konce toho roku ještě stihla LL natočit Protivný sprostý holky. Scénář filmu vznikl podle knihy psycholožky Rosalindy Wisemanové, která studovala chování studentů na středních školách. Na MTV Awards tento snímek opravdu zabodoval a pro Lindsay to znamenalo dvě ceny.

V roce 2005 si zahrála ve filmu Můj auťák brouk. Jako dcera automobilového závodníka (Michael Keaton) pociťuje stejné tužby jako on. Místo pořádného auta však dostane Brouka z vrakoviště...

Další rok stíhá natočit čtyři filmy.První se jmenuje Jen trochu štěstí. Ve druhém okusí i nezávislý film. Pod režijním vedením Roberta Altmana a po boku Meryl Streep, Tommy L. Jonese či Woodyho Harrelsona hraje v A Praire Home Companion Zítra nehrajeme. Zbylé dva jsou Bobby - Atentát v Ambasadoru a Georgia Rule.

LL se naposledy objevila v celovečerním filmu zavraždění Johna Lenona v originálním názvu Chapter 27. Děj se odehrává v New Yorku, v prosinci roku 1980. Kde Mark Chapman zastřelí J. Lennonona. LL hraje Jude. V tomtéž roce natáčí další filmy Vlastní Pravidla (Rachel) a Vím kdo mě zabil (Aubrey Fleming).

V minulém roce se na trhu objevuje LL nové album z názvem Spirit in the Dark a film Dare to Love Me (La Ritana).

Na rok 2009 na Lindsay naplánovan film Ye Olde Times a Labor Psina ( který se již natáčí).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra