Jak vybírat vánoční dárky

05.11. 2013 • Zajímavosti 1283x

Vánoce se neúprosně blíží a je třeba minimálně přemýšlet nad tím, co můžete komu koupit za vánoční dárek. Jestli patříte mezi typy, jenž si každoročně dávají předsevzetí, že budou tentokrát nakupovat vánoční dárky s předstihem, aby předešli každoročnímu shonu, možná konečně nadešel čas na změnu. Není také vždy jednoduché a už vůbec ne duchaplné nakupovat dárky z těch zbytků, které v obchodech zůstanou na vás, opozdilce, kteří nechávají věci na poslední chvíli. 

Pokud se chcete vyhnout vánočním shonům a nakoupit hezké vánoční dárky, na které budete jako ježíšci pyšní, máme pro vás několik tipů, jak postupovat při jejich zakoupení. V prvé řadě si uvědomte, že není nezbytně nutné nakupovat dárky, které se líbí přednostně vám. Kupujete je přece pro své blízké a ne pro sebe. Tuto chybu dělají často rodiče, prarodiče a jinak zaujatí rodinní příslušníci, kteří se snaží udělat někomu radost poněkud „nevhodným“ dárkem, i když jejich úmysl byl dobrý. Jistě jste jako malí dostali hromadu dárků, které buď neodpovídaly vašemu věku a schopnostem nebo se vám nelíbily z jiného důvodu. Možná, že lidé ve vašem okolí se cítí podobně, jen vám to přímo do očí neřeknou.

Zamyslete se nad tím, co lidé, kterým dárek kupujete, rádi dělají nebo o co se skutečně zajímají, jakou mají image apod. Není nutné vyrazit do ulic na nákupy a nakoupit všechny dárky najednou. Rozmyslete si postup, který budete uplatňovat při nákupu dárků. Buď budete jako naši politici a jiné organizace a vyčleníte si příslušný obnos peněz na dárky, vyrazíte na nákup, a když uvidíte něco, co se vám líbí, začnete uvažovat nad tím, kolik to stojí a komu byste to mohli dát pod stromeček. V takovém případě byste ale měli zvážit, jestli nekupujete tak trochu dárky spíš pro svou radost a uvědomit si, jestli byste nechtěli koupit dotyčnému něco, co se mu bude líbit víc. 

Pak je tady druhá možnost. Napište si seznam toho, co byste chtěli přátelům a rodině konkrétně koupit. Pokud vás nic nenapadne, nevadí, dejte si na čas a začněte s kupováním dárků dřív, abyste mohli na cestách narazit právě na dárky, kterými vyplníte tato hluchá místa seznamu. Nemusíte chodit celé dny po nákupech… Internet je vymoženost dnešní doby, které by byla jen škoda nevyužít. Kromě různých „slevomatů“, které vám téměř každý den posílají nové a nové nabídky produktů do schránky, na internetu najdete prakticky jakoukoliv věc, kterou chcete někomu koupit. K dispozici jsou také zážitky, které stačí zakoupit tak, že pošlete peníze na příslušný účet a vytisknete poukaz. Možností je celá řada a bylo by hloupé při nakupování dárků na Vánoce opomíjet ty účelné, jednoduší a především ty, které zajistí vašim blízkým skutečnou radost z dárku, který jim ježíšek nadělí pod stromeček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra