Aukro.cz

01.01. 2011 • Zajímavosti 1397x

V dnešní době je jen opravdu málo lidí v České republice, kteří nikdy neslyšeli o internetovém portálu Aukro.cz. Tento portál nabízí velmi propracovanou platformu online obchodu, což se projevuje i na počtu inzerujících, kterým je takto umožněno obchodovat, a tak jak profesně nebo i soukromě.

Aukro.cz spustilo své stránky v roce 2003 a velmi rychle si našlo svou klientelu a dokázalo vytvořit opravdu perfektní aukční síň, která plní očekávání prodávajících i kupujících. Výhodou ovšem je, že nakupování probíhá jednak formou aukce, tedy přihazování, tak i formou pevné ceny.

Online obchod byl tímto zpřístupněn opravdu každému a to po celých 24 hodin denně. Zboží je rozděleno do specifických kategoriích, které jsou vypracovány podobně jako v tištěných inzertních novinách, ovšem oproti nim na Aukro.cz lidé zpravidla umisťují k prodávané věci i fotografii, která věc blíže identifikuje a potencionálnímu klientovi ji tudíž dokáže blíže specifikovat a popsat.

Pro někoho výhodou, a pro někoho nevýhodou může být registrace uživatele, ovšem tato přispívá k bezpečnosti takového obchodování. Při registraci musí potencionální uživatel zvolit mezi soukromým a podnikatelským účtem. Každý uživatel musí být starší 18ti let, tudíž musí být osobou způsobilou k právním úkonům, jelikož vyplněním registračního formuláře dochází k uzavření smlouvy o užívání aukčního systému Aukro.cz.

Naprostou výhodou aukčního systému je rychlost obchodování. Potencionální kupující ihned vidí, kolik musí přihodit, aby přeskočil nejvyššího dražitele, nebo za jakou cenu může nabízený předmět prodeje koupit ihned. Stejně tak je snadno zjistitelné, kdy dojde ke skončení možnosti příhozu.

Nevýhodou může být požadavek platby předem, kdy kupující nemusí mít naprostou jistotu, že se opravdu jedná o vyobrazenou věc či je opravdu prodávající spolehlivý, zda se nejedná o podvod. Může se stát, že prodávající ve skutečnosti prodává naprosto odlišnou věc, než kterou inzeruje, např. místo stříbrných šperků mohou kupujícímu dorazit pouhá postříbřená pozlátka. S tímto samozřejmě Aukro.cz počítá a proto požaduje registraci prodávajících i kupujících do aukčního systému. Ale ve většině případů platby probíhají prostřednictvím platby na dobírku, kdy kupující platí cenu navýšenou o poštovné při převzetí objednaného a koupeného zboží.

Lidé si velmi rychle zvykli, že mohou využít takovýto způsob obchodování, aniž by museli jít na skutečnou dražbu, a vše si vybírají v klidu z tepla domova. Tento typ obchodování je dynamický, a na jednu stranu se i tak zjednodušeně získává cena zboží, jelikož záleží pouze na počtu zájemců, a cena je tak odrazem určité soutěže mezi zákazníky. Je však zřejmé, že málokdy překročí cenu, za kterou mohou kupující nakoupit stejné nebo podobné zboží v kamenném obchodě nebo online shopu. Ale na druhou stranu je to i ulehčení rozhodování prodávajícího, za jakou cenu by měl své zboží potencionálním klientům nabídnout, aby je příliš nepodcenil nebo nepřecenil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra