Nákup použitého zboží

10.05. 2021 • Zajímavosti 266x

Mnohým lidem se zdá výhodné nakoupit zboží již použité a ušetřit tak cenné výdaje. K tomu, aby obchod - recenze firem byl opravdu výhodný, ale potřebujete znát některé základní informace. Mezi ně patří vědomost toho, jak probíhá případná reklamace. Reklamovat vadu použitého zboží můžete u prodejce stejně jako v případě zboží nového. 

Kdo alespoň jednou nekoupil starší kus nábytku, zachovalé oblečení, boty nebo třeba ojeté auto? Nákup věci z druhé ruky může být značně výhodný, ovšem má i svá rizika, o kterých je dobré mít povědomí. 

Co o zboží zjistit předem 

Výhodná cena je primárním lákadlem nákupu použité věci. Ale nenechte se zmást a rozhodně si kvůli tomu nepořizujte zajíce v pytli! Naprosto ideální je možnost si řádně prověřit prodejce včetně toho, co přesně si plánujete zakoupit. 

U prodejce je v první řadě na místě vyhledat si recenze na internetu a zjistit, jak poctivý daný člověk je, případně jak řeší reklamace. To se vám podaří většinou u firmy, ale v případě soukromého a třeba i jednorázového prodejce to už půjde hůře. 

Nejprve si zboží pečlivě prohlédněte a nechte si od prodejce popsat a ukázat všechny jeho nedostatky. Tyto nedostatky by měly úměrně odpovídat tomu, jak dlouho a jak často bylo zboží používáno. Pokud nakupujete on-line přes internet, požadujte detailní fotografie a není ani špatné si vyžádat původní doklad o nákupu. Čím dražší zboží je, tím opatrnější by mělo prověřování stavu být. Naprosto nejlepší je sepsat si kupní smlouvu, která stav zboží v době prodeje bude detailně popisovat. Ale i u věcí běžnějších, jako je například oblečení, lyže nebo boty, se vyplatí uložit si původní inzerát s popisem věci nebo také vaši korespondenci s prodávajícím, kde stav věci přímo uvádí a je popsán. Mohlo by se to totiž hodit při uplatnění práva na reklamaci. V případě uplatnění reklamace záleží na tom, kde jste nakupovali, tedy hlavně od koho. 

Hodnotící portál Aplikant.cz od společnosti 123jobs media nabízí nezávislé a přehledné hodnocení firem a recenze na jednom místě. Přidat recenzi můžete snadno pomocí  webového formuláře a podělit se tak o své názory a zkušenosti. Recenze jsou zde poskytovány anonymně a nejsou cenzurovány. Před nákupem zboží, zejména na internetu se vyplatí si prodejce důkladně prověřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra