Svůdné spodní prádlo a jeho historie

Svůdné spodní prádlo a jeho historie

27.05. 2017 • Móda 853x

Spodní prádlo si oblékáme každý den a lze si vybrat z celé řady barev, střihů a materiálů. Ne vždy tomu ale tak v minulosti bylo. V historii neměli lidé takovou možnost a trvalo velmi dlouhou dobu, než se vůbec spodní prádlo dalo pohodlně nosit a vyvinulo se do dnešní smyslné podoby. Úplné počátky spodního prádla asi přicházely s postupným vrstvením kusů oblečení. Spodním vrstvám oblečení se jak jinak než logicky říkalo spodní. První spodní prádlo si z tohoto pohledu oblékali už lidé ve starověku. Staří Římané nosili speciální tuniky místo spodního prádla.

První kus spodního prádla 

Prvním kusem spodního prádla byla asi bederní rouška. Ukrývala intimní partie a měla ochraňovat před chladem a poraněním. Od středověku začali muži nosit spodky dlouhé od pasu až k lýtkům, kde si je uvazovali. Středověké ženy měly spodky podobné pánským a oblékaly je pouze v době menstruace, jinak chodily takzvaně naostro. Ženy z bohaté společnosti pak měly menstruační košile. Postupem času začali muži také nosit punčochy s poklopcem, což bylo velmi praktické. V 19. století se propojil horní a dolní díl spodního prádla a světlo světa spatřil první overal. Ve 30. letech 20. století se objevily první trenky a slipy podobné dnešním.

Další vývoj a spodní prádlo

Ženským spodním prádlem byly korzety a jednoduchý plátěný korzet s kosticemi vévodil 16. století. Pak byla móda šněrovaček, které se nosily jako součást svrchního oděvu. Korzety a šněrovačky nosí mnohé ženy dodnes. Dámské kalhotky začaly dámy nosit od 18. století. V 19. století zdaleka ještě všechny ženy kalhotky nenosily. Závěrem stejného století došlo rozšíření spodního prádla a kalhotky se postupně zmenšovaly. Dámské punčochy známe od 15. století a k nohám si je přivazovaly ženy stužkami. V 16. století se zrodily první krajkové podvazky a bavlněné punčochy se švem. Bezešvé punčochy se začaly vyrábět v 19. století. Rok 1939 započal slavnou éru nylonových punčochových kalhot. Podprsenka je velmi mladá a teprve o roku 1928 se podprsenky číslují, jak to známe dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra