Chyby při údržbě kožené kabelky

09.11. 2018 • Móda 461x

Kožená kabelka vyžaduje speciální péči. I když se staráme o své oblečení a obuv, na svou kabelku často zapomínáme. Je třeba se snažit dodržovat doporučení výrobce i u údržby kabelky.

U kabelek a doplňků se často dopouštíme zásadních chyb. V případě kožených kabelek je to škoda, protože nešetrným zacházením snižujeme jejich životnost. Například italské kožené kabelky mají jedinečný design a dlouho vydrží. Jen se o ně musíte starat.

Přetěžování kožené kabelky

Často své kabelky přetěžujeme nepřiměřenou zátěží. Ničíme si páteř a škodíme kabelce. Pro přenášení větší zátěže jsou určeny tašky, batohy, krosny a kufry. Na nákup se hodí shopper nebo jiná nákupní taška. Kožená kabelka na nákupy ale není určena. Dodržujte nosnost dámské kabelky doporučenou výrobcem. Kožené kabelky nelze nosit, aniž bychom o ni pečovali.

Kožené kabelky neudržujeme

Kabelku z pravé kůže je třeba náležitě udržovat. Není to náročné, stačí ji naimpregnovat a průběžně vyživovat pomocí speciálního přípravku. Kůže je po ošetření odolnější, nepopraská a jen tak snadno nezvlhne, když prší. Kabelka je po impregnaci chráněna proti mastnotě a znečištění. K ošetření kabelky je třeba používat přípravky k tomu určené. Žádný krém na boty, aby se kabelka nezničila. Kožená kabelka nikdy nestárne a jde ji koupit ve všech možných barvách a tvarech.

Nenechte ji zmoknout

I když kabelku naimpregnujeme, není kabelka určena do extrémních podmínek. Pokud si zapomenete deštník a cestou do práce zmoknete, nedělá jí to dobře. Občasné zvlhnutí kožená kabelka sice zvládne, ale nevystavujte ji nadměrné vlhkosti zbytečně často. Pokud kabelka zvlhne, je třeba ji správně usušit. Nikdy ji nesušte na topení a místo toho ji nechte vyschnout volně při pokojové teplotě.

Nevhodné čištění

Další častou chybou je špatné čištění kožené kabelky. Špínu je třeba co nejrychleji odstranit a zamezíte proniknutí nečistoty přes ochrannou impregnační vrstvu. Čištění provádějte navlhčeným hadříkem a pak kabelku vytřete do sucha. Při větším znečištění použijte speciální pěnu na čištění usně. Nepoužívejte prostředky na mytí nádobí ani mýdlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra