Deset stálic dámského šatníku

11.10. 2013 • Móda 1568x

Šatník každé ženy je jiný. Už je proto, že každá upřednostňuje jiný styl. Ale přece jen existují kousky, které by v šatníku žádné správné ženy neměly chybět.

Malé černé

Coco Chanel byla unikátní v tom, že dělala něco zcela odlišného od všech ostatních. Měla nadání, styl i vkus. Uměla riskovat a přinesla do módy řadu nových prvků. A jedním těch hlavních jsou tak zvané „malé černé“. Černé šaty, které musí mít každá žena. Dají se kombinovat a vhodné jsou jak na slavnostní, tak smuteční akce, na běžné nošení, ale i na večer. Mohou být různých stylů i odlišných materiálů. I délka dokonce není striktní, mohou být jak krátké, ke kolenům, pod kolena nebo úplně dlouhé. Zkrátka černé šaty, kterými se nic nezkazí.

Kabelka

V historii módy najdeme kabelky, které jsou nejen mistrovskými díly, ale i naprostými klenoty. Kabelky, které se do historie zapsaly a jsou ženami po celém světě žádány, byly většinou stvořeny pro jednu konkrétní ženu. Jako třeba Kelly bag od Hermés pro monackou kněžnu Grace Kelly, anebo Lady Dior od stejnojmenné značky, pro princeznu Lady Dianu. Kabelka by měla vždy představovat osobnost své nositelky a být její nejlepší kamarádkou.

Jehlové podpatky

Dějiny jehlových podpatků se začínají psát v módní Itálii. Jehlové podpatky byly zprvu skutečně jehlové – tvořeny z běžných hřebíků připevněných na botě a obalené v kůži. Problém nastal, když nositelka za s sebou zanechávala viditelné stopy na jakékoli podlaze. Vývoj však na tomto neztroskotal a posunul se dál. Tím, kdo jehlové podpatky naučil nosit, byl Bůh obuvi, Manolo Blahnik, Španěl s českým původem. Vysoké, úzké podtlaky musí vlastnit každá správná žena.

Trenčkot

Hodí se v ke všemu a vždy. Hrál důležité role v několika filmech a je tu již nějakou desítku let. Využije se v létě, když jsou chladné dny, určitě i na podzim, částečně i v zimě a každopádně na jaro. Dá se nosit ke kalhotám, šatům, sukni, džínsům, prostě ke všemu. Nejlépe je vlastnit hned několik trenčkotů v jiných barvách – béžové, šedé, černé a případně i živých barvách.

Bílá košile

Velká módní ikona, Gianfranco Ferré, zavedl do módního světa nepostradatelnou bílou košili. Bílá představuje něžnost, čistotu a svěžest. Kdo má na sobě bílou, jako by sám dokazoval, že jeho úmysly jsou skutečné. Bílá košile je základ šatníku moderní ženy a dá se nosit ke kalhotám i sukni. Perfektní doplněk ke kostýmku.

Kašmír

Je na světě něco úžasnějšího, než kašmír? - jen stěží. Jemná a tenká vzájemně spletená vlákna do sebe tvoří tak skvělý a nepopsatelně božský materiál. Na sametovou pokožku si dát kašmírový svetr je jako válet se ve vatě.

Perlový náhrdelník

Šperkovnici má jistě každá malá i velká parádnice. V ní by neměl chybět perlový náhrdelník, který dokonale doplní celkový vzhled dámy. I celkem obyčejné a nenápadné šaty, budou díky perlovému náhrdelníku vzácným klenotem.

Džíny

Od „objevení“ džínů uběhla už nějaká ta doba a dnes jsou již tak běžné a tradiční, že si bez nich málokdo umí život vůbec jen představit. Při nákupu volte doporučený střih, který bude sedět vaší postavě bez ohledu na to, jaké džíny se aktuálně nosí. Jedině tak vyniknete.

Tričko

Perfektně padnoucí tričko nebo tílko je nutnost každé světové topmodelky, ale i moderní ženy. Je pochopitelné, že triček budete mít ve svém šatníku povícero, ale vždy by mělo být čisté, vhodných barev a střihu.

Rtěnka

Která žena se nechce líbit? Jistě že každá. A pro takovou krásu je nutné něco udělat. Pokud chcete, aby vás muž líbal, musíte mít k tomu odpovídající rty, tedy takové, kterým za žádnou cenu nejde odolat. A to jsou jedině úžasně barevně sladěné rty. Rtěnka je doplněk k celkovému outfitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra