Nejhorší rady vašich kamarádů pro seznamování

18.08. 2020 • Život a vztahy 462x

Svěřili jste se svým kamarádům s tím, že hledáte vážnou známost? Pak už nejspíš víte, že to byla chyba. Pokud se týká on-line seznamek, pak "tu každý byl a každý od nich má klíče.“ A co je horší, ty „klíče“ jsou leckdy už pěkně starého data.

A to i přesto, že se na první pohled tváří aktuálně a rozumně. Máme pro vás seznam těch nejhorších mýtů, které o seznamování kolují. Schválně, najdete mezi nimi i rady od vašich dobrých přátel?

Nikdy se neozývej dřív, než za tři dny

Těžko říct, kde se tahle magická hranice vzala. V dnešní době moderních technologií to však ze všeho nejvíce svědčí o nezájmu či lhostejnosti. Naopak i krátký e-mail či SMS s poděkováním za příjemně strávený čas vám přinese plusové body navíc. Druhou stranu potěší a povzbudí k dalšímu setkání. Má-li zájem, navrhne další místo schůzky sama.

Předstírej, že jsi tajemný/á – špatný návod na rande

Jako děti jsme měli rádi pohádky, kde se to tajemnými bytostmi jen hemžilo. Ale ruku na srdce, šli byste na rande třeba s vodníkem nebo hejkalem? Ne? Pak zapomeňte na uzavřenost a „ledové srdce“ během osobního setkání. Jste-li otevření, působíte přátelsky. Pokud na vše odpovídáte jen na půl pusy a raději nezacházíte do detailů, svědčí to ze všeho nejvíce o lhostejnosti. A od toho se určitě při prvním rande odpíchnout nechcete.

Být zadaný není nemoc

Žijete v manželství nebo trvalém vztahu a poohlížíte se jinde? No, abychom pravdu řekli, není to moc dobrý nápad. A pokud už k tomu přece jenom dojde, určitě to není něco, co byste měli na svůj protějšek vybalit při první schůzce. Své vztahy byste měli mít už vyřešené. A to předtím, než o těch nových vůbec začnete přemýšlet. Není to hnidopišství, spíš dobře míněná rada. Jejím opakem totiž pořádně zkomplikujete život všem okolo sebe.

Snaž se, aby žárlil/a – seznámení dostane jiskru

Vážně si chcete hrát s city někoho, koho jste právě poznali? Takové hrátky tam, kde se jedná o vážný vztah, jednoznačně nepatří. Proto buďte otevření hned od začátku. Neflirtujte s obsluhou baru, nenechte se zatáhnout do rozhovorů o bývalých milencích apod. Vypadá to jako skvělé konverzační téma, nicméně nekončívá dobře.

Na seznamce uspěješ, když budeš hrát nedostupného/nedostupnou

A jak by to podle vašich kamarádů mělo vypadat? Především je třeba schůzku času od času zrušit. To abyste vypadali aktivně a zaneprázdněně. Na dalších schůzkách se neváhejte po několika minutách čas od času vymluvit na naléhavější záležitosti (ti protřelejší mohou třeba předstírat telefonát od šéfa). A každý návrh od vašeho protějšku si opravdu dlouho rozmýšlejte.

Nechceme příliš moralizovat, ale zeptejte se sami sebe na to, jak byste se cítili, kdybyste něco podobného museli absolvovat vy. Kolikátému rande byste ještě dali šanci? Máme takový dojem, že byste to všechno odpískali co možná nejdřív. A přesně to udělá i vaše protistrana. Partnerské vztahy jsou už tak dost komplikované, není třeba ještě přilévat olej do ohně. Věřte nám.

Hned si ho označ na profilu, dobře si ho/ji zahákneš

Seznamka už není vaší základní platformou a svůj vztah jste posunuli na sociální sítě? Pak gratulujeme, jste na dobré cestě. Teď už jen zbývá si to všechno nepokazit. A to by se mohlo stát docela snadno.

Budete-li příliš horliví a označíte svého nového partnerka či partnerku za pomoci příslušného tlačítka jako svůj „kontakt“ už po první schůzce, může to toho druhého docela spolehlivě naštvat. A jaká je přijatelná doba? Ne dřív než po půl roce, pokud se tedy vzájemně nedohodnete jinak.

Vztahy jsou o vzájemné komunikaci, ale s mírou

Sociální sítě mohou být dobrými pomocníky, ale také dokážou vznikající vztahy docela spolehlivě pohřbít. Proč tomu tedy chodit naproti? Seznamování on-line je totiž i navzdory svému názvu spíše o oněch drobných osobních setkáních, jimž virtuální prostředí tvoří v konečném důsledku spíš jen zajímavé kulisy. Na to nezapomínejte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra