Digitální rozchod, nový fenomén

19.09. 2013 • Život a vztahy 1353x

Rozchody bývají velmi těžké. Ve většině případů se jednomu nebo druhému rozpadne momentálně celý spokojený život. Je zvyklý na určitý chod života, miluje toho druhého a ten mu ze dne na den řekne takovouto zprávu. Rozchod vždycky bolí, minimálně jednu stranu. Rozejít se dá různými způsoby. Můžete se sejít a o všem si promluvit, může se za vás rozejít někdo jiný (pěkně zbabělé), nějakou dobu se nevidíte, tak dospějete k názoru, že tohle je rozchod a podobně. Nejhorší rozchody jsou podle některých takové, kdy se rozejdete zcela neosobně. Někoho za sebe pošlete, ať to vyřídí za vás a, nebo dnes tak velmi populární digitální rozchody. To jsou rozchody přes mobil, tablet, počítač, notebook. Zkrátka svému protějšku zavoláte, napíšete textovou zprávu, napíšete vzkaz na sociální síti, napíšete e-mail a podobně. Tohle jsou opravdu nefér způsoby rozchodů, i když zamyslete se nad tím i z jiného hlediska. Pokud se rozcházíte s někým vy, asi chcete, aby ho to nejmíň bolelo, a mnohdy nedokážete pohlédnout tomu druhému do očí. Je to vždycky moc těžké, ale je dobré se sejít a osobně vyříkat si vše z očí do očí.

Je to velmi jednoduché, vyťukat pár písmenek a odeslat dotyčnému. Pokud nechcete, tak se s ním jednoduše nemusíte bavit. Neberte mu telefon, neodpovídejte na textové zprávy, zkrátka ukončíte kontakt. Tohle opravdu není fér a vám se to může v budoucnu vymstít a to pořádně. Výmluva, že to dělají ostatní, moc nezabírá. Budete také vždy dělat to, co dělají ostatní? Oblíbený výrok našich matek, když skočí ostatní z okna, skočíš taky? Nenáviděli jsme to v mládí, ale něco pravdy na tom bude.

Samozřejmě existují dvě výjimky, kdy se s protějškem můžete rozejít přes textovou zprávu. Pokud máte první či druhou schůzku a protějšek se chová jako opravdový blbeć, pak se nemusíte zatěžovat tím, že se chováte neeticky. Samozřejmě, pokud ten dotyčný není váš známý či dokonce kamarád. Pokd protějšek opravdu neznáte, pak ano, pak se takto můžete rozejít. Druhý případ je podobný, první rande a nesedli jste si? Pak to můžete řešit textovou zprávou. Navíc, stejně jste spolu asi často komunikovali formou textových zpráv nebo e-mailu, takže proč ne?

Pokud však absolvujete pár schůzek, a randíte spolu například déle jak měsíc, už je dobré rozejít se čestně, tedy face to face. Tváří v tvář. Stačí se sejít na pár minut, říct si, končíme a je to. Nebývá to zrovna nejpříjemnější situace, avšak je dobré se s ní vypořádat hrdě a s důstojností.

Lidé zkrátka nechtějí stát tváří v tvář svým emocím a možnému konfrontování ze strany partnera. Nechtějí se v rozchodu pitvat, zaobírat se tím a také nechtějí, aby jim někdo dělal scény, či je nějak přemlouval. Zkrátka digitálním rozchodem se vyhnete tomu všemu.

Navíc digitální rozchod je pro workoholika jediným řešením. Tedy, alespoň si to namlouvají. Není čas, dnešní doba je velmi uspěchaná, rychlá, člověk musí hodně pracovat a na nějaký ten rozchod nemá zkrátka čas. Někdy si to lidé odůvodňují i takto. Ovšem ani to samozřejmě není ten pravý důvod, to je asi ten emoční. Bojíte se vystavit emocím. Pokud spadáte do jednoho ze dvou případů, kdy se můžete rozejít přes textovou zprávu, nedělejte to moc často. Ono i s digitálími rozchody je dobré šetřit. Nikdy nevíte, kdy se to může obrátit proti vám a někdo se tak může rozejít s vámi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra