Věci, které se ženě po třicítce zásadně nepřipomínají!

05.10. 2013 • Život a vztahy 1669x

Mezník třiceti let je v životě každé ženy různě brán. Některá žena má pocit, že už má důležité věci za sebou, nebo alespoň částečně z nich. Jiná žena stále čeká, na ony důležité okamžiky, které do jejího života teprve vstoupí. Ať už chcete, nebo nechcete, třicítka je mezník, který je v životě ženy důležitý. I když třicítka není nikterak horzivé číslo (jsou hrozivější, pak budete chtít, aby vám bylo třicet), je zde určitě pár věcí, které by se přeci jen neměly říkat ženám po třicítce. Proč? Pro jistotu a pro klid okolí.

Asi každý má nějakou představu svého budoucího života. Vidí se někde za deset let, za dvacet let, za třicet a podobně. Chcete si něco dokázat, chcete vybudovat kariéru a podobně. Ženy chtějí kromě kariéry také najít partnera, vdát se, založit rodinu.

Při narozeninových oslavách, při různých rodinných sešlostech či zkrátka jen tak, je dobré si pohlídat, jaké otázky je třeba nepokládat, co zkrátka neříkat. Je to pro dobro ženy, pro dobro vaše, pro hladký průběh oslavy, sešlostí či při schůzkách. Ona taková zkažená nálada jedné osoby může zničit atmosféru celé schůzky či oslavy. Tyto slovíčka a tyto věty do svého slovníku raději nezařazujte, a hlavně je neříkejte ženám, které mají třicet, nebo třicítku překročily.

Konečně je ti třicet

Záleží na ženě, jak onu "magickou" hranici svého života bere. Zda je z ní nadšená, nebo spíše trpí. Všechny ženy ví, že třicítka je důležitá, i když vám mnohé nedokážou říct proč. V tomto věku, ženy začínají svůj život hodnotit, co je v něm dobré, co špatné, co se jim povedlo, jak daleko jsou s kariérou, s plánem rodiny a podobně. Přemýšlí nad tím, zda dosáhly všeho, co si předsevzaly, nebo zda je potřeba ještě na svém úspěchu pracovat. Dalším důvodem je blížící se čtyřicítka, přeci jen, když vám bylo dvacet a něco, bylo to lepší. Měly jste ke čtyřicítce dál, než teď, když už máte třicet. Pro klid všech, je dobré tuto větu nevytahovat a to zejména v den oslavy.

Tikají ti už biologické hodiny?

To je otázka za všechny prachy. Žena vám sice může říct, že biologické hodiny tikat neslyší a na děti má mnoho času, ale někdy tomu tak být nemusí. I když je určitě dobré, prve sebe a dítě zabezpečit, a teprve poté jej přivést do rodiny, každá biologické hodiny sleduje. Srovnávání ženy obecně nemají rády, ale srovnávat vás například se sousedovic dcerou, která má už dvě děti, a jedno za chvíli půjde na druhý stupeň je děs a je to jakoby, jste ženě mávali před očima rudým praporkem. Připomínat ženám, že už je nejvyšší čas, je totálně vytočíte a naštvete. V zájmu svém i v zájmu oné ženy, takové věta se neříká, nikdy!

Kdy už se konečně někoho najdeš a vdáš se?

Takovou větu nejčastěji vypouštějí z úst rodiče. Ono totiž před několika lety, kdy byli mladí oni, bylo všechno jinak. Zatímco tehdy všichni spěchali do manželství a měli rychle děti, dnešní doba je jiná a je to dobře. Dnešní doba je podle některých na hledání partnerů těžká, je tomu tak. Rozešla jste se před půlrokem s partnerem? A teď vám to rodiče vyčítají a mají podobné řeči? Na zabití co? Rodiče to zkrátka vidí jinak, ale upřímně, rodičové, takovéto věty si nechte pro sebe a zbytečně jimi netrapte své děti. Ony si také často říkají, zda si někoho najdou, zda se vdají a budou mít děti. Nemusíte jim to připomínat vy a už vůbec ne na návštěvě či na narozeninách. Tato věta je častým spouštěčem hádky. Vynechte ji.

Nejsi na to už stará?

Tak tahle věta dráždí lidi asi v každém věku. Nejsi stará na mini sukni? Nejsi stará na to, abys chodila po kavárnách? Nejsi stará na to, aby sis dělala tetování? Nejsi stará na to, abys chodila na diskotéky? A podobně. Takových vět by, jste nasbírali určitě neuvěřielně mnoho. A odpověď je? NEJSTE! Ti, kdo takovou větu vypustí z pusy, by se nad sebou měli zamyslet, copak oni někdy nedělají něco, kdy by jim druzí mohli řici, nejsi na to příliš starý nebo stará? Navíc, jak by jste se cítili vy při takové větě? Asi moc dobře ne, že? A existuje pěkné úsloví, nečiň lidem to, co nechceš, aby oni činili tobě. A tím se také řiďte.

Měla by se sebou něco dělat.

Zatímco, před měsícem, kdy vám bylo ještě dvacet devět, jste se sebou nic dělat nemusela, o měsíc později už ano? Nesmysl. V každém věku nesete s nelibostí to, že vám někdo kritizuje postavu. Není zde tak vůbec na místě označení, že po třicítce už se nehubne tak snadno, není nic takové jako před třicítkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra