Správný výběr lubrikačního gelu je vstupenkou k extázi

18.05. 2019 • Život a vztahy 365x

Pokud vybíráte lubrikační gel, pak už jste určitě zaznamenali, jak široký výběr je na trhu k dispozici. Jen na internetu jich najdete stovky. Mohou mít skvělou reklamu, lákavý obal, i perfektní reference. To, jestli budou vyhovovat právě vám, ale nikdy není tak úplně jisté. Každopádně je fajn vědět, z čeho můžete vybírat a které lubrikační gely patří mezi ty, jež jsou nejlépe snášeny a nezpůsobují nežádoucí reakce. Když získáte alespoň základní informace, určitě se v pestré nabídce mnohem lépe zorientujete a vyhnete se zbytečným chybám.

Jaké lubrikační gely vlastně existují

Základní rozdělení lubrikačních gelů se odvíjí od jejich složení. To, z čeho jsou vyráběny, je velmi podstatné, i když se to tak nemusí na první pohled jevit. Lubrikační gely se dělí mezi ty, které jsou rozpustné ve vodě, nebo jsou vyráběny na bázi oleje či silikonu. Lubrikační gely na bázi oleje jsou vlastně složeny z vazelíny. Jejich výhodou je to, že vydrží docela dlouho. Podstatnou nevýhodou však může být to, že jsou nevhodné pro použití společně s kondomem. Jejich složení totiž výrazně přispívá k možnému poškození kondomu a tudíž jeho prasknutí. Takže pokud si nepřejete otěhotnět nebo se velmi moudře chráníte před přenosnými pohlavními nemocemi (dost možná vám záleží na obojím), tomuto lubrikačnímu gelu se radši obloukem vyhněte. Lubrikační gely se silikony jsou voděodolné a poskytují tolik potřebnou kluzkost. Bohužel se ale nemusí snášet s některými erotickými pomůckami. Mohou poškodit jejich povrch. Pokud tedy plánujete zapojit do erotických hrátek další pomocníky, tento typ lubrikantu nevolte. Hůře se také smývají z pokožky. Posledním typem lubrikačního gelu jsou ty, které jsou vyráběny na vodní bázi. Mohou sice vysychat o něco dříve, než ostatní typy lubrikantů, pokud si však vyberete kvalitního výrobce, není to zdaleka tak špatné, jak se můžete dočíst. Kvalita se zkrátka vyplatí, není dobré ušetřit pár korun za každou cenu. Tyto lubrikační gely jsou výhodné z mnoha hledisek. Jsou velmi šetrné k pokožce, takže nezpůsobují vyrážky, svědění, pálení atd. Směle je můžete použít i v případě, že při milování používáte kondom a velmi dobře se doplňují s erotickými pomůckami. Jdou také velmi lehce umýt z pokožky.

Vždy si gel nejprve „nanečisto“ vyzkoušejte

Pokud se chcete vyvarovat možných nepříjemností, volte takové výrobky, které neobsahují žádné zbytečné přísady. Jednoduché a co nejpřirozenější složení bývá nejlépe snášeno. Vyvarujte se těch, které obsahují alkohol. Jestliže si kupujete produkt, který nemáte vyzkoušený, nepouštějte se do nákupu zbytečně velkého balení. Předem si nikdy nemůžete být stoprocentně jisti, jak na něj bude vaše tělo reagovat a také zda vám bude gel vyhovovat i po praktické stránce. Než gel vyzkoušíte přímo „v akci“, určitě ho nejdříve v malém množství naneste třeba na jemnou kůži na zápěstí a ověřte si, jak na něj reagujete. Některé hřejivé či chladivé lubrikační gely mohou kupující nalákat na nevšední zážitky, ale realita nemusí splňovat jejich očekávání. Stejně tak to může být také v případě parfémovaných lubrikačních gelů a gelů s příchutí. Je tedy velmi prozřetelné koupit si menší balení a v případě spokojenosti se příště můžete při nákupu rozšoupnout.

Používání lubrikačního gelu vám má pomoci užívat si erotiky a sexu bez obav z nepříjemných pocitů, samozřejmě také může velmi výraznou měrou přispět ke zpestření vašeho milostného života. Ať už ho chcete používat z jakýchkoli důvodů, vždy si promyslete, který je právě pro vás ten nejvhodnější a konkrétní produkt nejprve vyzkoušejte na malém kousku vašeho těla. Ti, kdo tyto faktory podcenili, možná svými historkami pobavili své blízké okolí, pro ně už to tak zábavný zážitek určitě nebyl. A vám jde přece o zábavu v první řadě ;).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra