Nevěra z pozice mužů

27.08. 2013 • Život a vztahy 3560x

Nevěra je v dlouhodobém vztahu jedním z častých problémů. Jak nevěru řešit mnozí z nás neví. Nevěrný partner v sobě řeší velké dilema. Říct to partnerce či nikoliv? Toť otázka. Většina psychologů a sexuologů radí nic neříkat. Vždyť ono i známé zatloukat, zatloukat, zatloukat lecos napoví. Pojďme se na problém nevěry podívat reošku blíže a podrobněji.

Nevěra je zhruba v každém třetím až čtvrtém partnerství či manželství. Což je poměrně hodně. Jinak se pohlíží na nevěrnou ženu a jinak se pohlíží na nevěru muže. Pořád je víc "hrozné a nepochopitelné", když žena podvede muže. Vždyť je přece matka, stará se o děti. Naproti tomu mužská nevěra je, alespoň podle některých "zcela pochopitelná". Muži jsou považováni za samce, lovce, a když zašťitují rodinný rozpočet tak také mají možnost, možná i právo se pobavit jinde a je pochopitelné, když muž je nevěrný.

Pro muže to tak možná může být, ovšem ženský pohled na věc je zcela určitě jiný. Dnes jsou ovšem také někteří muži, kteří nevěru neuznávají a to ani ženskou ani mužskou a myslí si o mužské nevěře to samé co o ženské. Před takovým mužem klobouk dolů. Ovšem co dělat, když se do takové situace dostanete?

Nevěra může být jednorázová a stálá. Jednorázová nevěra je taková, kdy se například víc opijete na firemním večírku, či někde s kamarády v hospodě. Osloví vás nějaká krásná dívka či žena a vy se s ní vyspíte. Ráno po vystřízlivění toho hluboce a velmi litujete a chcete to vzít zpátky a pokud možno hned. Ale to už nejde. Taková nevěra se neopakuje, a i když vás tíží svědomí a pocit viny většinou to ženě, podle psychologů a sexuologů, neříkejte a utajte tuto situaci. Akorát tím ublížíte své partnerce. Vy si sice ulevíte, avšak vaše žena se bude cítit zrazená, odkopnutá, ponížená. Některé ženy sice chtějí začít znovu a nevěru odpustit, ovšem zvládne to jen hrstka žen. Ty zbývající se na partnera dívají skrz prsty, nedokážou se mu úplně otevřít a při hádce či při nějakém problému zkrátka vytáhnou na světlo právě onu zmíněnou nevěru. To vztahu neprospívá a takový vztah brzy zzaniká.

Nevěra, která je opakovaná a navíc se stejnou ženou už signalizuje problém. Mnohdy se muž do takové ženy zamiluje a zcela kašle na svou rodinu. Nic mu neříkají děti, manželka. Zkrátka jde za svým poblouzněním a údajně také láskou. Ne vždy to však láska je. V takovém případě, pokud nastává tato situace a jde o nevěru trvalejšího charakteru, ženy obvykle něco vycítí. Najednou se muž chová jinak, mluví jinak, nebývá doma čím dál víc. Netráví s vámi a dětmi mnoho času. V tuto chvíli je asi nejlepší ke všemu se přiznat a začít situaci řešit. Jsou páry, které takovouto nevěru překonali a dokázali spolu znovu začít od začátku a klape jim to dodnes. Ovšem většina manželství se rozpadne, manžel odejde ke své milence. Ovšem tam zjistí, že byl z domu zvyklý na servis a mladá milenka (což povětšinou bývá) toto všechno odmítá provádět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra