Jak zahnat podzimní splín?

01.01. 2011 • Život a vztahy 1373x

Podzim je tady. Jak podle počasí, tak i podle kalendáře. Zkracují se dny, nesvítí tolik sluníčko, ráno je zima a večer taky. Prší, je sychravo, často fouká vítr, a když jdete ven, už nemůžete vyrazit jen tak ven, musíte se oblíknout, a vzít si bundu. Samozřejmě, jakmile přijde zima, bude ještě hůř. Všechny tyto dá se říct drobnosti dají člověku pěkně zabrat a přechod z léta na zimu tak bývá nepříjemný pro všechny. Citlivější jedinci, nebo také lidé, kteří mají nějaké problémy či zažívají stresové situace, ten přechod mívají bohužel trošku horší. Obvykle je může chytit podzimní splín či také některými nazýváno podzimní deprese. Takovýto splín či deprese není nic pěkného a příjemného, to je jasné. Ovšem, bohužel se tyto problémy nám nevyhýbají. Takový podzimní splín může člověka hodně ovlivnit a citlivější jedince může ovlivnit velmi. Může přicházet společně, ruku v ruce, s jinými problémy jako například s velkým a pravidelným stresem v práci, doma, s novými životními situacemi jako je například svatba, rozvod, rozchod, úmrtí, nedostatek financí, problémy s dětmi, problémy v partnerství či problémy v manželství a mnoho dalších problémů, které denně zažívají lidé. Tyto situace jsou velmi rizikové pro člověka, který není citlivý, natož pro někoho, kdo je citlivější na různé změny. Navíc, když se k tomu přidá podzimní období, hned je splín na světě.

Při podzimním splínu či podzimní depresi se cítíte unavenější, nevrlá, otrávená ze všeho, bez zájmu o vše v okolí, bez energie, úzkostliví, náladoví. Samozřejmě mohou pomoci prášky proti depresi a prášky na spaní, ale nejdříve to vyzkoušejte jinou cestou, tou nechemickou. Zkuste nejdříve naše tipy, a pokud všechny selžou a nepomohou vám, pak se poraďte s lékařem, který vás vyšetří a také vám pomůže od potíží. Také vám předepíše léky, které budou pro vás vhodné a které vám pomohou od problémů. Není dobré brát léky na "doporučení od kamaráda či kamarádky", léky, které jednomu pomohou, mohou druhému uškodit či ublížit. Na to je potřeba dát si velký pozor! Ovšem, jak proti takovému splínu bojovat? Jak jej zahnat?

UVAŘTE SI ČAJ

Proti depresím pomáhá řada různých bylinek a nejideálněji je doplnit je ve formě čaje. Například taková meduňka, ta je známá jako antidepresivum a je vhodná na uklidnění. Pomáhají proti stavům úzkosti, proti depresím, navozuje vnitřní klid a pomáhá také k dobrému spánku. Meduňku v podobě čaje si můžete koupit v obchodech či přímo v lékárně. Můžete si meduňku také koupit v čajovnách, kde vám například namíchají směs čaje proti depresím či proti splínu. Takovýto čaj je dobré pít třikrát denně, ideálně neslazený, pokud jej nevypijete jinak, oslaďte si jej medem, ne cukrem. Další bylinkou, která napomáhá psychické pohodě, je třezalka, která je proti nespavosti, napomáhá od stresu, napětí a od úzkosti.

MLSEJTE ČOKOLÁDU

Pokud máte splín a nic vás nebaví, dopřejte si tolik oblíbený "lék na deprese a stres". Tím není nic jiného než čokoláda. Čokoláda zvyšuje v těle serotonin a endorfin a tak navozuje příjemný pocit. Čokoládu si můžete dopřát v jakékoliv podobě. Upečte si nějakou čokoládovou buchtu, mlsejte čokoládový nanuk, dejte si čokoládovou tyčinku či tabulku čokolády. Dobré je v dnešní době si udělat třeba horkou čokoládu, kterou si vypijete. Ta vás zahřeje na těle i na duši. Pokud máte špatnou náladu a není vám moc do skoku, pro jednou při dietě zavřete všechny oči a bez výčitek si čokoládu v jakékoliv formě dopřejte.

NECHTE SE HÝČKAT

Ano, proti podzimnímu splínu se dá bojovat také hýčkáním. Dopřejte si vanu plnou horké vody a pěny, kupte si masáž a užijte si ji, jděte na kosmetiku, nechte se hýčkat. Dopřejte si občas takovéto potěšení a horké koupele jsou skvělé na uvolnění. Když navíc do vody dáte bylinky či podobné vonné esence pomohou vám s relaxací a s celkovým uvolněním. Navíc se můžete hýčkat také tím, že si koupíte nové boty, novou halenku či nové kalhoty a podobně. Je důležité dělat si radost a umět si užít života.

VÍKEND MIMO

Někdy od podzimního splínu pomůže také to, když pojedete na víkend někam pryč. Na hory, na chatu a podobně. Pokud máte možnost jet na wellnes víkend určitě tu možnost využijte. Odjedete pryč, kde načerpáte energii, sílu a pozitivní náladu, která není k zahození.

JEZTE OVOCE A ZELENINU

Ono se to možná na první pohled nezdá, ale ovoce má v sobě plno cukrů. tyto cukry jsou přírodní, tudíž o něco málo lepší, než cukry z čokolády a podobně. Obzvláště banány vám při špatné náladě dokážou pomoci, obsahují totiž vitamín B6, který odpovídá za vaši psychickou pohodu, což se samozřejmě v tuto chvíli hodí. Navíc ovoce a zelenina pozitivně ovlivňuje organismus, cítíte se lépe a to jde ruku v ruce s dobrou náladou a s psychickou pohodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra