Zlomové momenty vztahu

25.09. 2013 • Život a vztahy 1607x

Vztah je velmi složitá věc a nejde jej nikdy ohodnotit jako přes kopírák. Každý vztah je jiný a funguje také na jiných principech. Máte mezi sebou určité rituály, gesta, slova. Zkrátka máte mezi sebou to, co činí vztah tak jedinečným. A je to jenom vaše. Jak už je výše napsáno, vztah nejde ohodnotit podle kopíráku, ovšem určité chvíle, které jsou v každém vztahu stejné, nebo alespoň podobné. Nevyhnete se jim. První rande, první pusa, první polibek, první vyznání, první milování, střet s rodiči, střet s přáteli, společné bydlení, svatba, děti. Takhle asi nějak by dopadl spokojený a šťastný vztah. V každém vztahu je nějaké poprvé a momenty, které se většinou opakují. Jsou v každém vztahu jiné, to ano, probíhají jinak, jsou jiné, ale ten daný moment je stejný.

Ve vztahu bývají zlomové momenty, které prověří váš vztah. Buď to ustojíte, nebo se rozejdete. Každý vztah má svá pozitiva, ale taky má každý vztah svá negativa. To zkrátka ke vztau patří. Někdy při negativech uvažujete, zda vám to opravdu stojí za to, zda není lepší odejít, dokud je čas a podobně. Když zase převažují pozitiva, jste spokojená a říkáte si, že občasnou bouřku či mraky překonáte, právě díky těmto chvílím. Vztah je hodně o kompromisech a o respektu k tomu druhému a k jeho chybám, nikdo nejsme dokonalí a každý má své chyby.

Jak už bylo výše nastíněno, některé momenty ve vztazích jsou vesměs stejné a na nich se ukáže, zda pohoříte jako pár, či zda vydržíte. Zkrátka momenty, při kterých se buď rozejdete, nebo spolu zůstanete. Zde jsou ty nejzlomovější vztahy.

1. PRVNÍ POLIBEK

No, většinou se za bernou minci považuje až ten druhý polibek. Při tom prvním polibku jste nervózní, nesví, chcete, aby to dobře dopadlo, ale nervozita dělá své. Při druhém polibku už nejste tak moc nervózní a dokážete si jej více užít. Taky zjistíte, jak líbá a jestli se vám to líbí či nelíbí. Pokud se vám ani druhý polibek nelíbí, pravděpodobně vám to nebude klapat ani v posteli. Ano, sex není to nejdůležitější ve vztahu, ale přeci jen, chlap, na kterého se podíváte a necítíte nic? To dlouho fungovat nebude, přeci jen nějaké to erotické jiskření mezi vámi být musí.

2. PRVNÍ SPOLEČNÝ SPÁNEK

Budete se divit, ale je to tak. To co se stane první, maximálně druhou noc, to se bude s největší pravděpodobností odehrávat pokaždé. Spí v roztomilém pyžamku? Spí v ponožkách? Spí nahý? Tiskne se k vám celou noc? Uzurpuje si vaši peřinu? Chrápe? Mluví ze spaní? Toto všechno jsou věci, které s největší pravděpodobností budete muset snášet celou dobu. Proto si ujasněte, že to co provozuje váš partner při spánku, opravdu stojí za to, že toto budete snášet noc co noc.

3. PRVNÍ PÁRTY

Společný večírek hodně prověří váš vztah. Pokud vás váš partner zcela bez řečí doprovodí na pracovní večírek, seznámí se s vaším nadřízeným, či vás seznámí s vaším nadřízeným, má jedno velké plus. Dbá na to, aby, jste se bavila, dolévá vám drink, zatančí si s vámi, a když chcete odejít, zavolá spokojeně odvoz. Takového se držte, máte slušnou šanci na to, že vztah vydrží.

4. PRVNÍ ROZHOVOR O SEXU

Ať chcete, nebo nechcete, jednou se tomu nevyhnete. Pokud nejste s protějškem spokojená o důvod víc, zahájit hovor o sexu. Nikdo učený z nebe nespadl a nikdo nefunguje na ty stejné triky. Co dělalo dobře jeho bývalce nemusí působit na vás. Proto na toto téma zaveďte řeč, řekněte mu, co na vás platí, a chtějte také vědět, co platí na něj. Vyjděte si vzájemně vstříc. Zase se ale do ničeho nenuťte.

5. PRVNÍ ZPRÁVA OD BÝVALÉ PŘÍTELKYNĚ

Kdo by byl z přítelových bývalek happy a nadšený, je přinejmenším jiný. Asi nikdo nemá rád bývalé partnery svého protějšku. Jenže bývalí partneři mají takovou schopnost "umět se ozvat". Dají o sobě občas vědět, že existují, jak se mají a ptají se na současný stav svého expřítele. Vaše reakce, jakou tuto situaci obdaříte, napovídá, jak moc partnerovi důvěřujete a věříte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra