10 rad pro spokojený harmonický vztah

02.09. 2013 • Život a vztahy 1736x

Spokojený vztah je zkrátka to nejlepší co vás může potkat. Mít vedle sebe někoho s kým jste šťastná, spokojená, zamilovaná i po několika letech je výhra v loterii. Ovšem spokojený vztah je nutné si udržet a to není mnohdy jednoduché a lehké. Na spokojeném a šťastném vztahu je potřeba pracovat. Mnoho lidí si myslí, že je nutné najít si toho správného partnera a poté to stačí. Celou dobu se potom nemusí snažit, vždyť našel toho správného člověka k sobě a co víc je potřeba? To je ovšem velký omyl a velká nepravda. Vztah je potřeba opečovávat, starat se o něj. Vyhradit si čas na to, aby, jste byli jen spolu sami dva. Jak si zajistit spokojený a šťastný vztah? Zde je desatero pro spokojený vztah.

1. POČKAT CHVÍLI

Většina chlapů ženě pomůže rádo, dokonce moc rádo. Ovšem když žena vyběhne na muže ihned, jak se vrátí domů z práce, kdy si doslova ani ještě nesundá boty, můžete automaticky čekat odmítavou odpověď. No není se čemu divit. Kdo by chtěl přijít po práci domů, hladový a unavený a ve dveřích na něj někdo spustí, že je potřeba vysát, nebo dojít na nákup? I vy by, jste odmítli pomoci. Proto je dobré manžela nechat, ať se převlékne, navečeří, chvíli si odpočine ve svém oblíbeném křesle a teprve potom ho poprosit o pomoc. Uvidíte, že to udělá mnohem raději a bez zbytečných řečí, než když na něj vyhrknete hned, jakmile přijde domů.

2. OBLÉKNOUT SE DO ČERVENÉ

Zní to poněkud zvláštně, ale různé průzkumy ukázaly, že červená barva podněcuje zamilovanost a romantičnost. Proto si vezměte občas, když někam jdete červenou halenku, červené tričko. Není od věci si občas koupit pár kousků červeného prádla, také červenou nočí košilku či červené pyžamko.

3. NEODDĚLUJTE PARTNERA OD JEHO PŘÁTEL

Ano, váš partner má plno kamarádů a přátel. Tu ho jeden vytáhne na ryby, s druhým jde na celý den hrát fotbal, se třetím jde do hospody na jedno a podobně. Nemusí se vám to úplně líbit a do jisté míry se to dá pochopit. Ovšem nesmíte svého manžela oddělovat od kamarádů. Člověk zkrátka k životu kamarády potřebuje a pro váš vztah to bude jen prospěšné.

4. NASLOUCHAT

To, že se muži neradi svěřují, je pěkná blbost. Muži, pokud mají náladu a chuť si povídat, jsou kolikrát velice sdílní. Mnoho žen to však neví a svému muži nenaslouchá a neví co se v mužově životě děje. Muži hledají porozumnění, pochopení stejně jako ženy. Základem je proto, nemyslet si, že muži jsou od toho, aby poslouchali. Poslouchejte muže i vy, zjišťujte jaké má starosti, jaké má obavy, co ho trápí, co ho těší a co nového dělají jeho kamarádi. Bude se cítit skvěle a spokojený vztah má u vás dveře stále otevřené.

5. TAJEMSTVÍ SI NECHTE PRO SEBE

Platí to i u vašich kamarádek, musí to platit i u vašeho muže. Tajemství, které vám svěří, si opravdu nechejte pro sebe a nikomu jej nevykládejte. Ani kamarádce při pár sklenicích vína či jiných drinků. Nikdy nevíte, kudy se k manželovi může dostat informace, kterou on vám sdělil jako své nejniternější tajemství. Zkuste si představit, že by někdo vaše tajemství vyzradil. Jak by vám bylo? Asi moc dobře ne.

6. KOMPROMIS

Vztah je hodně o kompromisu, a kdo jej není schopen, musí se ho naučit, nebo bude mít ve vztahu problémy. Musíte docílit toho, aby vaše partnerství bylo rovnocenné. Nikdo nesmí být méněcenný ani nadřazený ve vztahu.

7. UPŘÍMNOST

Ta je ve vztahu hodně moc důležitá. Nesmíte předpokládat, to je to nejhorší co můžete udělat. Nespoléhejte na to, že váš muž vycítí to, co vy si myslíte a podobně. Zkrátka a dobře, řekněte manželovi upřímně, co chcete. Nemůžete vysílat signály, myslet si, že on si myslí a podobně. Akorát se do toho zamotáte.

8. HÁDKY

Ty jsou pro vztah důležité. Šťastný a spokojený vztah neznamená vztah bez jediné hádky. Konfliktům se zkrátka neubráníte. Ovšem hádky mají určitě nějaká pravidla a ty je dobré dodržovat. Navíc při hádce si musíte uvědomit, že to co už jednou řeknete, zpátky nevezmete. Je dobré si to promyslet.

9. MUŽOVO MÍSTO

Určitě je nějaké to místo, které je pro muže jeho vlastní. Tam se v klidu věnuje svým zájmům a svým koníčkům. I když domácnost máte naklizenou a chcete mít i manželův kout, nedělejte to. Jeho místo je zkrátka jeho místo a nevrtejte zbytečně do něj.

10. SVOBODA

Manžel musí mít nějakou svou svobodu. Jasně jste partneři, ale někdy prostě potřebuje jít s chlapama na pivo, vypnout a popovídat si jen s nimi. Místo toho si dopřejte také vlastní zájmy, koníčky. Vyražte ven s kamarádkami a podobně. Tohle jen vaše manželství utuží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra