Profesionální chůva - jak to funguje?

05.06. 2019 • Život a vztahy 556x

Potřebujete nutně pohlídat své dítko ale babička nebo dědeček zrovna nejsou k dispozici? Nenašla se ani žádná kamarádka? Pak máte dvě možnosti. Buď svůj plán odložit nebo si najmout profesionální chůvu. Pokud s tím nemáte zkušenosti nezoufejte. Připravili jsme pro vás cenné informace, které při hledání své chůvy jistě využijete.

Co nabízí agentura?

Doménou agentur, které se specializují na hlídání dětí, jsou zejména větší města. Jinde se hlídání dětí věnují především studenti nebo jiní soukromníci. Pokud ale stále stojíte spíše o profesionála, je třeba počítat s cenovou přirážkou za dopravu.

U profesionálů ale zkrátka máte více jistot. A ty jsou u dětí často rozhodující. Agentury například nabízejí hlídání dětí na zkoušku. To nejčastěji znamená, že chůva s dítětetem stráví nějaký společný čas. V rámci této doby můžete i vy jako rodič danou osobu lépe poznat.

Co všechno od chůvy požadovat?

Chůvy jsou u profesionálních agentur připraveny i na víc než jen hlídání dítěte. Po společné domluvě je možné, aby se starala v menším rozsahu o chod domácnosti. To znamená uvařit, zajistit na procházce s dítětem menší nákup nebo třeba uklidit kuchyň. Nezapomeňte ale, že dítě vždy vyžaduje plnou pozornost.

K péči o dítě se počítá také psychomotorický vývoj, podpora učení nebo základní hygienické návyky. Všechny aktivity je ale samozřejmě třeba předem prodiskutovat s rodiči.

Postup při vybírání chůvy

Úplně nazačátku po vás agentura bude chtít poskytnou základní informace. Díky tomu je možné vybrat vhodnou chůvu, která vám bude doporučena. Profil vybrané chůvy si pak budete moci dostatečně prostudovat a rozhodnout se, zda její služby chcete využít. Následně se zorganizuje osobní schůzka. Probíhat může i v pohodlí vašeho domova, které je ze zřejmých důvodu lepší také pro dítě.

Pro více informací přejděte na https://www.agslunecnice.cz/

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra