Jak se seznámit

03.11. 2011 • Život a vztahy 1422x

Mnoho lidí v dnešní době postrádá přátele nebo přítele, se kterými by trávili volný čas. Je to až podivné, že v časech, kdy komunikace nedělá díky sociálním sítím žádný problém, se téměř všichni mladí lidé cítí opuštěni.

Díky tlaku v práci, který je na mnohé vyvíjen, je těžké najít si vůbec volný čas a vyrazit někam za zábavou, a když se o víkendu naskytne příležitost, většina dá nejspíše přednost lenošení u televize.

Nejste-li příliš komunikativní typ, pak je vaše situace o poznání složitější. V první řadě platí, že musíte zahodit veškerý ostych a nebát se. Ostatní lidé jsou také pouze lidé a jistě omluví některé vaše chyby, neboť nikdo není dokonalý. Základním pravidlem pro úspěch je netvářit se příliš vážně. Budete li se smát na pohřbu, pak vaše chování příliš vhodné nebude, ale držet ústní koutky neustále dole, i když sedíte s přáteli u piva, je nanejvýš odstrašující.

Nejsnazším gestem, kterým můžete dát komukoliv najevo, že jste příjemný a nebojíte se navázat další kontakt, je milý úsměv. Jistě to znáte sami – mnohem raději se budete bavit s člověkem, který má dobrou náladu než s věčným morousem.

Nepříjemné pro vás i pro vaše okolí bude i situace, kdy se budete snažit za každou cenu dostat do společnosti, která vaši přítomnost příliš nevítá. Nejen, že nikdo nebude chtít vést s vámi konverzaci, ale ostatní lidé se ani nebudou bavit tak, jak by chtěli. Nemyslete si však předem, že o vás nikdo nestojí, jak tomu často bývá. Mnohdy jsou to jen zbytečně negativní myšlenky a lidé okolo vás na vás povětšinou mají docela pozitivní pohled, avšak mnohdy jim sami nedáte příležitost vás poznat více.

Pakliže ve vašem okolí není skutečně nikdo, s kým byste za zábavou vyrazili, pak vám nezbývá nic jiného, než si najít nějaký nový koníček, u kterého se seznámíte s novými osobami. Nejen, že najdete novou činnost, ze které budete mít radost, nejspíše potkáte i někoho, kdo má stejné zájmy a s kým si budete rozumět.

Mnoho příjemných lidí, kteří k vám hned při první návštěvě rádi přispěchají poradit, najdete v posilovně. Jestliže už nějakou dobu uvažujete nad tím, že shodíte přebytečné kilogramy nebo zpevníte postavu, pak není nic snazšího, než ve vašem městě objevit nejbližší tělocvičnu a vyrazit na skupinový sport nebo mezi posilovací stroje. Ve sportovních centrech však nenajdete pouze klasické nudné kolektivní hry nebo běhací pásy či rotopedy. Svůj čas můžete věnovat například lezeckým stěnám, které vás připraví na výlety do přírody a skal, smysl života můžete nalézt v provozování jógy, která mnohým lidem usměrňuje jejich životní styl.

Možná jste celý život toužili naučit s nějaké umělecké dovednosti. Nezapomínejte, že nikdy není pozdě na to začít dělat činnost, která vás bude naplňovat. Milujete hudbu, ale nehrajete na žádný nástroj? Začněte navštěvovat hudební kurzy! Již po velmi krátké době budete schopni zahrát jednoduché písně, budete li se dostatečně snažit a trénovat. Věděli jste, že tréninkem se dá přiučit i kreslení?  Jestliže je vaším vrcholným malířským dílem domeček jedním tahem, pak by vás mohlo zajímat, jak dobře zakreslit například lidskou postavu nebo zátiší. Uvidíte, že malé uvolnění v podobě vlastní tvorby vám třeba i jednou týdně přijde vhod.

V dnešní době se oceňuje nejen v práci, ale i v osobním životě, umíte li mluvit cizími jazyky. Odmluvíte se nejen v zahraničí, pokud byste chtěli lepší plat, pak nikdo neopovrhne člověkem, který se dokáže domluvit i s nečeskou společností. I ve velmi malých městech probíhají jazykové kurzy, můžete si vybrat od klasické angličtiny nebo němčiny i méně známé jazyky, které ocení potenciální zaměstnavatelé, protože odborníci s jejich znalostí jsou spíše ojedinělým úkazem. Konverzací na hodinách se navíc dozvíte mnoho informací o svých „spolužácích“ a i po kurzu si budete moci jít popovídat. V jaké řeči, to už bude záležet pouze na vás.

Pokud nemáte na žádný koníček čas, pak vám nezbývá příliš mnoho možností, kde se s novými lidmi setkat. Navštěvujete li ale restauraci nebo jídelnu, pak máte situaci o dost snazší, než by se mohlo zdát. Konverzaci můžete snadno navázat na téma, které vás zcela zřejmě spojuje – jídlo. Není nic divného na tom, zeptáte li se ženy či muže, kteří sedí sami, zda si můžete přisednout. Své následující otázky můžete směřovat na zkušenosti s podnikem ale i jednotlivými jídly.

Snadno se kontakty navazují na firemních večírcích. Možná se setkáte s lidmi, které jste ve firmě nikdy neviděli, spoustu z nich ale jistě denně potkáváte a přitom o nich nic nevíte. Přistupte ke člověku, který je očividně v podobné situaci jako vy (sám se sklenkou v ruce čekající na někoho, s kým by trávil čas) a dejte se s ním do řeči. Práce je věčné téma – úkoly minulé i aktuální, společná kolegyně… přejít můžete na zájmy nebo rodinu.

Ať už se rozhodnete najít si nové přátele nebo dokonce partnera kdekoliv, nezapomínejte, že byste se za všech okolností měli chovat přirozeně a nepřetvařovat se, neboť k sobě nikdy nepřitáhnete člověka, který bude podobný jako vy, jestliže se na veřejnosti budete prezentovat jako někdo jiný. Nasadíte li si navíc na obličej masku, pak byste mohli druhého velice nemile překvapit, až by se projevila vaše skutečná tvář. Seznamování vnímejte jako zábavu a pamatujte na to, že ne vždy se budete líbit všem, stejně tak jako se každý nezamlouvá vám. Odhodíte li ale strach a začnete si kontakt s jinými lidmi užívat, brzy si najdete mnoho přátel, se kterými budete trávit svůj volný čas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra