I s dítětem nesmíte na rozvíjení vztahu zapomenout

27.08. 2013 • Život a vztahy 1389x

Vztah dvou lidí je sám o sobě krásný. Avšak musí se na něm pracovat a stále jej opečovávat. Manželstvím vztah nekončí. Mnoho lidí si myslí, že dnešní vztah je o tom mít děti, rodinu, práci a vychovat děti. To je ovšem opravdu velmi mylný názor. Ve vztahu či v manželství musí být citelná láska a vzájemná důvěra. Pokud to vše ve vašem vztahu nebude, dříve či později se začnete nudit, bude vás to ubíjet a budete okolo sebe hledat nějaké nové podněty a vzrušení. To obvykle můžete najít a vztah, který léta docela funguje je najednou zničený a nejvíce to postihne právě děti.

Vztah se musí opečovávat a to jak na začátku, tak i po deseti či třiceti letech. Samozřejmé je, že nový vztah, který prožíváte je o dost intenzivnější a vášnivější. Trávíte co nejvíce času společně, jste chvíli bez své drahé polovičky a už je vám smutno, s ním se vznášíte na obláčku zamilovanosti a srdíčko vám skáče radostí, když ho vidíte, když se vás dotkne či když vás políbí. Tohle jsou všechny začátky vztahu a jsou moc krásné. Takový však nemůže být vztah po celou dobu jeho trvání. Postupně, s přibývajícím věkem se mění priority, přichází děti. Těm je potřeba se věnovat a partnera a vztah tak ženy odsouvají do pozadí.

Mateřský instinkt je velmi silný a u některých matek je složité odejít od dítka, byť jen na pár hodin. Proto je dobré, s tímto začít hned v začátcích. Pokud dítko spokojeně spinká, zajděte si s manželem či partnerem na dobrou večeři, do kina, do divadla. Svěřte své dítko do rukou babiček a tetiček. Vy si na chvíli odpočinete a můžete rozvíjet a udržovat manželství či partnerství. S partnerem si popovídáte o něčem jiném než o vašem drobečkovi či o tom, co je třeba nakoupit v supermarketu.

Čím je dítko větší tím víc prostoru potřebuje. Chce si užít spaní u babičky, která mu neříká v kolik má ját spát, uvaří mu oblíbené jídlo, koupí mu nanuk či mu dovolí večer brambůrky. Taková babička je pro každé dítko zlatá a hodná a trávilo by u ní nejraději každý víkend. Vy tak získáváte další prostor pro to utužit a rozvíjet vztah. Jeďte někam na víkend, užijte si romantiku, připravte pro partnera romantickou večeři, romantický večer. Kupte si pěkné spodní prádlo, předvěďte mu striptýz, udělejte si snídani do postele, zkrátka udělejte si příjemné chvíle, které strávíte pouze spolu, sami dva.

S partnerem také komunikujte. Neznamená to, že když partnerovi říkáte kup tohle, vem ono, vyzvedni věci z čistírny, přebal dítě, vyzvedni dítě ze školy či školky a podobně, že s ním dostatečně komunikujete. Takový partner si může připadat jako levná pracovní síla, ne jako váš rovnocenný partner. Zároveň také muž si z vás nemůže udělat chůvu svých dětí a služku. Musíte zkrátka najít kompromis, kdy nebudete jeden druhého brát jako samozřejmost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra