Návod na usmíření s partnerem po hádce

12.09. 2013 • Život a vztahy 4253x

Pohádali jste se. A to opravdu hodně. Obrazně řečeno taková menší Válka Roseových. Vjedete si do vlasů, křičíte na sebe, nadáváte si. Zkrátka hádky už takové bývají a jsou zlé. Proto je potřeba co nejrychleji na ni zapomenout, vyčistit vzduch, navzájem si odpustit a usmířit se. Nakonec na hádce je krásné právě to usmiřování.

Pravý smysl usmíření se v hádce je uznání hodnot toho druhého partnera. Musíte mu dát najevo pocit, že je pro vás ten druhý důležitý, že jej neberete jen jako samozřejmost. Nesmí ve vás po usmíření zůstávat pocit křivdy, ani ve vás ani v partnerovi. Při usmiřování si vše vysvětlete, vše si vyříkejte a zapomeňte na hádku. Zde je návod, jak hádku zažehnat a usmířit se po hádce.

Nechoďte spát naštvaní

Přesně tak. Člověk když jde spát naštvaný, ukřivděný toho moc nenaspí. Neustále myslí na situaci, která se stala a spánek pak není vůbec o ničem. Pokud to jen trošku jde, zkuste se usmířit ještě ten večer. Pokud je toho na vás oba moc zvolte variantu vychladnutí do druhého dne. Například se dohodněte s partnerem na tom, že si vše proberete druhý den, kdy se na to vyspíte a budete mít dostatek času na to si vše promyslet. Ono takové vychladnutí není vůbec od věci, protože pokud jste naštvaní a emoce vámi cloumají, mnohdy vám může ujet slovo, které nechcete. A právě slova či věty se nedají vrátit zpátky.

Nemůžete to říci? Napište to.

Konflikty občas vznikají z úplných maličkostí a úplných hloupostí. Většina párů uznává, že se hádají kvůli naprostým blbostem. Většinou je to, ale právě nahromaděný stres, napětí, přetížení, nervozita a podobně. Poté jen stačí trošku popíchnout a bouchnete jako kamna. Hold jsme jen lidi a někteří z nás zkrátka takovouhle povahu mají. Někdy se také za banální záminkou může schovávat větší nebo opravdový problém. Zkuste to formulovat v dopise. Ovšem zbavte se výčitek a buďte věcní.

Společně si stanovte usmiřovací rituály

Pokud jste fanoušky seriálu, Jak jsem poznal, vaši matku jistě víte, že Marshall a Lily, spolu měli skvělé pravidlo u hádek. Dávali si pauzu od hádek, což bylo vždy vtipné. Ovšem, když se nad tím zamyslíte, není to špatné. Taková pauza od hádky je dobrá na vychladnutí a na to utřídit si myšlenky. Stanovte si podobně, jako Lily a Marshall podobná pravidla, která budete dodržovat. Například jako stanovení míru, místo bílé vlajky dejte partnerovi nebo partner vám krabici vašich oblíbených bonbónů a podobně. To může být výhoda, protože nic neříkáte, jen konáte.

Přiznejte chybu

Přiznat chybu je pro některé lidi velmi, opravdu velmi těžké. Ovšem i ti co nedokáží přiznat chybu, vědí, že za hádku tak trošku mohou oni, že jí zkrátka vyvolali, aby si ulevili od problémů, které je tíží jinde. Ať už je to problém v práci, nervozita, stres, podrážděnost. Jakmile trošku vychladnete, pokuste se o smířlivý krok. Omluvte se za své chyby a dejte partnerovi také vysvětlení, proč se taková situace stala.

Nabídku ke smíru přijměte

Samozřejmě není nutné, pokud nechcete hodit se protějšku okolo krku. Ovšem zase si nechte věty typu, teď dolézáš co a podobně, pro sebe. S klidem partnerovi řekněte, že vám to bude možná chvíli trvat, ale nabídku smíru přijměte a neodhánějte partnera od sebe.

Děti a hádky

Pokud máte děti, je dobré si rozmyslet, zda je dobré hádat se před nimi. Děti snáší hádky velmi těžce a rozpory rodičů rovněž. Pokud se ovšem stane to, že děti budou přítomni hádce mezi rodiči, důrazně mu řekněte a ujistěte je, že to není kvůli nim a není to jejich vina. Dále také dbejte na to, aby vaše děti byly přítomny vašemu usmíření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra