Čím si mohu vydělávat jako nezaměstnaná?

19.01. 2014 • Život a vztahy 1402x

Lidé, kteří jsou zaměstnaní, si stěžují na brzké vstávání, na šéfa i spolupracovníky a prý by se raději váleli doma. Když jsou zaměstnaní, pak je „obtěžuje“ množství práce, prý za ty peníze toho dělají až-až a mnoho dalšího. Naopak, jsou-li najednou nezaměstnaní, hledají usilovně jiné zaměstnání, snaží se najít i něco dočasně, i to, co by možná normálně nechtěli dělat. Zní to jako vtip, ale skutečně to tak chodí. Jsme lidé a naší takovou typickou vlastností, alespoň v našich zeměpisných šířkách, je si zkrátka stěžovat na to, co máme a chtít něco, co je nám vzdálené. Vždy vidíme, že ten jiný je na tom lépe, než my samotní.

Jenže co opravdu dělat, kdy o svoje zaměstnání přijdu? Nemusím být notorický povaleč, ale moje kvalifikace není pro některé firmy dostačující, anebo je až příliš vysoká na to, že mají obavu mne zaměstnat, abych se na dané pozici třeba nenudil a brzy zaměstnání neopustil. Není nic neobvyklého přijít o zaměstnání, ale teď je před vámi jiná strana a to ta finanční. Pravidelné měsíční výdaje, je nutno uhradit, takže je pro vás nezbytné mít zaměstnání, a pokud se nedaří najít, pak si alespoň přivydělat v průběhu hledání.

A jak na to? V první řadě se zaměřte na činnosti, které vás baví a které jsou pro vás snadné. Například, pokud rádi pletete, určitě pro vás nebude problém vytvořit šály, čepice, oblíbené jsou pletené botičky pro malé miminka. Prodejte je na internetu. Mnoho lidí dneska podobným aktivitám neholduje, ale dokážou ocenit takovou práci u jiných a rádi si za výrobky zaplatí. A nemusí to být zrovna pletení. Do módy se vrací krajka a taková háčkovaná tunika půjde určitě na dračku. Mohou to být ale i různé police, skříňky nebo stolky. Navíc vám k prodeji perfektně pomůže internet, který nabízí nejen servery všemožné inzerce, ale dokonce i ty, přímo zaměřené na daný segment zboží.

Pokud jste šikovní a ručně zdatní, můžete kupovat staré, rozbité věci a opravit je. Díky několika úpravám tak získají na ceně a jistě se najde někdo, kdo vaši práci ocení. Budete možná až překvapeni, jak. Je to vhodnější způsob, než sedět jen tak nečinně doma a sledovat televizi, anebo si stěžovat na svět, který k vám není přívětivý. Činností navíc přijdete na jiné myšlenky a nabijete se poštovní energií.

Jste-li žena, pak pro vás jistě nebude problém pohlídat děti. Ve vašem okolí žijí jistě mladé rodiny s dětmi a ty se často potýkají s problémem, kam s dětmi. Ženy se většinou na mateřské moc dlouho nezdržují a naopak potřebují chodit do zaměstnání, aby o něj nepřišly, a také potřebují nějakou tu korunu do domácnosti. Pokud jste nezaměstnaná, rádi se s vámi dohodnout na hlídání, které vám zaplatí.

V poslední době roste také poptávka po hospodyních. Mnoho lidí žije samo, a zejména pak muži si rádi zaplatí paní, která jim přijde uklidit, vyprat, případně i uvařit a postará se vůbec o celý chod jeho domácnosti. Proč to nezkusit. Budete prakticky dělat to, co doma běžné, akorát za toto získáte finanční obnos.

Jste-li muže, pak si nezoufejte. Roste také poptávka po službách hodinového manžela. Zde nejde o nějaké erotické služby, ale pomoc v domácnosti. Nejen muži, ale i ženy často žijí sami a potřebují pomocnou ruku u takových těch běžných prací, které jinak zastává muž. Hodinový manžel vymění vypínače, smontuje nábytek, položí podlahu, vymaluje apod. cokoli, na co si žena sama netroufá. Pokud jste zdatný v těchto směrech, udělejte si pár letáčků a rozneste je po okolí.

Mnohdy potřebují jak menší děti, tak studenti středních, nebo vysokých škol doučování. Nejčastěji bývá poptávána matematika a cizí jazyky, ale i další předměty jistě najdou své uplatnění. Dokonce dnes existují webové stránky, kde se zdarma registrujete a popíšete svoji nabídku a počkáte, až vás někdo přímo osloví, anebo pak si sami vyhledáte ty, co potřebují doučit. Za kvalitní výuku jsou schopni rodiče dětí platit nemalé částky, takže se nebojte si říci o sumu, která vám náleží.

Zajděte na půdu, do sklepa, nebo prohledejte vlastní šatník. Jistě tam nejdete něco, co již nepotřebujete, nenosíte, ale mohlo by se to hodit jiným. Vezměte fotoaparát, věc zvěčněte a zdarma inzerujte na internetu. Jsou lidé, kteří zrovna něco podobného hledají, potřebují a vy si tak jedině přijdete k penězům, přičemž se zbavíte starých a pro vás již nepotřebných věcí. Jestliže stále nevěříte, pak si takové stránky pořádně prohlédněte a budete skutečně překvapeni, co všechno lidé inzerují a co lidé poptávají. I pár korun k dobru je pokud tak prodáte více věcí, bude částka mnohem zajímavější. Dejte si s tím trochu práce a prodejte nepotřebné věci. Někdy sice budete muset vyčkat, než někdo zboží koupí, ale s trpělivostí si k pěkným penězům můžete přijít.

Je-li pro vás tvůrčí práce zajímavá, nebraňte se jí. Existují časopisy, které za příběhy čtenářů nabízí několik stovek. Tak proč se nepodělit o své práce, když z toho mohou být peníze pro vás navíc? Budete-li mít působivé články, možná vám i časem nabídnou místo redaktora. Články lze také prodávat na internetu. To stejné platí o fotografiích. Kdo rád fotí a umí zachytit pěkný detail, může si hodně finančně přilepšit. Když se vám skutečně bude dařit a trochou praxe se vylepšíte, můžete časem nabízet služby fotografa. A to je práce dobře placená. V neposlední řadě jde i o videa. Jedna česká, komerční televize nabízí za zajímavá videa nemalé finanční částky. Tak proč to nezkusit také?

Když hledáte práci, rozhodně se snažte uplatnit nejen ve svém oboru, ale zkuste i něco, co vás baví, ale normálně byste si na to netroufali. Bylo již mnoho lidí před vámi, kteří podobným způsobem došli na to, že  jim jiná práce více vyhovuje a také vynáší. Dnes jsou z nich úspěšní podnikatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra