Vztah mezi přáteli?

15.09. 2013 • Život a vztahy 1496x

Přátelství mezi mužem a ženou je vždycky tak trošku diskutabilní. Okolo tohoto vztahu se napovídá mnoho. Opravdu je to tak trošku diskutabilní. Samozřejmě, je to "poměrně nepříjemné", když má váš partner nejlepší kamarádku a s ní probírá vše cp se v životě děje. To dobré i to špatné. Problém je, když se jeden z dvou kamarádů do toho druhého zamiluje. No, když nad tím uvažujeme, je to poměrně jednoduché se zamilovat do toho druhého. Ptáte se proč? No, zaprvní toho člověka znát, víte o něm všechno. 

Co má rád, co rád dělá, co rád jí, co naopak nesnáší, čeho se bojí, jaké jsou jeho silné stránky, jaké jsou jeho slabé stránky. Vídáte ho jako perfektně upraveného člověka, jako člověka, který se neustále směje, je šťastný, je smutný, jako člověka, který brečí, jako člověka, který je na dně. Zkrátka víte o něm všechno, skvěle si rozumíte, kominukujete naprosto bez problému, dokončujete za sebe věty, máte spolu spojení. Víte jaký dárek vybrat, co mu udělá radost. Tohle je přece to všechno co u partnera chcete. Vždyť co je lepší, než když partner ví, čím vás potěší, čím vás rozesměje, když vás vidí, jak jste opilá a přesto vás miluje a podobně. To je přece to, co chce každá žena, či každý muž.

A tohle všechno vám právě dává váš nejlepší kamarád či nejlepší kamarádka. Navíc muži údajně kamarádí většinou s těmi ženami, které je nějak fyzicky přitahují, a které ženy se jim líbí. A to, že se mu kamarádka líbí a je pěkná může v kritických chvílích docela vztahům ublížit. Může se, ale z kamarádství vyklubat láska? Opravdu spolu můžou nejlepší kamarádi spolu žít a tvořit šťastný a spokojený pár či snad šťastné a spokojené manželé?

Odpověď asi každý zná, může i nemůže. Ono opravdu záleží na těch dvou lidech. Pokud se lidé navzájem přitahují, je to jedna věc, ale dokáží spolu žít? Nebo jde opravdu jen o fyzickou přitažlivost a porozumění si. Musíte, ale uvážit jednu věc, pokud spolu budete chtít vyzkoušet vztah, uvažte to, jak bude fungovat přátelství dál? Stojí vám třeba za to, přijít kvůli tomu o kamaráda? To musíte uvážit.

Ovšem nemusíte vidět vše tak špatně. Jsou také páry, které spolu velmi kamarádí, jsou to po několik let nejlepší přátelé a po nějakém čase, zkrátka zjistí, že to je prostě "on, ten pravý". Takový pár se skvěle doplňuje a je skvěle sehraný. Ví jak mluvit, co říct, co se mu líbí, co se mu nelíbí a podobně. Umí se perfektně odhadnout a ví, co na druhého platí a umí to využít. Máte společné zájmy a hodně věcí děláte společně.

Ovšem to, že jste pořád spolu a věčně děláte vše spolu, se může začít později zajídat. Člověk potřebuje svůj prostor, něco kde je jen on se svými přáteli a hlavně ne s partnerem. Prostě si potřebujete odpočinout.

Závěrem? Asi to, že každý je jiný a pokud si opravdu sednete v partnerském vztahu tak to je fajn. Je dobré, ale zvážit, zda vám případný krach stojí za to, přijít o přátelství, protože to se klidně může stát. Navíc pokud se rozejdete vy s partnerem, ale partner je spokojený nebo naopak. Takovému člověku potom těžko odpustíte a budete se s níím přátelit tak jako předtím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra