10 rad jak si zvýšit sebevědomí

23.09. 2013 • Život a vztahy 2369x

Zdravé sebevědomí je základ veškerého úspěchu. Sebevědomí lidé získávají snadněji vytoužené pracovní místo, a také srdce vyhládlého protějšku. Ne však každý má zdravé sebevědomí od přírody. Zde je si potřeba uvědomit svoji jedinečnost, odstranit nedostatky, případně si z nich udělat přednosti.

To jsem já

Je zbytečné stát před zrcadlem a naříkat nad tím, že nejsem světová top modelka. Proč také? Pokud jste žena, máte řadu ženských zbraní, tak se je naučte využívat. Jste to vy, nebuďte nikdo jiný. Proč si vlastně myslíte, že jako někdo jiný, v jiném těle i s jinou identitou budete mít více štěstí? Máte přátelé? Ti vědí, proč se přátelí právě s vámi, jste jedinečná a pro ně potřebná. Buďte taková, jaká jste.

Vše, co umím

Není hrůza, když někdy něco nevíte. Nesnažte se být za každou cenu chytrá a světaznalá. Každý nemůže vědět všechno a prostě přijměte i to, když na vědomostní otázku odpovíte špatně. Nejhorší jsou takové scény, kdy se dotyčný prezentuje jako velký znalec všeho a přitom je jeho odpověď nejen špatná, ale až směšná. Něco nevědět není hloupé. Hloupé je se tvářit, že vše vím. Umíte jiné věci a v nich můžete zaperlit.

Péče o pleť

Často lidé ztrácí sebevědomí kvůli problematické pleti. Tvář poseta pupínky rozhodně není nic, čím by se žena chtěla chlubit. Pupínky se odstraňují jak na vnější straně – použití kosmetiky, mytí obličeje, masky, zábaly i krémy, a také vnitřně – úprava stravy, užívání doplňků stravy, hlavně zinku, detoxikace organismu apod. Pokud ani po takto stanovené očistě není pleť hebká jako samet, je nutné navštívit dermatologa.

Změna účesu

I vlasy hrají velkou roli. Máte účes, na který jste zvyklá, ale podvědomě se v něm necítíte dobře. Jestliže si nevíte rady, co s vlasy, zajděte do dobrého vlasového studia, a nechte vše na nich. Uvidíte, že to jde. Pro ženy jsou vlasy vůbec tak nějak důležitější, než pro muže a špatný účes může ovlivnit náladu, a vůbec tak celkový postoj i pohled na svět, až se to zdá neuvěřitelné.

Jiný šatník

Důležité je i to, co máte na sobě. Určitě máte v šatníku kousky, ve kterých se cítíte dobře a víte, že vám to v nich sluší. Tak potřebujete podobných kusů v šatníku více. V oblečení se musíte cítit dobře, ale také dobře vypadat. Ihned vám to zvedne sebevědomí, což uvidí i neznámí lidé na ulici a budou vám závidět. Přilákáte tím pohledy i mužů, a pokud zrovna nikoho nemáte, je dost možné, že pozvání na kávu velice ráda přijmete. Což opět zvýší přirozené sebevědomí a vy se budete cítit naprosto báječně.

Cvičení

Že máte nějaký faldík na těle přece vůbec nevadí. No a, jsou mnohem horší věci. Pokud však se ho chcete nadobro zbavit, využívejte pohybu, ale předně toho přirozeného. Je zbytečné, pakliže nejste zvyklá naběhnout do posilovny a vrhnout se na přístroje. Jednak budete na druhý den k nepoužití a cvičení vám dlouhodobě nevydrží. Choďte na procházky – každý den hodinová chůze nejen očistí mysl, ale i shodíte nějaké to kilo. Po nějaké době bude trvalý úbytek váhy znát.

Doplňky stravy

Pro zlepšení pleti, ale i nálady jsou výtečné doplňky stravy. Seženete je v lékárně, nebo i běžném smíšeném zboží. Zinek je na zlepšení pleti, hořčík vás zbaví svalových křečí a podpoří činnost srdce i dobrou náladu. Chrom zase utlumí chutě na sladké a třeba vitamín C podpoří obranyschopnost organismu.

Z nedostatků udělat přednosti

Máte velký zadek, výrazný nos nebo odstávající uši? No a? Udělejte si z nedostatků přednosti. Pokud je to pro vás nemyslitelné, řešte problém na plastické chirurgii. Ale rozhodně si problém vyřešte. Podívejte se, kam to „s velkým zadkem“ dotáhla Jennifer Lopez, je pověstná svým větším pozadím, která má dokonce pojištěné. A taková Tereza Maxová? Jedna z prestižních světových topmodelek. Zajímavou jí dělá právě její dlouhý a výrazný nos. Nebo Aneta Vignerová. I když ji většina bulvárních novin popsala jako ušatou a nehezkou, stala se nejkrásnější ženou republiky a srdce nejednoho významného muže.

Úsměv prosím

Začněte se více usmívat. Ten snadno předáte na ostatní a ti opět na vás. Jak málo stačí k celkové spokojenosti všech. Často se dívejte do zrcadla a uvidíte sama, že s úsměvem vám to více sluší. Budete se cítit lépe a také lépe vypadat. Pro neznámé budete přístupnější a tak s vámi rádi navážou kontakt. Kdo ví, třeba získáte novou, skvělou práci anebo perfektního muže.

Mám se ráda

Kdo jiný by vás měl mít rád, než vy sama? Mějte se ráda – za to, co umíte, co jste dokázala. Napište si úspěchy, kterých jste dosáhla a na které jste pyšná. Někde k sobě, nemusí to nikdo číst. Budete mít na očích svůj úspěch a bude vás to těšit a podporovat k dalším výkonům. Když budete mít sama sebe ráda, bude vás mít rádo i okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra