Jak může fungovat vztah na dálku?

24.10. 2013 • Život a vztahy 1518x

Vztahy jsou velmi složitá věc a není na ně žáden návod, který by stoprocentně fungoval, bohužel. Vztahy nejsou jako přes kopírák a to je na nich někdy smutné a někdy krásné. Málokdy prožijete stejný scénař ve vztahu dvakrát za život, i když vyjímka potvrzuje pravidlo. Vztah obecně je docela těžká disciplína a je potřeba na něm neustále pracovat, rozvíjet ho a utužovat, jinak vám zapadne do šedi stereotypu a pak budete jen hledat možnosti, jak z něj ven. A je to škoda, protože kdyby vztah byl udržovaný, tak jen kvete. Podobně je tomu například u rostlin, pokud se o ně staráte a pečujete o ně, jen kvetou a jsou krásné, pokud však zapomenete pečovat o ně, vadnou až nakonec úplně umřou. Podobně jsou na tom i vztahy. Samozřejmě, některým lidem vyhovuje stereotyp a takový vztah je ptom pro něv pohodě, samozřejmě záleží na tom, jak to člověk cítí. Když se sejdou dva lidé se společným cílem a společnými názory, pak i takový vztah může fungovat, což o to.

Asi ze začátku každého vztahu je to o tom, být  protějškem co nejvíce. Těšíte se na chvíli, kdy ho uvidíte, kdy jej budete moci obejmout, či jej jen tak pohladíte, políbíte. Máte motýlky v břiše a cítíte se moc šťastná a spokojená. Jakmile s ním nejste, alespoň si píšete textové zprávy a voláte si. Když s ním nejste, jste moc smutná a nejraději, by, jste se k němu rozběhla. První měsíce zamilovanosti jsou krásné a pocity poznávání a zamilovanosti jsou moc krásné. Ovšem, co takhle, když se vztah koná na dálku? Co potom? Prvotní zamilovanost tak probíhá pouze ve formě psaní mailů, psaní vzkazů, skypování a podobně. Moc často se k sobě nedostanete a tak to je mnohem, mnohem těžší. Dá se však takový vztah na dálku ustát? Dá se vydržet?

Mnoho prázdninových lásek končívá velmi rychle, asi tak jako začnou. Ovšem pár takových vztahů vyjde a končívají svatbou a dítětem. Samozřejmě, plno z nás zná ty příběhy, kdy se cizinec chová dokonale, jakmile má možnost, dítě a někdy i manželku unese do své rodné země, tam ji nutí podrobnit se mu, podrobit se kultuře a podobně. Ovšem existují také páry a vztahy, kdy všechno vydrží a podobné věci partner nemá na mysli. Jde hodně o to, jak moc je partner ochoten ustoupit a jak moc jste ochotná ustoupit vy. A samozřejmě také to, jakou má váš partner víru a jak silně je v něm zakořeněná.

Samozřejmě se do takovéhoto vztahu musí opravdu moc investovat. Ve vztahu, kdy jste stále spolu, máte jistotu, vidíte se často, jste spolu, dozvídáte se o tom druhém plno věcí, snažíte se spolu navzájem poznat, zjišťujete, zda se k sobě hodíte, nebo půjdete každý svou cestou. Do jisté míry to můžete samozřejmě i ve vztahu na dálku, ale přeci jen poznávání po internetu či po telefonu není nic moc.

Základem vztahu na dálku je určitě důvěra a to velká důvěra. Musíte si vzájemně věřit, že jeden druhého nepodvádí, že dokážete na sebe počkat, samzřejmě si musíte být věrni, jinak to asi nemá velký smysl. Pokud vaše letní láska chce za vámi přiletět, určitě jste mu učarovala. Ovšem opatrnosti není nikdy dost a proto je dobré, když za vámi vaše letní láska přiletí, nebrat ho přímo k sobě domů. Přeci jen, jistota je jistota. Nikdy nevíte co proč a jak. Dobré také je, když se vzájemně navštěvujete, je to totiž to, co váš vztah utuží či vám to ukáže, že tohle nikam nevede. Navštěvujte se navzájem, jednou vy jeďte za ním, podruhé jede on za vámi.

Do takovéhoto vztahu určitě nepatří žárlivost a podezírání. Pokud jste jen trošku žárliví, na takový vztah zapomňte, zbytečně budete ubližovat sobě navzájem. Tento vztah na dálku je také hodně o kompromisu. Zkrátka o tom, jak dokážete ustoupit a jak moc dokážete navzájem si vyjít vstříc. Určitě to není o tom, že vy pořád ustupujete a váš partner nikdy, nebo naopak. Musíte spolu komunikovat. To je to hlavní. Další překážkou může být také jazyk a jazyková bariéra. I když jazyk ovládáte dobře, málokdy dokážete v tom jazyce také myslet a jsou nškteré věci, kdy se jazyk zkrátka nenaučíte.

Vše má svá negativa a svá pozitiva, ani vztah na dálku není vyjímkou. Pozitiva jsou určitě v tom, že se moc nehádáte, protože na hádky nemáte moc času, když jste spolu, snažíte se to užít a ne krátit čas hádkami. Dále se na sebe mimořádně těšíte, sice se vidíte málo, ale když jste spolu, užíváte si každé společné minuty. Možná by se dalo říct, že si každou společnou minutu užíváte ještě a ještě víc. Jaká jsou negativa? Málo se vidíte, komunikujete spolu jen přes telefon a přes skype a podobně. Loučení je často moc smutné.

Na závěr si to shrneme, jak může fungovat vztah na dálku?

  • vztah na dálku musí být o důvěře, to hlavně
  • musíte umět udělat kompromis a dokázat se dohodnout
  • umět občas ustoupit, vztahy jsou složité, obzvláště ty na dálky
  • nežárlit, nikdy, protože tak ubližujete sobě navzájem
  • trošku opatrnosti v začátku je dobré si ponechat, nikdy nevíte
  • koordinace, samozřejmě když jedete k partnerovi, chcete být co nejvíce s ním, proto si například vezme dovolenou či tolik nepracuje, samozřejmě toto je dobré, když uděláte také vy, protože váš partner nebude věčně celé dny sedět na hotelu, zatímco vy jste v práci

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra