Návod na štěstí

05.11. 2013 • Život a vztahy 1589x

"Štěstí, štěstí je krásná věc" zpívá slovenský zpěvák Rišo Mller. A má pravdu, štěstí je opravdu krásná věc, protože když jste šťastní, máte všechno, co jste kdy chtěli. Tomu se říká absolutní štěstí, ale když máte vše, jste opravdu šťastní? Opravdu? Nestrádáte jinak? Lidé, kteří mají všechno a hned se mnohdy nedokáží z ničeho radovat. Jakmile něco chcete, dokážete šetřit tak moc a tak dlouho, dokud nenašetříte a peníze nemáte. Poté si danou věc ihned koupíte a ta radost, že věc máte, je krásná. V tu chvíli se k vám vkrádá pocit štěstí. VY jste si na to našetřili, VY jste si to koupili za vlastní peníze a to je skvělý pocit, než kdyby vám to automaticky někdo dal. Jasně je to fajn, ale tolik si toho nevážíte, je to pro vás samozřejmost. Pokud si to koupíte za své finance, které vyděláte je to skvělý pocit, vážíte si té dané věci mnohem víc. Pocit štěstí je velmi příjemný a každý člověk chce být spokojený a šťastný, kdo by nechtěl. Existují lidé, kteří dokáží jít za svým štěstím až přes mrtvoly, což určitě není dobře. Zraníte přitom ostatní, své přátele a všechno. To za to opravdu stojí? Takovíto lidé se mnohdy ženou za něčím, a když to mají, pocit uspokojení se nedostavuje, nedokážou být šťastní. Jak je to vůbec možné? Jednoduše, nemají totiž vůbec ponětí, co to štěstí je.

Jaké je vlastně štěstí? Co je to štěstí? Pro každého to může být něco jiného. Pro jednoho je to například zdraví, pro jiného peníze, další chce děti, jiný kariéru, někdo spokojenou rodinu, další chce jen cestovat a bavit se. Takhle můžeme ještě pokračovat, zkrátka každý považuje za štěstí něco jiného. Existuje však takové obecné štěstí, které chce každý. Aby neměl starosti, aby neřešil kolik, kde utratí, aby neřešil práci, rodinu, děti, hypotéku, peníze a podobně. To chce samozřejmě každý. Jaký je ovšem recept na štěstí? Existuje vůbec nějaký návod? Asi neexistuje, existuje pouze řada tipů, které když budete dodržovat tak se budete cítit lépe a šťastní a spokojení. Jakéže to typy jsou? Návod na štěstí vám přinášíme zde.

NESROVNÁVEJTE

"Podívej se k těm sousedům, on má zase nové auto! Ona si včera přivezla z nákupů hordu tašek, já bych to ani do skříně nemohla dát! Podívej se, oni se zase vrátili z dovolené, letos už potřetí. Kde na to berou, on snad musí krást, jinak to nechápu!" Znáte to? A velmi dobře? Či občas také něco podobného utrousíte? Nesrovnávejte se s ostatními, není to pro vás dobré. Navíc, když začnete druhým závidět, sami hledáte chyby na svém životě a na tom, co vše by mohlo být jinak, co vše by se dalo vylepšit. A potom nevraživě sledujete, jak váš soused odjíždí v novém autě, jede na dovolenou, letos už asi třetí v pořadí a podobně. Ne vždycky všechno vypadá tak, jak to je, protože takový na první pohled ideální život může být jen zástěrkou. Třeba jsou spolu jen tak ze zvyku, nemilují se. Muž si ženu třeba jen kupuje dárky. Zatímco vy máte klidný vztah, ve kterém jste spokojení a šťastní. Tak kdo má víc? Vy nebo sousedi? Nejde nikoho okoukávat a říkat si, že tohle chcete a tohle taky.

ODKLÁDÁNÍ

Přestaňte štěstí odkládat. Říkáte si, až udělám školu, až najdu dobrou práci, až mě povýší, až se konečně vyspím a podobně. Neodkládejte štěstí, obvykle se nedostává s tím, že se něco stane. Šťastní musíte být hned. Štěstí záleží jen na vás samotných, ne na tom, co se stane a co se bude dít. Vy jste strůjcem svého štěstí, a pokud chcete být šťastní, buďte ihned!! Na nic a na nikoho nečekejte.

NEČEKEJTE NA ZÁZRAK

Ten se obvykle nestane. Představa, že se jednoho dne dostaví ten pocit štěstí, je sice pěkná, ale proč čekat? Na co čekat? Na zázrak, který se stejně obvykle nestane? Štěstí se obvykle skládá z drobností a drobných radostí, ne z velkých věcí. Šťastni jste, když vám partner uvaří večeři, kdy si dobře popovídáte s kamarády, když jedete na výlet, když vás v práci ocení, když vás v práci povýší, když děti donesou domu samé jedničky a pdoobné dorbnosti. Navíc, štěstí není z hmotných věcí, obvykle jsou to ty nehmotné, které vám nejvíce pohladí duši a učiní vás šťastnými.

BUĎTE SPOKOJENI S TÍM, CO MÁTE

Pokud budete neustále toužit po něčem, co nemáte, štěstí nikdy nepotkáte. Motivace je to sice dobrá a nakopne vás to, ale pokud nebudete šťastní s tím, co máte, nebudete šťastni asi nikdy, protože v době kdy dosáhnete toho, po čem jste toužili, budete toužit po něčem jiném a zase nebudete mít radost z toho, co už máte.

SMYSL ŽIVOTA

Možná to zní jako klišé, ale je tomu tak. Nemusíte to ovšem nazývat smyslem života, ale určete si co je pro vás v životě nejdůležitější. Rodina, spokojenost, děti, práce, zdraví a podobně. Určete si něco, co je váš smysl života, co je pro vás nejdůležitější. Takle budete vědět, co je pro vás dobré a co vám pomůže přiblížit se ke svému šťěstí.

NEMYSLET JEN NA SEBE

Znáte to, já, já, já jen já. Každý člověk je svým způsobem sobec, ale musí se umět ukočírovat. Nejkrásnějším příkladem jsou malé děti, které mají pytlík bonbónů, ale rozdělit se nechtějí, protože pak by jim toho zbylo málo. Takový malý sobci. Ovšem správnou výchovou dokážete ukázat dítěti, že nemůže myslet jen na sebe, ale také na druhé lidi. Pokud budete rozdávat radost a štěstí, budete šťastní i vy. Přece, když dáte kamarádovi či kamarádce dárek a on či ona z něj má radost, je to krásný pocit i pro vás? Jste šťastni, že váš kamarád či kamarádka je šťastný. Navíc každý dobrý skutek se vám jednou vrátí. Tak do toho!

Následující rady vypadají na porvní pohled možná složitě a těžce, ale není tomu tak. Člověk samozřejmě nemůže čekat zázraky ihned, ale uvidíte, že když nebudete jeden den sousedovi závidět, budete se cítit lépe, koupíte dárek kamarádce a hned je vám na duši lépe. To je ono, to je pocit štěstí a spokojenosti. A je to velmi příjemný pocit.

Jak být šťastná po celý den?

  • přivstaňte si, dejte si pořádnou sprchu a udělejte si skvělou snídani
  • v práci nenadávejte, kolik máte práce, jsou lidé, kteří chtějí být na vašem místě a bohužel práci najít nemohou
  • otevřete si po práci víno, kupte si k tomu sýry a relaxujte
  • pozvěte kamarádku a udělejte si pěkný večer
  • uvařte příteli dobrou večeři a spolu si udělejte romantický večer

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra