5 rad jak vyzrát na on-line seznamování

21.09. 2013 • Život a vztahy 1296x

Seznamování přes internet se stalo běžnou součástí našich on-line životů. Jak ale proplout vodami seznamování, aniž byste uvázly na háčku měsíčních poplatků či se staly obětí pažravých dravců? Přinášíme Vám pět taktických tipů pro každou z vás.

1. Více je lépe.

Jakmile se jednou rozhodnete založit si on-line seznamovací profil, neomezujete se pouze na jeden web. Je to podobné, jako když máte více společenských kruhů: spolužáky, kolegy, kamarádky z jógy atd. Navíc můžete ušetřit čas tím, že některé textové pasáže, které je třeba v profilu vyplnit, jednoduše zkopírujete. Několikrát tak zesílíte efekt vašeho snažení.

2. Profil na jedničku

Laurie Davis, autorka bestseleru o seznamování, radí: „Vaše přezdívka musí ke kliknutí přitáhnout. Velmi svěžím dojmem působí např. chytré slovní hříčky (např. bruslady).“ Expertka také varuje: „Nikdy však nepoužívejte vaše pravé jméno ani iniciály.“ Zkrátka se snažte, aby sekce „O mě“ působila pozitivně a zábavně. Popište se tak, jak byste o sobě mluvila např. na večírku mezi partou známých.  Mohlo by se zdát, že úvodní fráze typu: „Jsem veselá optimistka, která ráda…“ nebo „Pohodářka hledá…“ znějí příliš naivně, ale opak je pravdou. Odlehčené úvodníky mají překvapivě odzbrojující efekt. Kdo by neměl zájem o protějšky, kteří oplývají dobrou náladou a mají kvalitní zájmy? Statistiky placených seznamovacích serverů ukazují, že mezi nejúspěšnější profily patří ty, které jsou napsány úsporně ale věcně. Davis ještě připomíná: „Sáhodlouhé odstavce o Vás řeknou spíše to, že jste hodně zoufalá a že máte potřebu se spíše vypovídat než poznávat nové lidi.“

3. Foto napoví

Seznamovací statistiky opět hovoří jasnou řečí. Uživatelé, kteří svůj profil obohatí o tři nebo více fotografií, dostávají až dvakrát tolik odpovědí než ti, kteří se vytasí pouze s jednou. Snažte se Váš výběr udělat pestrý, a proto se neomezujte jen na portréty. Velmi dobrou odezvu mají např. akční fotky, které Vás zachycují při oblíbené činnosti. Pozor na fotky příliš umělecky laděné nebo evidentně retušované, které mohou působit dojmem, že něco skrýváte. Nic špatného experti neshledávají ani na odhalených ramenou nebo decentním výstřihu.

4. Zaměřte své cíle

Zjistit, kteří zájemci vůbec stojí za Váš čas, pomůže malý seznam, kam si poznamenáte, co vlastně hledáte. Buďte upřímné, ale ne příliš obecné, nebo naopak detailně specifické. Zaměřte se tedy na klíčové vlastnosti svého protějšku, pod kterými si dokážete představit konkrétní činy. („umělecky založený“ - půjde s Vámi na výstavu, „aktivní“ – sportuje, atd.)

5. Kontaktujte

Obecně se doporučuje držet se při kontaktování či odepisování zkrátka. Sto slov by mohlo pro začátek stačit, ale určitě formulujte každou odpověď individuálně. Než začnete psát, zeptejte se sama sebe: „Co se mi na něm líbí? Co mě o něm zajímá?“ Pokud se Vám podaří vyměnit si 5-6 zpráv bez ztráty kytičky, směřujte komunikaci off-line, tzn., domluvte si schůzku. Nemarněte čas debatováním. Je lépe si s novým objevem hledět s očí do očí, než trávit dlouhé večery zíráním do monitoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra