Jak vybrat levné zdravotní matrace

26.03. 2014 • Domácnost 1221x

Máte-li rádi své zdraví a hlavně svá záda, tak jistě dbáte také na to, na čem momentálně spíte. Ke kvalitnímu spánku je jednak třeba velmi dobré postele, ale hlavní roli hraje pokaždé matrace. Velmi často vidíme za výlohami obchodů nápisy zdravotní matrace. Nicméně mnohdy nevíme, zda-li těmto nápisům věřit a co vůbec znamenají v dnešní spletitém světě matrací. Pokud se chcete něco málo o těchto matracích dozvědět, tak si bedlivě přečtěte následující řádky.

Na prvním místě je třeba poznamenat, že samotná zdravotní matrace rozhodně neslouží k tomu, aby vás uzdravila. Její základní funkcí je prevence proti různým bolestem zad a páteře. Zdravotní matrace, pakliže plní svou funkci, je schopna se absolutně přizpůsobit fyziologickým vlastnostem lidí, kteří na ní odpočívají, popřípadě spí.

Zkusme si úvodem povědět, jak postupovat při výběru zdravotní matrace. Pokud si opravdu budete chtít ošetřit tu skutečnost, zda-li se jedná o opravdu zdravotní matraci, tak se jednoduše zeptejte prodejce na certifikát. Každá zdravotní matrace musí disponovat tímto certifikátem, jestliže se opravdu za zdravotní považuje. Výrobci totiž při jejich zhotovování musí dodržet platné postupy a normy. Pozor byste si měli dát zejména na klamavou reklamu, která je v dnešní době doslova všudypřítomná.

Pojďme si nyní říct, jak poznáme kvalitní zdravotní matraci. Každá zdravotní matrace by měla být konstruována ke konkrétní pomoci při určitých zdravotních potížích. Zdravotní matrace by měla být třeba antialergická a nebo antidekubitní. Jinak samotná zdravotní matrace také musí splňovat veškeré požadavky na bezpečnost. Každá zdravotní matrace musí nutně mít v balení návod k používání a také rady, jak tuto matraci udržovat. Další velkou výhodou zdravotních matrací by měl být ten fakt, že se na ně vztahuje snížená daň, takže byste měli při její koupi ušetřit.

Jestliže budeme mluvit o materiálech, z nichž jsou zdravotní matrace vyrobeny, tak začneme u těch, jejichž základ tvoří pěna z polyuretanu. Tato látka patří mezi základním materiály používané při výrobě kvalitních zdravotních matrací. Pěna je doslova zárukou toho, že matrace bude velmi pevná a její schopnost kopírovat tvar lidského těla bude na vysoké úrovni. Protože tato matrace je vyrobena z několika různých pěn, tak je zajištěna její prodyšnost. Míru tuhosti celé matrace lze velmi dobře ovlivnit tím, jakou matraci zvolíme. Na výběr máme spoustu různých matrací s různým počtem anatomických bodů. Tyto anatomické zóny se vyznačují  buď na profilu, anebo na vrchní straně. Jedná se o jakési vlnky anebo také zářezy, které mají matraci provzdušnit. Základním úkolem vlnek je masáž kloubů a svalů. Jinak díky nim dochází také k mnohem lepšímu prokrvení pokožky. Velmi vhodné místo pro položení tohoto typu matrace je lamelový rošt.

Druhou velmi zajímavou zdravotní matrací je taková, jejímž základem se stal pěna a nebo lépe řečeno polštáře naplněné dutým vláknem s anglickým označením Hollow-Fill v kombinaci s pěnovými kuličkami Biogreen. Takto konstruovaná matrace zaručuje zejména vysokou hřejivost, ale také vzdušnost.

Pořídit si také můžete zdravotní matrace vyrobené z pěny Lazy foam. Tato pěna je velmi zajímavým materiálem, který zaručuje vysokou elasticitu a také tvarovou paměť. Ostatně samotný překlad sousloví Lazy foam neznamená nic jiného než líná pěna. Vyrábí se z ní luxusní matrace, které zaručují snížení tlaku lidského těla na podložku. Velmi často se tato matrace používá proti rozličným proleženinám, které se mohou vyskytnout u pacientů, kteří jsou uvázání na lůžko.      

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra