Vinylová dlažba - ideální povrch do Vaší koupelny

20.12. 2019 • Domácnost 474x

Koupelny patří v bytech i domech k místnostem s nejvyšší vlhkostí a podle toho je třeba vybírat i vhodný typ podlahové krytiny. Variant je více, my bychom vám rádi představili vinylové podlahy v podobě dlažby – do koupelny jsou díky svým vlastnostem vysloveně ideální.

Klady a zápory klasické a vinylové dlažby

Pokud se rozhodnete nechat si v koupelně položit – podobně jako většina lidí – dlažbu, je třeba ještě vybrat, o jaký druh dlažby se bude jednat. Můžete zvolit klasickou variantu, nicméně ta má svoje nevýhody – oproti vinylu není tak teplá a příjemná na dotek, nemá tak měkký došlap a není ani tolik odolná.

Kouzlo vinylového materiálu spočívá především v jeho vysoké odolnosti. Jeho další výhodou, například oproti dřevu, je rozměrová stálost. Tlumí kročejový hluk, je protiskluzná a je vhodná i pro podlahové topení. Velkou výhodou vinylové podlahy je také její snadná údržba – úklid není tak náročný a žádná speciální péče není třeba. Pokud pak máte doma někoho s alergií, je to další argument pro to, aby byla pro koupelnu vybrána vinylová dlažba – je totiž antistatická, takže alergikům nezpůsobuje žádné problémy. V neposlední řadě je pak velkou výhodou vinylové dlažby její snadná pokládka. Věděli jste, že se dá vinyl použít i jako obklad stěn? Že ne? Tak potom by vám neměl uniknout náš článek o lepení vinylu na stěny, který najdete pod odkazem tady.

Jaké typy vinylové dlažby rozlišujeme?

Podobně jako u klasické vinylové podlahy, určené do většiny místností, tak i u vinylové dlažby rozlišujeme lepenou a plovoucí variantu (při výběru myslete na to, že u plovoucích dílců musí být vždy voděodolný zámkový spoj nebo jádro). Dále si lze vybírat z nepřeberného množství různých dekorů, z nichž si každý najde to své – oblíbená je zejména imitace dlažby a kamene. Vinylová dlažba se dále liší i podle užitné třídy, tloušťky, odolnosti a dalších parametrů. Více o výběru vinylové podlahy si můžete přečíst v blogu na tomto webu.

Tipy na kvalitní vinylovou dlažbu do koupelny:

Závěrem jsme ještě vybrali pár tipů na prověřené a vysoce kvalitní vinylové podlahy, jež jsou do koupelny skvělou volbou. Doporučujeme např. tyto kolekce:

  • Moduleo Select – jedná se o novou generaci vinylových podlah, jejich vlastnosti jsou tak špičkové. Za zmínku stojí například mimořádná pevnost, která je daná tím, že mají dvě stabilizační mřížky.

Řada Moduleo Select zahrnuje plovoucí i celoplošně lepené podlahy – v prvním případě je tloušťka jedné lamely 4,5 mm a nášlapná vrstva 0,4 mm, u celoplošné lepené verze je pak celková tloušťka 2,1 mm (z toho nášlapná vrstva má opět 0,4 mm).

  • Fatra Thermofix – v tomto případě jde o specifický typ heterogenní vinylové podlahy, vyráběné v dílcích, určených k celoplošnému lepení.

Klíčovou předností je opět nadstandardní odolnost podlahy, zaujme i nesmírně pestrá paleta různých dekorů. Produktová řada Fatra Thermofix zahrnuje atraktivní motivy koberců, dřeva nebo např. kamene. 

  • Gerflor Creation 30 – vinylová dlažba z kolekce Gerflor Creation 30 má řadu předností – zámkové provedení, speciálně vyvinuté od společnosti Gerflor, snadnou a rychlou instalaci, jednoduchou výměnu dílce, aniž by se musela rozebírat celá plocha podlahy a mnoho dalších výhod.

Tloušťka podlahy je 4,5 mm a nášlapná vrstva 0,4 mm, podlaha je 100% recyklovatelná, voděodolná, pevná a lze ji použít nejen do koupelny, ale hodí se v podstatě do jakékoli místnosti.

Zmíněné kolekce a mnohé další můžete zakoupit zde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra