Jak se zbavit pachů v bytě

15.01. 2014 • Domácnost 1629x

Domov by měl být místem, kam se člověk rád vrací, kde si odpočine, kde je nejraději. Každý domov má svou specifickou vůni, ať již podle vůně nábytku, vaření nebo jiných charakteristických věcí. Ale problém nastává tehdy, když domov začne nepříjemně vonět, spíše zapáchat.

Chodí k Vám hodně návštěv? Jistě se snažíte, aby se u Vás cítili také jako doma a rádi se k Vám znovu a znovu vraceli. Je jasné, že by k Vám nikdo nechtěl chodit, pokud by Váš domov nepříjemně zapáchal například nepraným prádlem, přepáleným olejem nebo třeba ucpaným vodovodním, či odpadním potrubím. Někdy se zápachu prostě neubráníte. Jsou to situace například při rekonstrukci domu nebo během vaření určitého typu pokrmů. Pokud navíc máte kolem domu vysoké stromy, díky nimž se do domu nedostává slunce, můžou stěny trpět na plísně, z nichž se též line nelibý zápach.

Čistota v bytě

Jistě ale většinu zápachu můžete docela snadno regulovat. Pravidelný úklid, díky němuž bude domov svěží je základ. Uklizený dům se rovná čistý dům. Jistě mi každá hospodyňka dá za pravdu, že utírání prachu, vysávání nebo vynášení košů je samozřejmost, která nemusí být ani nijak moc připomínána. Libujete-li si v aromatických jídlech, jako jsou ryby, či některé druhy sýrů, vynášejte je rovnou do popelnice a neskladujte je doma. Čistotu udržujte i v odpadkovém koši. Výborné jsou igelitové pytle do košů. Pokud se Vám něco do koše vylije, co nejdříve to umyjte, v opačném případě y to mohlo začít hnít a zapáchat.

Všechny látkové části, vyskytující se v domácnosti, je nutné pravidelně čistit nebo měnit. A nejedná se jen o potahy, ale například i o utěrky, hadry na umívání, či ručníky. Dále třeba záclony, či závěsy je nutné pravidelně prát a měnit. Sami uvidíte, že takové čistě vyprané záclony dokážou nádherně provonět celý dům.

Prostěradlo a povlečení je též náchylné na různé pachy. Do postele sice chodí nebo spíš měl by chodit čistý, ale i přes to je nutné je pravidelně měnit. V počasí, které Vám to dovolí, nechte peřiny i polštáře vyvětrat.  Stejně tak můžete zacházet i s matracemi. Uvidíte, jak krásně se Vám bude usínat v takto vyvětraných peřinách.

Čerstvý vzduch je mnohdy lepší, než všechny osvěžovače vzduchu. Je jasné, že někdy to prostředí nedovolí, abyste měli celý den otevřené okno, ale alespoň na chvilku je vždy otevřete. Zkuste udělat průvan, čímž se vzduch v místnostech vymění za nový, čerstvý. Lehký vánek dokáže vysušit i mokré záclony, které z pračky můžete rovnou věšet.

Součástí mnoha osvěžovačů vzduchu je citron. Nemusíte ovšem nutně investovat nemalé peníze do osvěžovačů, které se prodávají v drogeriích. Rozpulte dva citrony, dejte je do vody a pomalu vařte. Citronové aroma provoní jako zázrakem celý dům. Vůni můžete ještě umocnit tím, že kousky citronu rozmístíte na různá místa po domě. Nejlepší je místo nad topením. Když se v zimě bude topit, aroma se bude linout ještě intenzivněji. Podobný účinek má i pomeranč nebo třeba mandarinka, či jiné citrusy.

A nakonec pokud ani to Vašemu domu nebude stačit, drogerie jsou plné různých přípravků na osvěžení vzduchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra