Jak se zbavit pachu v lednici

11.01. 2014 • Domácnost 1567x

V lednici se skladují nejrůznější potraviny, z nichž některé voní, jiné nikoliv. Přirozený zápach potravin má každá lednice, ale existuje i jiný zápach. A to z pokaženého jídla, které jsme tam omylem zapomněli. Pokažená potravina sice může být hned odstraněna, ale zápach neustává. Stane se to jednou za čas i té nejlepší hospodyňce. Zápach se totiž nemusí jen tak vytratit a vy s ním budete bojovat.

Lednice je prostředí, které udržuje pachy a dobře si je zapamatovává. Není teda snadné se ho zbavit. Je to dáno prostředím, teplotou, která v lednici je. Do lednice se ukládá každý den něco jiného. Některé potraviny, či vařená jídla jsou charakteristicky aromatická. Sami o sobě nemusí být nepříjemná, ale v kombinaci s jinou vůní mohou dokonce pokazit i chuť samotného jídla.

Tak, jak udržujete pořádek ve skříňkách či špíži, je nutné udržovat pořádek i v lednici. Stačí dodržovat pár základních pravidel a nepříjemnému odéru se můžete docela snadno vyhnout. Jídlo do lednice nikdy nevkládejte teplé. Počkejte, až pokrm vychladne a až poté ho uskladněte v lednici v hrnci i s pokličkou. Charakteristické aroma se nedostane tak snadno ven.

Základním pravidlem je kontrola doby trvanlivosti. Nikdy neskladujte potraviny po minimální době trvanlivosti. Nejenže mohou mít nepříjemné aroma, ale také si můžete přihodit nějaké zdravotní problémy. Skladujete-li zeleninu či ovoce, tak jen v čerstvém stavu. Abyste docílili voňavé lednice, je nutné ji jednou za čas, asi každý měsíc, umýt. Vytřete pořádně jednotlivé šuplíky i poličky a pořádně vysušte. 

Není nutné využívat drahých speciálních přípravků, které mnohdy ani nemusí mít takový účinek, jaký slibují. Postačí čistá voda s kapkou octa, který je znám díky svým oxidačním účinkem. Již naši předkové toho hojně využívali. Nemusíte se obávat, že by Vaše lednice byla cítit po octu, právě naopak. Všechny přebytečné pachy ocet pohltí. K tomu všemu ještě zlikviduje bakterie, plíně a podobné nepříjemnosti v lednici.

Ocet nemusí být pro všechny zrovna příjemný. A pokud patříte zrovna mezi tyto lidi, tak podobného účinku dosáhnete i s použitím citronu. Jen si dávejte pozor, abyste v lednici nenechali dužinu, která by postupem času mohla hnít. Nepříjemné pachy se dají pohltit kousky citronu. Ten nakrájejte na kousky, nejlépe na poloviny, a každou z nich vložte do police. Lednice sice nebude voněn po citronu, jak by se mohlo zdát, ale všechny pachy budou pohlceny.

V žádném případě neskladujte ani nijak jinak neuchovávejte nahnilé, plesnivé nebo prošlé potraviny. Je to jak z důvodu jejich zápachu, tak i z důvodu možných zdravotních komplikací. Jistě Vám bude líto vyhazovat potraviny nebo již hotové pokrmy, ale hrajete si se zdraví, které by mělo být pro všechny tím nejcennějším.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra