Jak najít domácí brigádu

05.06. 2015 • Domácnost 1266x

Brigády jsou nejrůznějšího druhu. Je v nich mnoho rozdílu a jedním z nich může být také místo vykonávání. Pokud nemůžete nikam chodit, případně je váš volný čas jen pár hodin denně, i tak je možné ho využít, pokud zapátráte. Můžete si najít i brigádu na doma. Jak na to?

Výhody domácích brigád

Pro některé lidi jsou tyto typy brigád jediným způsobem, jak si nějakou obstarat. Využívají je hojně například ženy na mateřské dovolení, které sice disponuje nějakým volným časem, ale potřebují být svému miminku stále nablízku. Stejně tak jsou využívány lidmi, kteří mají klasické zaměstnání, nicméně si chtějí přivydělat něco bokem. Uplatní se tu studenti i čilí senioři, nezaměstnaní – nějakou si najde prostě každý. Každý, kdo si vyhradí nějaký čas a chce ho zhodnotit. Kromě toho neztrácíte čas ani peníze cestováním.

Kromě toho je brigáda z domu také pohodlná a tím oblíbená. I když možná ne každý na ni má náturu.

Tip pro vás: Vyhledávač práce

Jaké jsou možnosti domácích brigád

Díky informační době je brigád na doma mnohem více, než kdykoli předtím. Kromě toho, že se o mnoha z nich dovíte velmi rychle, je jich spousta také přímo na internetu založena.

Může se jednat o velmi rozmanité aktivity. Jen pro příklad:

• přes internet se dá provádět obrovské množství brigád. A samozřejmě také najít. Někdy se musíte předem něco trochu naučit. Oblíbenými brigádami jsou například různé administrativní činnosti spojené s eshopy, provozem internetových stránek, práce s emaily nebo psaní různých článků. Existují i brigády na doma, které dovolují vytvoření pasivního příjmu. V takových případech je ale potřeba většinou důkladnější příprava a úsilí na počátku.  Velmi oblíbeným internetovým nástrojem je taky tzv. affiliate marketing, tedy vzájemné provázání stránek prodejce zboží nebo služeb a dalších, které jeho služby doporučují. Pokud máte vlastní web, můžete přes něj přilákat firmě nové zákazníky a firma vám za to pak vyplatí provize. Tady je třeba uvážit, jaké firmy nebo služby či produkty chcete propagovat.

• kompletování. Brigády typu kompletace různých drobností existovaly před informačními technologiemi a daří se jim i dnes. Nadepisují se například obálky, připravují reklamní balíčky a podobně. Plat je různý, ale většinou jde o rutinní dřinu ve výsledku za pár korun.

• dotazování se: pokud se s dotazníkem v ruce budete ptát lidí na ulici, brigáda na doma to určitě není. Je ale možné se dotazovat například přes mobil, webový telefon nebo dokonce online dotazníky. Tohle se pak dá dělat prakticky odkudkoli. Je ale potřeba se s firmou domluvit, jaké bude proplácet náklady – telefon něco stojí. V opačném případě se vám může brigáda prodražit místo vydělávání.

A čemu se vyhnout?

Přestože je mohou brigády na doma vypadat velmi lákavě, je třeba mít se na pozoru a nereagovat hnedka na všechno v dosahu s vidinou snadných peněz. Internet nezahrnuje jen kvalitní a poctivé nabídky. Právě naopak – podvodníků je ve webových vodách stále hodně. Protože jsou stále lidé, kteří se jim chytnou.

V první řadě si dejte pozor na domácí brigády, které vyžadují vstupní poplatky. Někdy to sice dělají i seriózní firmy, ale může tu jít i o podvod. Firma si může vzít peníze a už ji nebudete moci jakkoli kontaktovat. Může tento poplatek obhajovat jako platbu za vstupní školení, koupi klíčového produktu a podobně.

Dejte si taky pozor na pyramidová schémata, neboli tzv. letadlo. Na této struktuře se nedá nic reálného vydělat. Jejich znakem jsou pohádkové výdělky téměř bez práce, přijímání naprosto každého a snaha ochromit vás svým vlastním úspěchem. Přitom nikdy nepracují s ničím reálným.

Pokud už si nějakou firmu vyhlédnete, zjistěte si o ní co nejvíce informací. Pokud uvádí adresu sídla, zjistěte si v mapě, jestli tam skutečně sídlí. Dívejte se po diskusích a ohlasech. Internet sice poskytuje podvodníkům nástroje na obírání lidí, na druhé straně ale lidem poskytuje možná více nástrojů na to si každou nabídku prověřit. Součástí spolupráce musí být vždy smlouva obsahující všechny podstatné údaje. Pokud vám něco není jasné, zeptejte se přímo firmy i někoho znalejšího – víc hlav víc ví a firma vám nemusí vždycky říct přesné informace.

Plusy a minusy…

Výhodou tohoto typu brigády je pohodlí a čas ušetřený díky absenci nutného dojíždění. Většina firem proplatí práci jako takovou, nikoli strávený čas. Pokud jste šikovní a najdete si metodu, může to pro vás být velmi výhodné – není to pro každého.

Nicméně si na druhou stranu musíte dávat na již zmíněné podvody. Dalším úskalím je vlastní vůle – ne každý se jednoduše donutí k práci, když je to jen na nich. Vždycky se najde něco příjemnějšího, čemu se dá věnovat. Je tak jenom na vás, jak se tohoto úkolu zhostíte. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra