Jak vybrat levné pěnové matrace

28.02. 2014 • Domácnost 1255x

Každý člověk v dnešní uspěchané době potřebuje kvalitní odpočinek doslova jako sůl. Když si vezmeme doby minulé, tak člověk spával na různých místech, od kamenných loží pračlověka přes středověká lože až po novověké třeba pružinové matrace.

V dnešní době lze na pultech obchodů spatřit nekonečné množství různých letáků, které nás upozorňují na to, které matrace jsou těmi ideálními a na kterých byste měli trávit svůj volný čas věnovaný odpočinku. Zkusme se zaměřit na matrace pěnové, které se stávají doslova fenoménem dnešní doby díky své velmi kvalitní technologii zajišťující příjemný odpočinek zdravé spaní jako takové. Nastiňme si tedy přesněji něco o tomto typu matrace.

Jestliže se máme věnovat složení pěnové matrace, tak jak je již ze samotného názvu patrno, tak základem pěnové matrace je samotná pěna. Tato pěna je v matraci kladena v několika vrstvách. Je vyrobena z polyuretanu. Polyuretan je látka, která má několik velmi výhodných vlastností a její využití nehledejme pouze ve výrobě matrací. Polyuretanová pěna se také využívá například jako velmi zajímavý a doslova ideální izolační materiál na stavbách různého druhu.

Co se týká matrací, tak právě u nich je polyuretanová pěna základem, který se prodává v různých gramážích a o různé tloušťce. Co se samotné manipulace s touto pěnou týče, tak pokud si koupíte matraci tohoto typu, tak s pěnou jako takovou se velmi těžko setkáte, nenaříznete-li samotnou matraci, což by byl při její někdy i vyšší ceně holý nesmysl.

Jaké jsou tedy hlavní devízy právě matrací vyrobených z polyuretanové pěny? Mezi základní výhody, které skýtají tyto matrace, patří bezesporu velmi dobrá pružnost. Pěnové matrace se nejčastěji ukládají na nějaký lamelový rošt, který by ale měl být raději pružný sám o sobě. Velmi výhodné jsou pěnové matrace zejména u různých postelí, které se dají polohovat.

Právě variabilita je jednou ze základních a typických vlastností těchto matrací. Variabilita spočívá hlavně v tom, že při výrobě této matrace je možno kombinovat hned několik druhů pěn. Tyto pěny mají odlišnou tvrdost či pružnost. Mohou se však také lišit vlastnostmi speciálními, mezi které bychom určitě řadili třeba takovou antibakteriální úpravu. Ta spočívá hlavně v použití různých aditiv, která zapříčiní to, že bakterie, které se přiblíží k této matraci, by neměly mít šanci. Pakliže se máme zmínit o tom, jak se o vlastnostech těchto pěnových matrací dozvíte, tak vězte, že ideálním způsobem, jak zjistit, jaké vlastnosti má právě ta vaše matrace, je přečíst si příbalový leták. Nicméně skutečnost je mnohdy taková, že příbalový leták k matracím není dodáván, když by měl být, atak vám nezbude nic jiného, než vyznat se v různých piktogramech, které jsou vyznačeny na samotných matracích.

Co se týká pěnových matrací a manželské postele, pak si určitě dejte pozor na to, abyste si nekupovali jednu matraci společnou, pakliže máte různé zdravotní problémy anebo také různě tvarovaná záda. Doporučována je spíše koupě matrací dvou, u kterých můžete zvolit rozličné stupně tvrdosti. Co do samotných pěnových matrací, tak je třeba také podotknout, že nemusí být nikterak kombinovány s rošty a mohou sloužit i jako samostatná postel. Z dalších velmi významných vlastností pěnových matrací bychom měli jmenovat zejména prodyšnost, díky které matrace zůstanou provzdušněny vzduchem a tím si zachovají své původní vlastnosti. Jinak pěnové matrace se vyznačují také poměrnou stálostí tvarů, takže nedochází k tomu, že by vznikaly různá proležená místa a podobně. Jednoduše si ulehnete na matraci, která bude poměrně stabilní a nebudou na ní žádné hrbolky podobně, jako tomu bylo dříve u matrací nekvalitních. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra