Jak najít ideální bydlení v Praze?

31.05. 2016 • Domácnost 1570x

Každého z nás čeká v životě jedna zásadní volba. Bude si muset vybrat, které místo se stane jeho domovem. Padlo vaše rozhodnutí na Prahu? Poradíme vám, co je třeba při výběru bytu zvážit, a podíváme se na atraktivní lokality, o které je největší zájem.

Lokalita rozhoduje!

Praha je rozlehlá a velmi záleží na tom, které místo si zvolíte. Je třeba se věnovat hned několika aspektům. Na prvním místě by měla stát bezpečnost. Dále si prověřte dopravní obslužnost. Výhodou je spojení na metro či Pražský okruh. Pokud máte ráda přírodu, zjistěte si, jak daleko je to k parkům apod. Zaměřte se také na občanskou vybavenost – jestli jsou v místě obchody, lékaři, škola, školka apod. 

Pronájem, koupě nebo družstevní byt?

Máte 3 možnosti bydlení. Pronájem má výhodu v tom, že kdykoliv můžete změnit místo vašeho bydliště. Nevýhoda je jasná – budete platit někomu cizímu a byt nikdy nebude váš. Druhou možností jsou družstevní byty v Praze. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena. Do třetice se nabízí koupě nového bytu, k této variantě se uchyluje největší množství lidí. Jeden z důvodů je i ten, že cena nemovitostí v Praze roste, takže je vlastní byt i výhodnou investicí do budoucna. Zajímáte se o koupi? Podívejte se na aktuální prodej bytů v Praze. 

Kde hledat nabídky?

V případě všech tří variant se vyplatí, když si nabídky srovnáte. Hledání vhodných nemovitostí je nejrychlejší a nejefektivnější skrze internet. Například developerské projekty Praha najdete vždy na oficiálních stránkách developera. V případě, že sháníte pronájem, poohlédněte se i po vývěskách a rozhoďte sítě mezi přáteli. 

Jak na hypotéku?

Jestliže budete koupi bytu financovat prostřednictvím hypotečního úvěru, připravte se na to, že se celý proces může dost protáhnout. Vyřízení hypotéky může trvat i několik týdnů, záleží na rychlosti a podmínkách banky. Abyste neudělali chybu a zařídili si výhodný úvěr, přečtěte si ještě tento článek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra