Jaké barvy do bytu?

01.04. 2014 • Domácnost 1951x

Barevné provedení místností je dost zásadní otázka při realizaci interiéru. Je totiž dost důležité, abyste si dobře rozmysleli, v jakých tónech si domácnost vybavíte. Barvy dokážou ovlivnit dokonce i náladu, či jak se aktuálně cítíte.

Abyste si mohli zvolit správnou barvu, je nutné, abyste barvám rozuměli. Jednotlivé barvy se dají různě kombinovat a i jejich kombinace mohou mít různé vlivy. Správně zvolené barvy dovedou zajistit harmonickou domácnost. Příjemné prostředí je důležité jak v ložnici, v obýváku, ale i třeba na chodbě.

Bílá barva

Bílá barva znamená čistotu. Bílá je klasika, která se používá již několik generací. S touto barvou nic nepokazíte. Hodí se jak na chodby, tak do obývacích pokojů, i šaten.

Černá barva

Samotná černá barva působí dost tvrdě. Proto lidé si ji často volí v kombinaci s jinou výraznou barvou, jako je červená. V tomto případě dovede vykouzlit zajímavý vzhled ať už jednotlivých kousků nábytku nebo stěn, či tapet. Černá barva symbolizuje luxus a eleganci, i když pro mnohé lidi může působit pesimisticky až morbidně. Rozhodně není nutné na ni zapomínat.

Fialová barva

Fialová barva je symbolem duchovna, ale také srdečnosti. Je to myelitická barva. Samotná fialová barva je velmi výrazná, ale v kombinaci s jinou, jemnější pastelovou barvou působí velmi příjemně. Fialová barva dokáže proměnit obyčejnou místnost v něco, co je neobyčejného. Výborně se hodí i jako barva pro koupelny.

Červená barva

Červená barva je dost výrazná už sama o sobě a lidé si ji buď zamilují nebo ji nenávidí. Nic mezi tím. Výborně se hodí jako extravagantní a velmi moderní barva kuchyňské lindy, případně pro sedačku v obývacím pokoji. Rozhodně si ji nedávejte do ložnice. Nenechala by Vás totiž pořádně odpočinout. Jedná se o velmi živou barvu, která není vhodná pro zklidnění. Červená barva dodává energii. Na druhou stranu není vhodná pro agresivní povahy, které by svou agresi mohly ještě prohloubit. Červená barva by rozhodně neměla v místnosti převládat. Využijte ji proto jen jako doplňkovou barvu.

Zelená barva

Tato barva je velmi zvláštní. Nedá se totiž přesně zařadit ani mezi studené, ani teplé barvy. Je totiž přesně na pomezí. Právě díky této vlastnosti se jedná o tu nejideálnější barvu do místností. Skvěle se hodí jak do ložnice, tak do koupelen. Zelená symbolizuje svěžest, přírodu. Díky tomu je skvělou harmonizující barvou. Často se proto využívá jako barva do salonů, či pracoven.

Modrá barva

Modrá se využívá spíše ve světlé pastelové barvě. Tmavá totiž působí stísněně. Pokud ji přesto chcete použít, kombinujte ji s nějakou teplejší pastelovou barvou. Světle modrá se skvěle hodí jako barva do ložnice nebo koupelen. Působí totiž klidně a uvolněně.

Žlutá barva

Žlutá je velmi živá barva, která se hodí pro menší děti. Vhodná je teda jako barva do dětských pokojů, či jako barva povlečení pro miminka. Trpíte-li depresemi nebo jste často smutní, žlutá je tm pravým pro Vás.

Oranžová barva

Velmi živou barvou je oranžová. Ta se hodí do všech místností, které potřebují rozzářit. V chladných měsících dokáže prohřát místnost i člověka v ní. Využívá se jako barva obývacího pokoje, koupelen, ale také do dětských pokojů. Odborníci se domnívají, že tato barva navozuje pozornost, proto se hodí do kanceláří i studoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra