Vybíráme sedací soupravu

06.11. 2015 • Domácnost 1171x

Při rozhodování, jakou sedací soupravu vybrat, je dobré zohlednit několik kritérií. Položíme vám tři otázky a na základě vašich odpovědí vám pomůžeme vybrat typ sedací soupravy, který se do vašeho pokoje hodí nejvíc.

  1. Jak velký je váš obývák?
  2. K jakému účelu a jak často chcete sedačku používat?
  3. Kde se jí v prostoru chystáte umístit?

Sedačka ve tvaru U

Máte prostorný pokoj a chcete, aby byla vaše sedačka adekvátně veliká? Chystáte se ji využívat pravidelně a rádi byste ji postavili do středu pokoje? Ideálním typem je v tomto případě pro Vás sedací souprava typu U.

Rohová sedací souprava

Máte dostatek prostoru v pokoji, chcete prostornou sedačku, chystáte se ji využívat každý den, ale nedá se vám umístit do prostoru? Máte spíše místo pod oknem nebo v rohu? Ideální je tak pro váš obývák rohová sedací souprava

Rozkládací sedací souprava

Máte v obýváku nebo v jiném pokoji, kam chcete gauč umístit, málo místa? V tom případě doporučujeme rozkládací sedačku, která poslouží i jako místo pro příležitostné spaní. Pokud si vyberete kvalitní rozkládací sedačku, dá se na ní velmi pohodlně sedět každý den. Na otázku, kam ji umístit, je poměrně snadné odpovědět. Výhodou tohoto typu sedačky je, že je velmi univerzální a dobře vynikne, ať už ji umístíte do středu pokoje nebo ke stěně.

Textil nebo kůže?

Kromě rozhodování o typu sedačky byste ještě měli zvážit i to, z jakého materiálu by měla být vyrobena. Podle potahu rozlišujeme dvě velké skupiny sedaček - textilní a kožené. Oba dva materiály mají své pro a proti.

Kožené sedací soupravy vypadají velmi luxusně, především v kancelářích či reprezentačních prostorech může působit opravdu vznešeně. Nekvalitní kůže se ale brzo vytahá a nebo dokonce ošoupe či popraská. Někteří citlivější lidé také nemají rádi, že je studená, když na ní usednou. Vysedět si teplé místečko chvilku trvá. Kvalitní kůže je také relativně drahá a ne každý si ji může dovolit. Pokud tedy nedisponujete velkými finančními prostředky, radši zvolte textil. Některé moderní textilie jdou snadno čistit a jsou stejně odolné jako kůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra