Latexové matrace recenze

22.02. 2014 • Domácnost 1275x

Latexové matrace se staly jedním z největších výdobytků moderní techniky, co se spaní týče. Když si vezmeme samotné sousloví latexové matrace, tak bychom si nejprve měli osvětlit jeho jednotlivé části.

Logicky začneme slovem latexové. Jak tedy vypadá takový latex a o jakou látku se jedná? Latex v původním slova smyslu a v podstatě v jeho surovém stavu je jakousi tekutinou bílé sytě barvy, která se nařezává z kůry stromů vyznačujících se produkcí této látky. Jedná se o kaučukovníky.

Jestliže se máme zmínit o největších producentech této velmi vzácné látky, tak jmenujme třeba takovou Indonésii, Malajsii anebo také Thajsko. Právě v těchto zemích najdete nekonečně dlouhé zelenající se kaučukovníkové plantáže.

Kdybychom se měli ještě zmínit o jiném využití latexu jako takového, tak je třeba říci, že tato přírodní látka se využívá v mnoha různých odvětvích a vzniká z ní spousta užitečných věcí. Jako jednu z nich lze uvést třeba takové pneumatiky, rozličné pryže, ale také latexové oblečení, které se vyznačuje specifickými vlastnostmi a dobylo si své místo na trhu s oděvy. Zajímavým artiklem vznikajícím právě z přírodního latexu jsou také kondomy. Je třeba také poznamenat tu skutečnost, že latex lze také vyrobit syntetickou cestou.

Co se týká matrací jako takových, tak máme-li se zastavit u jejich významu, tak ten je nám na rozdíl od latexu velmi dobře znám a účel, za kterým byla matrace vyrobena, zná snad každé malé dítě. Jedná se o druh podložky umístěné na posteli, která má za hlavní úkol poskytnout co největší komfort pohodlí tomu, kdo na ní leží. Pakliže si vezmeme matrace v původním slova smyslu, tak se jednalo o látku, ve které bylo všito třeba seno anebo různé jiné přírodní látky. Do jisté míry byl sice komfort dodržen, nicméně zdravotní funkce silně pokulhávala.

V dnešní době je tomu úplně jinak, ale to už se dostáváme k oním latexovým matracím. Jaké jsou tedy jejich výhody oproti ostatním typům matrací a čím se vyznačují? Latexové matrace jsou doslova charakteristické takzvanou bodovou deformací. Jestliže se ptáte, v čem tato bodová deformace spočívá, tak vězte, že se v podstatě jedná o to, že latexová matrace je schopna se nejvíce propadnout v místech své největší zátěže a ostatní místa zůstávají nepromáčknuta. Jinými slovy, tento typ matrace je absolutně schopen se přizpůsobit konturám vašeho těla, čímž umožňuje zdravý a příjemný odpočinek, potažmo spánek. Máme-li být konkrétní, tak pokud se třeba tato matrace silně promáčkne pod hýžděmi, kde vzniká asi největší tlak, tak u hlavy zůstane naprosto stejná, pouze se o trochu prohloubí díky váze hlavy.

Matrace vyrobené z latexu  se vyznačují několika takzvanými anatomickými zónami. Právě ty se stávají zárukou zdravého a příjemného spánku. Matrace opatřena třemi zónami se vyznačuje hlavně zvýšenou oporou v oblasti trupu. Matrace, která obsahuje těchto zón celkem pět je schopna poskytnout velmi dobrou oporu jak trupu, tak také ramen, boků a nohou. Jinak pětizónová matrace se také vyznačuje individuální oporou pro hlavu. Pokud se ptáte, zda-li se vyrábějí i matrace s více zónami, tak ano. Jedná se zejména o sedmizónové matrace, které jsou absolutně schopné poskytnout odpočívajícímu člověku pohodlí. Jinak samotné zóny jsou dány především výškou jádra. Právě latexové matrace jsou ideální pro položení na rošt z lamel, jelikož mezi jejich exkluzivní vlastnosti řadíme také prodyšnost a přítomnost odvzdušňovacích kanálků, které ji právě zajišťují.

Jinak latexové matrace jsou velmi vhodné i pro osoby, které trpí různými alergiemi, jelikož disponují antialergickými vlastnostmi. Ty jsou právě důsledkem výroby samotných matrací, které vznikají směsí přírodního a syntetického latexu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra