Jak vybrat levné pružinové matrace

04.04. 2014 • Domácnost 1343x

Pakliže se chcete dobře vyspat, tak si samozřejmě pořídíte postel, nicméně základem pro kvalitní spánek je pochopitelně matrace. Na výběr je na dnešním trhu obrovská spousta různých matrací. Pokud budete chtít, tak si můžete vybírat donekonečna ze spousty materiálů a v různých provedeních. Pokud sáhnete po kterékoli matraci, tak zjistíte, že má určité výhody nevýhody.

Co se týká pružinové matrace, tak ta se dnes nachází úplně na jiné úrovni, než tomu bylo dříve. Každý z vás si jistě představí staré pružinové matrace, které jsou typické tím, že z nich všelijak vyskakují péra a dělají podobnou neplechu. Dnes je tomu úplně jinak podobných situací se rozhodně obávat nemusíte. Pružinové matrace v dnešní podobě si můžete bez obav pořídit a strach můžete mít pouze z toho, že špatně vyberete. Proto je také třeba si říci, jakými přednostmi se tento typ matrací honosí a jaké mají pružinové matrace výhody. Než ale začneme, tak je nutné poznamenat, že na trhu naleznete velkou paletu pružinových matrací od těch úplně nejlevnějších až po pružinové matrace, které se právem mohou honosit přívlastkem luxusní.

Pojďme si ale povědět něco málo o vlastnostech, kterými pružinové matrace disponují. První velkou devízou tohoto druhu matrace je bezesporu její prodyšnost. Pakliže tuto matraci umístíme na rošty, tak si můžeme být jisti, že bude velmi dobře dýchat a materiál si zachová svou kvalitu po dlouhou dobu. Ostatně samotná výdrž jede ruku v ruce s prodyšností, ale hlavně s kvalitou. Díky tomu, že matrace z pružin může velmi dobře dýchat, není žádný problém mít tento druh podložky i v prostředí, které není stoprocentně suché. Vlhkost takovéto matraci až tolik neuškodí. Další devízou matrací s pružinovým základem je pochopitelně jejich dlouhá životnost. Ostatně pružiny, které jsou vyrobené z oceli, jasně mluví pro tuto výhodu. Nicméně není ocel jako ocel a kvalita pružinových matrací se liší se stoupající cenou.

Dále bychom si měli říci něco o tom, co samotné pružinové matrace potřebují, aby mohly plnit svou základní funkci, která spočívá v klidné a příjemném odpočívání či spánku.

První záležitostí, která se stává nutností v souvislosti s pružinovými matracemi je pevný základ. Pakliže nebudete mít pod těmito matracemi pevný podklad, jejich funkčnost se rapidně snižuje. Chcete opravdu pevný laťkový rošt, který by se nebude nikterak prohýbat anebo třeba desku. Mezery mezi jednotlivými laťkami by neměly být větší než 4 centimetry. Na polohovatelné rošty se rozhodně nespoléhejte a v souvislosti s pružinovými matracemi na ně rychle zapomeňte, jelikož se jeví jako nejméně vhodné.

Co se týká jakéhosi dělení jednotlivých pružinových matrací, tak bychom je mohli rozčlenit do několika kategorií. Do té první by patřily ty pružinové matrace, které se vyznačují vysokou pružností, tedy elasticitou a také velmi slušnou prodyšností. Druhou kategorii tvoří matrace, které jsou typické svými vynikajícími ortopedickými vlastnostmi. Jedná se o takzvaný typ matrací zdravotních, které jsou velmi dobré pro lidi, kteří mají problémy s bolestmi zad a nebo s páteří všeobecně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra