Co byste měli pít, pokud držíte dietu?

18.01. 2014 • Hubnutí 1337x

Při zadání různých diet a hubnutí do internetového vyhledávače, vám vyjede spousta rad, co jíst, co nejíst a mnoho dalších informací. Vždy se však hlavní téma pohybuje okolo jídla a zdravého stravování a pohybu, který do svého běžného života musíte zařadit. Také si vždy informace zmíní o dodržování pitného režimu, ale kromě zákazu sladkých nápojů a alkoholu se nějak více nerozvádí. A přitom to všechno co vypijeme, má dopad i naši postavu. Nestačí se tak pouze omezit na striktní dodržování jídelníčku a rozdělit potraviny na ty povinné a naopak na ty zakázané, ale také je nutné se zaměřit na pitný režim a jeho kompletní složení.

Co nepít při dietě

Tekutiny, které přijímáme lze rozdělit na ty, co pít a ty co nepít. Druhé uvedené jsou nadále rozděleny do dalších tří kategorií, a to proto, aby se zásady o příjmu tekutin dobře pamatovali.

Cola, kofola nebo limonády

Cokoli z této kategorie, to znamená slazené limonády, chemicky obarvené nápoje a upravené tekutiny. To všechno je při dietě zakázáno. A nejen při ní. Pokud chcete žít zdravým způsobem života, musíte takové tekutiny částečně nebo zcela omezit. Nejede jen o přemrštěné množství cukrů, které obsahují, ale i různé chemické látky a umělá barviva. To všechno tvoří substanci, která ničí zubní sklovinu a v těle nadělá ohromnou paseku, co se týče trávení i vylučování. Pravidelné a běžné popíjení těchto nápojů může také poškodit žaludek. Nepříjemností je zkrátka spousta. V případě, že jste na redukční dietě, tento typ nápojů úplně vynechejte. Pakliže nejste, i tak je omezte a raději dejte přednost jiným nápojům.

Alkohol

Tak o tom snad žádná. Alkohol je zatracován hned z několika hledisek. Nejen že pravidelné a časté pití poškozuje játra, žaludek a další orgány v těle, ale také pěstují závislost. Pokud je někdo závislý, jde o vážnou nemoc, a není snadné se této choroby zbavit. Ničí člověka hodinu po hodině. Ale to je již těžká forma, v případě že u panáků destilátů trávíte většinu svého času. Mnoho lidí si alkohol dopřeje jen občas, ale přeci, v případě redukční diety, by měl být alkohol zcela zakázán. Je to vyloženě energetická bomba a štíhlé postavě zrovna neprospívá. Pokud se vám stane, že zcela změníte jídelníček a zařadíte do svého života pravidelný pohyb, ale přitom nějak nezhubnete, pak je to možná právě proto, že si čas od času dopřejete večírek s alkoholickými drinky. Pokud už si alkohol chcete dát, vhodný je vinný střik, který ze všech alkoholických nápojů obsahuje nejméně kalorií. I pivo má překvapivě mnoho kalorií, na což poukazují pivní panděra tradičních pijanů piva.

Slazené čaje a kávy

I taková, poměrná maličkost, jako slazený čaj, nebo káva, do které si navíc přidáte ještě mléko či smetanu, je hotovou kalorickou bombou a rovná se běžnému pokrmu. Jestliže si čas od času dopřejete kávu se zmrzlinou nebo šlehačkou a vaše postava hlásá normální stavy, pak je vše v pořádku. Jenže v případě, že máte nadváhu a takto trávíte každé nedělní odpoledne, je nutno zvednout varovný prst. Přestaňte sladit všechny nápoje a pijte jen černou, hořkou kávu. Když se této slasti nedokážete zbavit, pak se rozlučte také s krásnou a štíhlou postavou.

Co je vhodné pít při dietě a hubnutí

Voda

Celkem jasné – čistá voda je vůbec to nejlepší, co svému tělu můžeme dodat. Perfektně hydratuje, je bez nějakých příměsí a můžeme ji vypít kolik chceme (pozor na případné selhání ledvin). Čistá voda má nulový obsah kalorií a tak po ní nepřiberete ani deko. Navíc pročistí tělo zevnitř a tak trochu se podílí i na zrychlení metabolismu.

Minerálky

Balené minerální vody obsahují množství látek, které je pro naše tělo nezbytné. Občas je potřeb asi dát i vodu s bublinkami a navíc obsah zdraví prospěšných látek jen povzbudí proces hubnutí. Minerálkami v tomto případě však nejsou myšleny uměle slazené, nebo dochucené vody, jak by se někteří mohli mylně domnívat.

Bylinné čaje

tak o tom žádná. Bylinné čaje nejenže jsou pro naše zdraví vhodné, ale i podporují proces správného hubnutí. Uklidní, nebo mírně povzbudí a navodí správnou atmosféru. Účinky bylinek používaly již naše pra-prababičky a jejich babičky také. Jsou jak pro zdraví, ale i hubnutí.

Pu-erh

Zvláštní a speciální kategorií je pak čaj Pu-erh. Ten je přímo určen na hubnutí. Kdekoli v lékárně, nebo prodejně v oddělení čajů objevíte čajovou směs na podporu hubnutí, s největší pravděpodobností bude obsahovat Pu-erh, čaj, který prochází zvláštní fermentací a jeho výsledný luh si mnozí pletou s běžnou, černou kávou. Pro opravdu účinné hubnutí je však nutné dát přednost vysoce kvalitním sypaným puerhům ze specializovaných eshopů. Má naprosto neuvěřitelné účinky na hubnutí a to z několika hledisek. Jedno z hlavních je to, že otupuje chutě a navozuje pocit nasycení.

Ovocné šťávy

Při pravidelném pitném režimu je důležitá i změna. Při pití samých minerálek, vody a bylinkových čajů si můžete občas dopřát ovocné šťávy. Tím jsou myšleny šťávy z čerstvého ovoce, které obsahují mnoho vitamínů a dalších potřebných látek pro správné fungování těla.

Zeleninové šťávy

A úplně stejné je to se šťávami zeleninovými. Jenže ty navíc od ovocných neobsahují cukry, takže je prakticky lze pít v neomezeném množství. Nahradí kolikrát i přímou stravu a mohou být tak jakousi svačinkou během dne. rozhodně lepší, než hladovět, je vypít šťávu z čerstvých rajčat. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra