Jak nepřibrat přes Vánoce?

18.12. 2013 • Hubnutí 1155x

No jak? To je právě otázka, kterou si pokládají ženy několik desítek let snad ve všech koutech světa. Na první pohled je řešení jednoduché, prostě „NĚŽRAT“. Ale praxe nám ukazuje trošku jinou realitu.

Dámy, řekněme si to upřímně, kolik je mezi námi takových, které přes svátky nepřiberou? Tleskám těch, které to dokážou. A zároveň je lituji, protože nedopřát si ono voňavé, sladké, křehké vánoční cukroví je téměř hřích. A co takhle štědrovečerní menu, které se mnohdy skládá i ze čtyř chodů?

Večeře začíná zdánlivě zlehka. Oplatek se sladkým medem. Každý od každého uždibne kousek a je po předkrmu. Rybí polévka nebo moravská „kyselica“ to už je panečku jiná pochoutka. Následuje vrchol diet! Bramborový salát plný, i když mnohdy light, majonézy a k tomu přesmažený, citronem pokapaný, kapr. Někde dokonce tradice praví i o krupicové kaši sypané kakaem s cukrem, případně dezertu. Dobře uznávám, celý den se drží půst, takže večer se můžeme pořádně zdlábnout. A viděla některá z vás už ono téměř legendární zlaté prasátko? Možná tak z hladu.

První, Druhý svátek vánoční a ještě k tomu Silvestr. A jsme zase na dietě. Stůl přetéká chlebíčky, jednohubkami, oříšky či sušeným ovoce, které je mimochodem opravdu dobré jíst při dietě. Dveře se u vás nezavřou, protože se střídá jedna návštěva za druhou. S tím souvisí pití vína, sladkých nápojů. No uvažte sami, přeci nedáte návštěvě vodu z obecního vodovodu a suchary, jen kvůli tomu, že vás by lákal pohled na nacpaný stůl.

Venku je mrazivé počasí, sněží. Tedy v tom lepším případě. V tom horším je všude bahno, břečka sněhu, prší a je sychravo. Zima je sice krásná, ale jen pokud se na ni díváme z vyhřáté místnosti z okna. Komu by se chtělo někam chodit, ba dokonce konat nějaký pohyb, díky kterému bychom spálili veškeré kalorie. Jediný pohyb, který většina lidí vykoná je ten, kdy nasednou do auta, přijedou k supermarketu. Nastává asi hodinové hledání parkovacího místa, neboť stejný nápad s nákupem mělo celé okolí. Až teda najdou místo, většinou někde v rohu parkoviště, vystoupí naštvaně z auta, rychle nakoupí nezbytnosti, které jim pochyběly při svátkových „žranicích“, opět nasednou do auta a odjedou směr domov.

Ženy, nechtějte být hubené za každou cenu. Svět žirafoidních modelek není nic pro nás. Po zimě přeci přijde jaro a to teplo nás samo vyžene ven spálit přebytečné kalorie. Nebojte, Vánoce trvají přeci jen týden. Ale z vlastní zkušenosti vím, že do krabice na cukroví chodím ještě v březnu.

Doufám, že jste nečekaly, že vám tady budu doporučovat nějaké zaručené diety. Proč? Abyste zhubly na pár dnů a pak díky jojo-efektu zase přibraly? Buďte spokojené samy se sebou, a když nejste? Naučte se to!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra