Moderní fitness pro ženy

10.11. 2014 • Hubnutí 1226x

Každá moderní žena se dnes vyznačuje tím, že pracuje, ale zároveň chce mít ve svém životě také prostor pro aktivní odpočinek, relax a udržování své postavy. Této skutečnosti samozřejmě využívá řada poskytovatelů fitness a dnes již snad v každém městě narazíte na fitness klub, který je určen pouze ženám. Používá se zde celá řada moderních a inovativních přístrojů a využívají se různé technologie určené vyloženě na problémové partie žen. Jsou např. cíleně vyvinuty proti celulitidě, pomerančové kůře, k posilování svalů stehen a břicha atd.

Přístroj Vacushape

Jeden z nejznámějších přístrojů je Vacushape. V době jeho příchodu na náš trh se těšil obrovské oblibě. Tato vlna již sice částečně pominula, nicméně je stále často vyhledávaným přístrojem, díky jednoduchosti jeho používání a cvičení na něm. Jeho podstata je velice jednoduchá, jde o běžný běžecký pás s tlakovou stěnou kolem dokola. Účelem této stěny není, aby se ženy naučily pomocí pásu chodit, nebo aby z něj nespadly, ale uvnitř vzniklé polo-kabiny se vytváří podtlak. Ten je pak zaměřen a cíleně působí přímo na nejčastěji problémové partie u žen, tzn. břicho, zadeček, stehna a boky. 

Úkolem vás, jako cvičence, je chůze po páse a sledování vlastní tepové frekvence. Ta se musí udržet v určitém rozmezí, které se odvíjí od vašeho věku, ale s tímto vám poradí obsluha fitness centra. Mezitím můžete poslouchat hudbu nebo dokonce sledovat video, neboť tento přístroj má v sobě zabudovaný rádiový přijímač a přehrávač DVD. Samotné cvičení trvá 30 minut, předchází mu však zahřátí svalů, které je nezbytné a provádí se na běžném cvičebním stroji. Vacushape bude po zahřátí svalů lépe a efektivněji pracovat. Princip přístroje spočívá v tom, že podtlaky se jednotlivě střídají a působí cíleně na váš lymfatický systém. Ten následně stimulují a v důsledku toho dochází k celkovému prokrvení pokožky, detoxikaci organismu a tudíž také k postupnému odbourávání tuků.

Přístroj Powerplate

Tento přístroj je poměrnou novinkou na našem trhu, ale během krátké doby prodeje a své působnosti si získal oblibu mezi širokou veřejností. Jedná se v podstatě o vibrační plošinu. Při jeho používání je nutné využít odborného cvičitele, který vám poradí a ukáže cviky. Nejčastěji je to na základě doporučení, případně vlastní žádosti, na které partie je potřeba se zaměřit a zbavit je přebytečného tuku. Nijak extra náročné nejsou samotné cviky, nebo celá sestava, důležitou roli ale hraje konkrétní poloha, ve které dané svaly napínáte. Plošina vydává vibrace a díky nim se zvyšuje účinek celého cvičení. Dochází ke zpevňování všech svalů, včetně těch hluboko uložených.  Power Plate je možné doporučit i osobám vyššího věku jako prevenci zlomenin. Nejdůležitějším faktem je, že plošina působí skutečně na povrchové i hluboko uložené svaly a o to je účinnější.  Power  Plate je doporučován široké veřejnosti, od sportovců, přes lidi po operacích, v rekonvalescenci až po ženy po porodu. Díky vibracím plošiny má běžný pohyb až třikrát vyšší účinek, než ten bez přístroje.

Přístroj Fiveriders

Poměrně novinkou mezi všemi cvičebními nástroji poslední doby je Fiveriders. Jedná se zábavné, až dalo by se říct legrační cvičení. Přístroj působí dojmem jakéhosi deformovaného běžeckého pásu. Takto se nám může jevit, dokud ho neuvidíme funkční. Přístroj má mnoho možností pro rozložení a naformování, vždy dle aktuálně žádaného použití. Společný základ však tvoří plošina s kolejničkami a na těch se pohybujeme.  Při chůzi posilujeme svaly na zadečku a nohách, dále můžeme jít na kolena a posílit břišní svaly, nebo zvolit různé kombinace, pro posílení i dalších částí těla. Přístroj poskytuje mnoho možností a kombinací, velmi důležitým faktem ale je, že při jeho používání nedochází k bolestem kloubů. Každý cvičenec se řídí svým vlastním rytmem, cvičí podle sebe a svých možností a zároveň pociťuje, jako sílu přístroj na jeho tělo vyvíjí. U houpavého pohybu, který zde vykonáváte, bylo prokázáno, že velmi intenzivně podporuje uvolňování endorfinů, tedy hormonu štěstí. Ten vyvolá velice příjemný pocit jak ze cvičení, tak nás dále motivuje k vyššímu výkonu. Cvičit můžete jak s trenérem, tak bez něj, neboť pohyb je jednoduchý. V podstatě se pohybujete pouze nahoru a dolů.

Přístroj Rolletic

Po skončení cvičení, kdy napínáte svaly, nastává vhodná chvíle na regeneraci a odpočinek. Svalstvo je po zahřátí nejlépe připraveno na uvolňující masáž. Ta je doplňkem cvičení, nemusí tedy bezpodmínečně následovat, ale díky ní dojde k plné aktivaci lymfatického systému, pomůže vyloučit z těla jedy a různé toxiny. Přístroje Rolletic můžete však využívat i jako umělého, hloubkového maséra, bez předchozího cvičení. Přístroj je složen z kotouče, na němž jsou dřevěné kuličky. Nenechte se zaskočit prvním dojmem, připomínající nějaký mučicí nástroj. Díky kuličkám promnete dokonale svalstvo a povede se vám aktivovat lymfatický systém. Účinek spočívá v dokonalém prokrvení pokožky těla a to cíleně působí např. proti celulitidě. Aby účinek byl efektivnější, můžete libovolně, dle potřeby nastavit rychlost otáček a zvolit si tím buď intenzivní masáž, lymfodrenáž nebo kompletní prokrvení pokožky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra